Poznaj upiększającą moc olejku z drzewa herbacianego

8. Olejek z drzewa herbacianego to skarbnica zdrowiaNatura dała nam mnóstwo składników, które wpływają znakomicie na skórę, włosy i całe ciało, a olejek herbaciany to jeden z nich. Sprawdź, jakie zalety możesz czerpać ze stosowania tego olejku.
Zdjęcie kosmetyku / Shutterstock

8. Olejek z drzewa herbacianego to skarbnica zdrowia
Natura dała nam mnóstwo składników, które wpływają znakomicie na skórę, włosy i całe ciało, a olejek herbaciany to jeden z nich. Sprawdź, jakie zalety możesz czerpać ze stosowania tego olejku.

7. W walce z trądzikiemJeśli ciągle dokuczają ci pryszcze, wypróbuj olejek z drzewa herbacianego. Jego właściwości antyseptyczne pomagają leczyć niedoskonałości, a działanie antybakteryjne kontroluje tworzenie się nowych krostek. Wymieszaj miód, zsiadłe mleko i 2 krople olejku z drzewa herbacianego, aż powstanie jednolita masa. Następnie nałóż miksturę na twarz, a po 15 minutach zmyj wodą. Taka maseczka oczyszcza skórę i minimalizuje trądzik.
Zdjęcie autorstwa cherylholt / CC BY

7. W walce z trądzikiem
Jeśli ciągle dokuczają ci pryszcze, wypróbuj olejek z drzewa herbacianego. Jego właściwości antyseptyczne pomagają leczyć niedoskonałości, a działanie antybakteryjne kontroluje tworzenie się nowych krostek. Wymieszaj miód, zsiadłe mleko i 2 krople olejku z drzewa herbacianego, aż powstanie jednolita masa. Następnie nałóż miksturę na twarz, a po 15 minutach zmyj wodą. Taka maseczka oczyszcza skórę i minimalizuje trądzik.

6. Leczenie poparzeńJeśli drobne poparzenia spowodowały podrażnienie skóry, nałożenie olejku z drzewa herbacianego złagodzi ten stan. Po pierwsze, umyj poparzenie zimną wodą i nałóż olejek zmieszany z miodem. Rób to regularnie, aby przyspieszyć gojenie i zredukować ewentualne blizny.
Zdjęcie autorstwa iitagil / CC BY

6. Leczenie poparzeń
Jeśli drobne poparzenia spowodowały podrażnienie skóry, nałożenie olejku z drzewa herbacianego złagodzi ten stan. Po pierwsze, umyj poparzenie zimną wodą i nałóż olejek zmieszany z miodem. Rób to regularnie, aby przyspieszyć gojenie i zredukować ewentualne blizny.

5. Nawilżenie suchej skóryOlejek ten może być wmasowywany w skórę w połączeniu z innymi olejkami. Dodaj kilka kropel olejku z drzewa herbacianego do oliwki i zastosuj na skórze, zwłaszcza na łokciach i kolanach, które są zazwyczaj bardziej suche.
Zdjęcie autorstwa alsudiz / CC BY

5. Nawilżenie suchej skóry
Olejek ten może być wmasowywany w skórę w połączeniu z innymi olejkami. Dodaj kilka kropel olejku z drzewa herbacianego do oliwki i zastosuj na skórze, zwłaszcza na łokciach i kolanach, które są zazwyczaj bardziej suche.

4. Pozbywanie się łupieżu i wszyŁupież i wszy mogą sprawić, że skóra głowy swędzi cały czas. Aby wyleczyć się z tych dolegliwości, dodaj kilka kropel olejku z drzewa herbacianego do szamponu lub kup taki, który zawiera 5% tego olejku. Używaj go raz na tydzień, aby zobaczyć rezultaty.
Zdjęcie autorstwa Robert Bejil / CC BY

4. Pozbywanie się łupieżu i wszy
Łupież i wszy mogą sprawić, że skóra głowy swędzi cały czas. Aby wyleczyć się z tych dolegliwości, dodaj kilka kropel olejku z drzewa herbacianego do szamponu lub kup taki, który zawiera 5% tego olejku. Używaj go raz na tydzień, aby zobaczyć rezultaty.

3. Leczenie zacięćZacięłaś się podczas golenia? Nałóż za pomocą wacika nieco olejku na zacięcie. Przytrzymaj w tym miejscu, aż ból ustanie.
Zdjęcie autorstwa Ben Smith / CC BY

3. Leczenie zacięć
Zacięłaś się podczas golenia? Nałóż za pomocą wacika nieco olejku na zacięcie. Przytrzymaj w tym miejscu, aż ból ustanie.

2. Wrastające włosyWiele osób cierpi z powodu wrastających włosów – natomiast olejek z drzewa herbacianego pomaga zminimalizować ten problem. Po oczyszczeniu skóry nakładaj olejek bezpośrednio tam, gdzie włosy wrastają. Następnie złuszcz naskórek w tym miejscu. Antybakteryjne, antyseptyczne i przeciwzapalne właściwości olejku pomogą ograniczyć ten problem.
Zdjęcie autorstwa rhythmuswege / CC BY

2. Wrastające włosy
Wiele osób cierpi z powodu wrastających włosów – natomiast olejek z drzewa herbacianego pomaga zminimalizować ten problem. Po oczyszczeniu skóry nakładaj olejek bezpośrednio tam, gdzie włosy wrastają. Następnie złuszcz naskórek w tym miejscu. Antybakteryjne, antyseptyczne i przeciwzapalne właściwości olejku pomogą ograniczyć ten problem.

1. W walce z wysypkąWysypka może być leczona za pomocą mieszanki olejku z drzewa herbacianego i olejku kokosowego. Możesz również połączyć w tym celu olejek z drzewa herbacianego i żel aloesu, które mają działanie łagodzące.
Zdjęcie autorstwa rhythmuswege / CC BY

1. W walce z wysypką
Wysypka może być leczona za pomocą mieszanki olejku z drzewa herbacianego i olejku kokosowego. Możesz również połączyć w tym celu olejek z drzewa herbacianego i żel aloesu, które mają działanie łagodzące.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Uroda:

Na czym polega rybny pedicure? Cukrowy peeling do ciała Mokka – Fresh&Natural Maseczka cynamonowa - sposób na trądzik Operacje plastyczne wciąż modne Odprężająca kąpiel W rajskim ogrodzie Cleanic - limitowana seria Paradise Garden Siwe włosy - farbowanie czy odsiwianie? Czy kształt brzucha powie nam, jaka będzie płeć dziecka? Odcień blond idealny dla twojej karnacji Jak pozbyć się trądziku? Nakładanie pudru brązującego Gwiazdy o swoich perfumach