Maseczka pod oczy
STYLISTKA MAŁGORZATA SOŁEK • dawno temuSkóra pod oczami jest niezwykle delikatna. To tutaj pojawiają się pierwsze zmarszczki, nawet u dwudziestolatek. Dlatego też warto zadbać o te wrażliwe partie twarzy, tak aby zachować młody wygląd na dłużej lub wygładzić już istniejące zmarszczki. Podstawą pielęgnacji jest oczywiście demakijaż. Stosujemy preparaty dobrane do potrzeb naszej skóry. Skóra powiek i pod oczami szczególnie lubi płyny micelarne i specjalne, dwufazowe płyny do demakijażu oczu, które zmyją nawet makijaż wodoodporny. Drugim punktem codziennej pielęgnacji jest krem. Jeśli jesteś młoda i nie zauważyłaś jeszcze u siebie tzw. kurzych łapek, możesz stosować lekkie żele, np. ze świetlikiem, które redukują opuchnięcia i mają działanie rozjaśniające cienie pod oczami. W wieku 25. lat powinnaś zacząć stosować kremy zapobiegające powstawaniu zmarszczek. Nie wszystkie kosmetyki reklamowane jako przeciwzmarszczkowe naprawdę działają. Szukaj w nich składników takich jak retinol, kolagen czy antyoksydanty, np. witamina C czy ekstrakt z zielonej herbaty. Zamiennie na wieczór można stosować serum o skoncentrowanych składnikach odżywczych.
Codzienna pielęgnacja może nie być wystarczającą bronią w walce z kurzymi łapkami i podkrążonymi oczami. Zawsze możesz wspomóc działanie kosmetyków. W przypadku skóry pod oczami sprawdzą się domowe maseczki oraz preparaty dostępne w drogerii, np. bardzo popularne płatki kolagenowe.
Maseczki, które możesz wykonać w domu są bardzo tanie, a przede wszystkim naturalne. Nie ryzykuj ich stosowania, jeśli masz skórę wrażliwą lub jesteś alergikiem.
Maseczka pod oczy z ogórka
Najprostszym i najbardziej znanym sposobem na zmęczone oczy i rozjaśnienie cieni pod oczami jest okład z plastrów ogórka. Jeśli nie odpowiada ci taka forma, możesz zetrzeć ogórka na tarce i schłodzoną w lodówce papkę nałożyć pod oczy i na powieki.
Okład z herbaty na cienie pod oczami
Jeśli twoje oczy są zmęczone po całonocnej imprezie lub opuchnięte, połóż na powieki płatki kosmetyczne nasączone herbatą lub odsączone torebki herbaty po zaparzeniu. Najpierw zaparzamy wywar z kilku torebek herbaty, a następnie moczymy w nim waciki. Gdy wystygną, chłodzimy je w lodówce, a następnie kładziemy na oczy na 15 minut.
Maseczka z ziemniaka pod oczy
Łagodzi podrażnienia, zmniejsza opuchliznę i działa przeciwzmarszczkowo. Surowego ziemniaka zetrzyj na tarce o drobnych oczkach i odciśnij z papki sok. Maseczkę nałóż na powieki i pod oczy na ok. 20 minut, a następnie delikatnie zdejmuj wacikami i spłucz resztki.
Maseczka z pietruszki i śmietany
Potrzebna będzie natka pietruszki i 2 łyżeczki śmietany. Pietruszkę posiekaj bardzo drobno i wymieszaj ze śmietaną. Maseczkę nałóż pod oczy i na powieki na ok. 15 minut i zmyj.
Maseczka z żelatyny na zmarszczki
Idealna na zmarszczki. Działa napinająco na naskórek i wygładza powierzchniowe zmarszczki. Do jej wykonania potrzebujesz żelatyny w listkach. Wycinasz z nich paski, najlepiej w kształcie dostępnych w drogeriach płatków pod oczy. Przez kilka minut moczymy paski w zimnej wodzie, a następnie nakładamy na skórę pod oczami na 10 minut. Po upływie tego czasu resztki maseczki zbieramy wacikiem i płuczemy skórę letnią wodą.
Jeśli twoja skóra zareaguje podrażnieniem lub zaczerwienieniem na zastosowanie powyższych maseczek, natychmiast przemyj ją wodą i nie stosuj ich więcej. Może się bowiem okazać, że jesteś uczulona na któryś ze składników. Postaraj się, aby maseczka nie dostała się do oczu. Jeśli to nastąpi, natychmiast przemyj je wodą.
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze