Jak dbać o skórę wokół oczu?

8. Najdelikatniejsza skóraDbanie o skórę wokół oczu to ważna część pielęgnacji cery. Skóra wokół oka jest delikatna, cienka i wrażliwa, więc należy zwrócić na nią szczególna uwagę. Jeśli masz problemy z podkrążonymi oczami lub zmarszczkami, istnieją sposoby na walkę z tymi problemami. Oto 7 przydatnych wskazówek na pielęgnację delikatnej skóry wokół oczu.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

8. Najdelikatniejsza skóra
Dbanie o skórę wokół oczu to ważna część pielęgnacji cery. Skóra wokół oka jest delikatna, cienka i wrażliwa, więc należy zwrócić na nią szczególna uwagę. Jeśli masz problemy z podkrążonymi oczami lub zmarszczkami, istnieją sposoby na walkę z tymi problemami. Oto 7 przydatnych wskazówek na pielęgnację delikatnej skóry wokół oczu.

7. Bądź delikatnaPo pierwsze, nie zapominaj o tym, by delikatnie obchodzić się ze skórą wokół oczu. Skóra wokół oka jest 5–10 razy cieńsza niż inne strefy twarzy, więc pocieranie, ciągnięcie lub zbyt mocne zmywanie makijażu może spowodować uszkodzenia i przedwczesne starzenie się skóry.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

7. Bądź delikatna
Po pierwsze, nie zapominaj o tym, by delikatnie obchodzić się ze skórą wokół oczu. Skóra wokół oka jest 5–10 razy cieńsza niż inne strefy twarzy, więc pocieranie, ciągnięcie lub zbyt mocne zmywanie makijażu może spowodować uszkodzenia i przedwczesne starzenie się skóry.

6. Oddzielna strefaCzęsto zdarza się, że używamy tych samych kosmetyków do skóry wokół oczu oraz do reszty twarzy, jednak nie jest to najlepszy pomysł. Eksperci twierdzą, że można używać jednego kremu do skóry wokół oczu i do reszty twarzy, ale nie zalecają używania tych samych produktów oczyszczających. Dla najlepszych efektów jednak staraj się stosować oddzielne produkty do skóry wokół oczu i do reszty twarzy.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

6. Oddzielna strefa
Często zdarza się, że używamy tych samych kosmetyków do skóry wokół oczu oraz do reszty twarzy, jednak nie jest to najlepszy pomysł. Eksperci twierdzą, że można używać jednego kremu do skóry wokół oczu i do reszty twarzy, ale nie zalecają używania tych samych produktów oczyszczających. Dla najlepszych efektów jednak staraj się stosować oddzielne produkty do skóry wokół oczu i do reszty twarzy.

5. Poszukaj pewnych składnikówJeśli zdecydujesz się używać innego produkt do skóry wokół oczu, warto zwrócić uwagę na pewne składniki w tych produktach. Wybieraj te kosmetyki, które zawierają składniki nawilżające, kofeinę, peptydy, haloxyl, retinol i ceramidy. Składniki te pomogą w ujednoliceniu kolorytu skóry, zapobiegną opuchnięciom i zmarszczkom.
Zdjęcie kosmetyku / Shutterstock

5. Poszukaj pewnych składników
Jeśli zdecydujesz się używać innego produkt do skóry wokół oczu, warto zwrócić uwagę na pewne składniki w tych produktach. Wybieraj te kosmetyki, które zawierają składniki nawilżające, kofeinę, peptydy, haloxyl, retinol i ceramidy. Składniki te pomogą w ujednoliceniu kolorytu skóry, zapobiegną opuchnięciom i zmarszczkom.

4. Depilacja woskiem – na tak czy na nie?Osoby, które regularnie depilują brwi woskiem, mogą nie być zadowolone z naszej kolejnej wskazówki, ale według ekspertów lepiej wyrywać włoski pęsetą, zamiast depilować woskiem, gdyż może to uszkodzić skórę wokół oczu.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

4. Depilacja woskiem – na tak czy na nie?
Osoby, które regularnie depilują brwi woskiem, mogą nie być zadowolone z naszej kolejnej wskazówki, ale według ekspertów lepiej wyrywać włoski pęsetą, zamiast depilować woskiem, gdyż może to uszkodzić skórę wokół oczu.

3. Stosuj krem z filtremNiezwykle ważne jest stosowanie kremu z filtrem, aby uniknąć przedwczesnego starzenia się skóry. Kremy pod oczy z reguły nie zawierają SPF, więc wybierz oddzielny produkt, tak aby chronić skórę wokół oczu.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

3. Stosuj krem z filtrem
Niezwykle ważne jest stosowanie kremu z filtrem, aby uniknąć przedwczesnego starzenia się skóry. Kremy pod oczy z reguły nie zawierają SPF, więc wybierz oddzielny produkt, tak aby chronić skórę wokół oczu.

2. MaskiUżywanie maski może pomagać w nawilżeniu i łagodzeniu delikatnej skóry wokół oczu. Jeśli ostatnio miałaś kilka nieprzespanych nocy, maska na oczy to coś dla ciebie! Istnieje na ryku wiele opcji do wyboru. Możesz również spróbować domowych sposobów na odświeżenie i nawilżenie tej strefy – potrzebny ci będzie świeży aloes, który nałożysz na skórę wokół oczu. Następnie użyj zimnej łyżki i nałóż na wierz, aby ochłodzić i zrelaksować tę często zaniedbywaną okolicę. W ten sposób pozbędziesz się podkrążonych oczu i będziesz wyglądać kilka lat młodziej.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

2. Maski
Używanie maski może pomagać w nawilżeniu i łagodzeniu delikatnej skóry wokół oczu. Jeśli ostatnio miałaś kilka nieprzespanych nocy, maska na oczy to coś dla ciebie! Istnieje na ryku wiele opcji do wyboru. Możesz również spróbować domowych sposobów na odświeżenie i nawilżenie tej strefy – potrzebny ci będzie świeży aloes, który nałożysz na skórę wokół oczu. Następnie użyj zimnej łyżki i nałóż na wierz, aby ochłodzić i zrelaksować tę często zaniedbywaną okolicę. W ten sposób pozbędziesz się podkrążonych oczu i będziesz wyglądać kilka lat młodziej.

1. MasażPróbowałaś kiedyś masażu twarzy? Wydaje się to być zbędną czynnością, jednak może zdziałać cuda dla wyglądu twarzy, włącznie ze skórą wokół oczu. Jeśli masz problem z opuchniętymi i podkrążonymi oczami oraz zmarszczkami, masaż jest idealny dla ciebie. Masaż może okazać się pomocny również w przypadku problemów z zatokami.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

1. Masaż
Próbowałaś kiedyś masażu twarzy? Wydaje się to być zbędną czynnością, jednak może zdziałać cuda dla wyglądu twarzy, włącznie ze skórą wokół oczu. Jeśli masz problem z opuchniętymi i podkrążonymi oczami oraz zmarszczkami, masaż jest idealny dla ciebie. Masaż może okazać się pomocny również w przypadku problemów z zatokami.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Uroda:

Architektoniczna precyzja w odbudowie skóry Uważaj, obcinanie paznokci może ci zaszkodzić! Zniszczone włosy - maseczki, które im pomogą Nowa linia produktów NEUTROGENA® Visibly Clear® Pore&Shine Oczaruj makijażem na Sylwestra Dresy damskie nie tylko na trening. Zobacz z czym łączyć modne zestawy dresowe Kosmetyki ekologiczne Jak używać skarpetek złuszczających? Efekty złuszczania Jak zrobić loki w domu? Opalanie na solarium Zaprojektuj własne mydełko i podaruj je bliskim! Naturalne sposoby na piękne włosy - część 2