Kosmetyki na przebarwienia - jak pozbyć się przebarwień na twarzy w naturalny sposób?
ANGELIKA BOROWSKA • dawno temuMateriał sponsorowany przez Triny
Problem z cerą dotyczy wielu osób, a przebarwienia na twarzy mogą być źródłem kompleksów i skutecznie obniżać nastrój. Na rynku pojawiają się na szczęście kosmetyki na przebarwienia, które mają za zadanie uporać się z tym problemem. W dalszej części artykułu dowiesz się, co dokładnie leży u podstaw tych dolegliwości i jak się ich pozbyć.
- Przebarwienia skóry — przyczyny powstawania
- Jakie są rodzaje przebarwień?
- Krem na przebarwienia i inne rodzaje kosmetyków
- Jakie kosmetyki na przebarwienia są najskuteczniejsze?
Przebarwienia skóry — przyczyny powstawania
Powstawanie przebarwień wiąże się z miejscowym nagromadzeniem melaniny. Jest ona naturalnym pigmentem, warunkującym kolor między innymi włosów i tęczówki. Dodatkowo, gdy promienie słoneczne padają na skórę, promieniowanie UV wchodzi w reakcję z melaniną, barwiąc ją na brązowo i chroniąc ją przed poparzeniami. Niestety, jest to też źródło nieestetycznych plam.
Promienie słoneczne nie są jedynym powodem, przez który powstają przebarwienia na twarzy. Część z nich może wiązać się z nieprawidłową pracą tarczycy bądź wątroby, zmianami chorobowymi oraz zaburzonym poziomem hormonów. Predyspozycje genetyczne również wpływają na powstawanie przebarwień.
Jakie są rodzaje przebarwień?
Najczęstszym rodzajem przebarwień są przebarwienia słoneczne. Promieniowanie słoneczne aktywuje produkcję melaniny pod skórą, co skutkuje powstawaniem nowych przebarwień.
Innym rodzajem są przebarwienia pozapalne. Powstają najczęściej w wyniku zapalenia skóry, które mogło być objawem uszkodzeń mechanicznych, chemicznych lub przebytej choroby. Przykładem są ciemne plamy na twarzy powstałe w wyniku trądziku (przebarwienia potrądzikowe) czy łuszczycy.
Przebarwienia na twarzy to często również popularne piegi, chociaż nie zawsze są one problemem. Dużo gorszą sytuacją jest występująca melasma, będąca dużymi, symetrycznymi zmianami skóry. Za jej powstanie odpowiadają zmiany hormonalne.
Krem na przebarwienia i inne rodzaje kosmetyków
Dostępne obecnie na rynku kosmetyki na przebarwienia potrafią skutecznie ograniczyć widoczność przebarwień i poprawić koloryt skóry. Oferta jednak jest bardzo duża, więc warto przyjrzeć się wszystkim dostępnym opcjom.
Do wyboru mamy następujące kosmetyki do pielęgnacji skóry:
- Kremy rozjaśniające — rozjaśniają skórę i zabezpieczają ją przed szkodliwym promieniowaniem UV.
- Peelingi - delikatnie złuszczają skórę, redukując negatywne zmiany.
- Toniki i hydrolaty — służą przede wszystkim łagodzeniu podrażnień i oczyszczeniu skóry.
- Serum — rozjaśnia przebarwienia dzięki wysoko skoncentrowanej formule wielu czynników aktywnych.
Więcej informacji na temat kremów na przebarwienia dostępnych jest pod adresem https://triny.pl/1228-krem-na-przebarwienia.
Jakie kosmetyki na przebarwienia są najskuteczniejsze?
Najważniejszym czynnikiem decydującym o skuteczności kosmetyków na przebarwienia jest ich skład. Należy pamiętać, by stosować kosmetyki naturalne, które zawierają następujące składniki:
- Kwas azelainowy - posiada silne działanie przeciwzapalne i antyoksydacyjne.
- Kwas mlekowy — wspomaga proces złuszczenia naskórka.
- Kwas glikolowy — odżywia skórę, redukując również wydzielanie sebum.
- Retinol — posiada działanie przeciwtrądzikowe i wyrównuje koloryt skóry.
- Witamina C — znana ze względu na właściwości ochronne i antyoksydacyjne.
- Niacynamid — silny antyoksydant, działający przeciwzapalnie.
Jak więc pozbyć się przebarwień? Najlepszym rozwiązaniem jest sięgnięcie po naturalne kosmetyki na przebarwienia, bogate w powyższe inhibitory tyrozynazy. Dostępne są one w ofercie sklepu Triny. Kosmetyki takie są dużo bezpieczniejsze w stosowaniu, bardziej przyjazne dla skóry oraz często skuteczniejsze niż drogeryjne odpowiedniki.
Poza kosmetykami na przebarwienia, dostępne są także naturalne metody. Aby dowiedzieć się więcej, odwiedź witrynę https://triny.pl/blog/domowe-sposoby-na-przebarwienia/.
Materiał sponsorowany przez Triny
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze