Domowe sposoby na rozjaśnienie rozstępów

7. Skąd się biorą rozstępy?Jeśli zauważyłaś nietypowe białawe ślady na brzuchu, piersiach, pośladkach lub nogach, to najprawdopodobniej są to rozstępy. Rozstępy są najczęściej wynikiem zmian w wadze ciała – przybierania lub tracenia na wadze. Dlatego często pojawiają się po ciąży lub w przypadku nastolatków, kiedy przybierają na wadze w związku ze zmianami hormonalnymi wynikającymi z dojrzewania. Ciężko jest całkowicie usunąć rozstępy, jednak istnieje kilka prostych domowych metod, aby je rozjaśnić, by nie wyróżniały się tak bardzo na tle skóry.
Zdjęcie autorstwa redgular / CC BY

7. Skąd się biorą rozstępy?
Jeśli zauważyłaś nietypowe białawe ślady na brzuchu, piersiach, pośladkach lub nogach, to najprawdopodobniej są to rozstępy. Rozstępy są najczęściej wynikiem zmian w wadze ciała – przybierania lub tracenia na wadze. Dlatego często pojawiają się po ciąży lub w przypadku nastolatków, kiedy przybierają na wadze w związku ze zmianami hormonalnymi wynikającymi z dojrzewania. Ciężko jest całkowicie usunąć rozstępy, jednak istnieje kilka prostych domowych metod, aby je rozjaśnić, by nie wyróżniały się tak bardzo na tle skóry.

6. Sok z cytrynySok z cytryny ma odczyn kwasowy i w związku z tym właściwości wybielające, co może pomóc w przypadku rozstępów. Wyciśnij sok z cytryny i delikatnie wmasuj w skórę, gdzie występują rozstępy. Po 10 minutach zmyj sok ciepłą wodą. Powtarzaj czynność kilka razy dziennie, aby uzyskać najlepsze rezultaty.
Zdjęcie autorstwa freegr / CC BY

6. Sok z cytryny
Sok z cytryny ma odczyn kwasowy i w związku z tym właściwości wybielające, co może pomóc w przypadku rozstępów. Wyciśnij sok z cytryny i delikatnie wmasuj w skórę, gdzie występują rozstępy. Po 10 minutach zmyj sok ciepłą wodą. Powtarzaj czynność kilka razy dziennie, aby uzyskać najlepsze rezultaty.

5. Masaż olejkiem warzywnymOlejki takie jak olejek kokosowy, rycynowy i oliwa z oliwek mają właściwości nawilżające skórę i wygładzające zmarszczki. To sprawia, że świetnie się sprawdzają w przypadku rozstępów. Ogrzej nieco oliwę z oliwek i wmasuj ją w rozstępy przed snem. Rano zmyj olejek wodą lub wodą z mydłem, jeśli to konieczne. W przypadku oleju rycynowego również zagrzej go i wmasuj w skórę, a następnie nakryj ją ręcznikiem namoczonym w gorącej wodzie. W ten sposób olejek lepiej wchłania się w skórę.
Zdjęcie autorstwa Veganbaking.net / CC BY

5. Masaż olejkiem warzywnym
Olejki takie jak olejek kokosowy, rycynowy i oliwa z oliwek mają właściwości nawilżające skórę i wygładzające zmarszczki. To sprawia, że świetnie się sprawdzają w przypadku rozstępów. Ogrzej nieco oliwę z oliwek i wmasuj ją w rozstępy przed snem. Rano zmyj olejek wodą lub wodą z mydłem, jeśli to konieczne. W przypadku oleju rycynowego również zagrzej go i wmasuj w skórę, a następnie nakryj ją ręcznikiem namoczonym w gorącej wodzie. W ten sposób olejek lepiej wchłania się w skórę.

4. Białka jajkaBiałka jajek pełne są protein i nadają się do pozbywania się rozstępów. Nałóż grubą warstwę białek na rozstępy, a po całkowitym ich wyschnięciu zmyj resztki wodą i wmasuj oliwę z oliwek w skórę.
Zdjęcie autorstwa Maddox74 / CC BY

4. Białka jajka
Białka jajek pełne są protein i nadają się do pozbywania się rozstępów. Nałóż grubą warstwę białek na rozstępy, a po całkowitym ich wyschnięciu zmyj resztki wodą i wmasuj oliwę z oliwek w skórę.

3. Odpowiednie nawilżenieRegularne nawilżanie skóry pozwala usprawnić jej elastyczność i zmniejszyć występowanie rozstępów. Używaj do nawilżania skóry powszechnie dostępnego balsamu z masłem kakaowym lub aloesem. Możesz również przyrządzić własny balsam, mieszając równe części oliwy z oliwek i żelu aloesowego.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

3. Odpowiednie nawilżenie
Regularne nawilżanie skóry pozwala usprawnić jej elastyczność i zmniejszyć występowanie rozstępów. Używaj do nawilżania skóry powszechnie dostępnego balsamu z masłem kakaowym lub aloesem. Możesz również przyrządzić własny balsam, mieszając równe części oliwy z oliwek i żelu aloesowego.

2. Wmasuj w skórę olejek z witaminą EWitamina E to silny antyoksydant, który zapobiega uszkodzeniom kolagenu, tak ważnego dla zdrowia skóry. Wypróbuj wmasowywanie olejku z witaminą E w skórę z rozstępami, a zobaczysz poprawę.
Zdjęcie dłoni / Shutterstock

2. Wmasuj w skórę olejek z witaminą E
Witamina E to silny antyoksydant, który zapobiega uszkodzeniom kolagenu, tak ważnego dla zdrowia skóry. Wypróbuj wmasowywanie olejku z witaminą E w skórę z rozstępami, a zobaczysz poprawę.

1. Żel aloesowyRozstępy są znakiem, że skóra straciła swoją elastyczność. Aloes jest idealnym rozwiązaniem, gdyż pozwala tę elastyczność odzyskać. Wyciśnij żel znajdujący się w środku liścia aloesu i wmasuj go w skórę, a rozstępy z czasem wyblakną. Możesz też połączyć aloes z olejkiem z witaminą E.
Zdjęcie kosmetyku / Shutterstock

1. Żel aloesowy
Rozstępy są znakiem, że skóra straciła swoją elastyczność. Aloes jest idealnym rozwiązaniem, gdyż pozwala tę elastyczność odzyskać. Wyciśnij żel znajdujący się w środku liścia aloesu i wmasuj go w skórę, a rozstępy z czasem wyblakną. Możesz też połączyć aloes z olejkiem z witaminą E.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Uroda:

Piercing, czyli body art Uwodzicielski makijaż Glinki w kosmetyce Jedz sałatki i zapewnij sobie idealną wagę! Kobiety wezmą wszystko, żeby tylko schudnąć Co powinny zawierać tabletki na włosy? Skład i zalety preparatów na włosy Pod prysznicem też popełniasz błędy – sprawdź jakie Jeśli depilacja, to tylko laserowa! Zobacz, czym wyróżnia się na tle innych metod usuwania zbędnego owłosienia Wiosenne trendy w stylizacji włosów. W tym sezonie postaw na kręcone włosy Jak upiąć kręcone włosy? Kwas salicylowy – jakie są jego zalety i zastosowanie w kosmetyce?MATERIAŁ PROMOCYJNY Efekt jo-jo - jak go uniknąć?