Sposoby na wrastające włoski po depilacji

10. Uniknij bolesnych konsekwencjiWrastające po depilacji włoski wyglądają bardzo nieestetycznie i mogą być trudne do zredukowania. Co więcej, może to również doprowadzić do bolesnych stanów zapalnych skóry. Istnieją proste sposoby na to, aby ograniczyć wrastanie włosków. Chcesz wiedzieć jakie?
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

10. Uniknij bolesnych konsekwencji
Wrastające po depilacji włoski wyglądają bardzo nieestetycznie i mogą być trudne do zredukowania. Co więcej, może to również doprowadzić do bolesnych stanów zapalnych skóry. Istnieją proste sposoby na to, aby ograniczyć wrastanie włosków. Chcesz wiedzieć jakie?

9. Ruchy maszynkąKażda kobieta przyzwyczajona jest do tego, aby golić się pod włos. Jednak w przypadku problemu wrastających włosków depilację należy przeprowadzać w odwrotnym kierunku, czyli wraz z wzrostem włosów. Taka technika golenia może się znacząco przyczynić do redukcji wrastających włosków.
Zdjęcie nóg / Shutterstock

9. Ruchy maszynką
Każda kobieta przyzwyczajona jest do tego, aby golić się pod włos. Jednak w przypadku problemu wrastających włosków depilację należy przeprowadzać w odwrotnym kierunku, czyli wraz z wzrostem włosów. Taka technika golenia może się znacząco przyczynić do redukcji wrastających włosków.

8. Stosuj piankę lub żel do goleniaSkładniki aktywne zawarte w tych preparatach zmiękczają włosy i ułatwiają depilację skóry. Unikaj golenia na sucho, gdyż ryzykujesz wtedy skaleczeniem i podrażnieniem skóry.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

8. Stosuj piankę lub żel do golenia
Składniki aktywne zawarte w tych preparatach zmiękczają włosy i ułatwiają depilację skóry. Unikaj golenia na sucho, gdyż ryzykujesz wtedy skaleczeniem i podrażnieniem skóry.

7. Regularnie złuszczaj skórę peelingiemJedna z przyczyn wrastających włosków są nawarstwiające się pasma martwym komórek naskórka. Włos jest zbyt słaby, aby przebić się przez te warstwy, podwija się i nie wyrasta ponad powierzchnię skóry. Można tego uniknąć poprzez regularne wykonywanie peelingów gruboziarnistych, nawet 3-4 razy w tygodniu.
Zdjęcie peelingu / Shutterstock

7. Regularnie złuszczaj skórę peelingiem
Jedna z przyczyn wrastających włosków są nawarstwiające się pasma martwym komórek naskórka. Włos jest zbyt słaby, aby przebić się przez te warstwy, podwija się i nie wyrasta ponad powierzchnię skóry. Można tego uniknąć poprzez regularne wykonywanie peelingów gruboziarnistych, nawet 3-4 razy w tygodniu.

6. Stosuj szorstką gąbkę do mycia ciałaSzorstka gąbka do mycia ciała może wspomóc redukcję problemu wrastających włosków. Dzięki niej złuszczasz martwe komórki naskórka, które utrudniają włosom prawidłowy odrost. Masuj taką gąbką całe ciało podczas każdej kąpieli.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

6. Stosuj szorstką gąbkę do mycia ciała
Szorstka gąbka do mycia ciała może wspomóc redukcję problemu wrastających włosków. Dzięki niej złuszczasz martwe komórki naskórka, które utrudniają włosom prawidłowy odrost. Masuj taką gąbką całe ciało podczas każdej kąpieli.

5. Stosuj kosmetyki nawilżająco łagodząceZawarte w ich składzie substancje nawadniają skórę, a także zmniejszają ewentualne podrażnienia po depilacji. Dzięki temu skóra będzie gładka i dobrze nawilżona.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

5. Stosuj kosmetyki nawilżająco łagodzące
Zawarte w ich składzie substancje nawadniają skórę, a także zmniejszają ewentualne podrażnienia po depilacji. Dzięki temu skóra będzie gładka i dobrze nawilżona.

4. Stosuj balsamy po depilacjiNiektóre balsamy przeznaczone do stosowania po depilacji mogą zabezpieczyć skórę przed wrastaniem włosków. W szczególności wtedy, gdy zawierają one w składzie kwasy owocowe, które usprawniają naturalne procesy złuszczania skóry i wygładzają je powierzchnię. Dzięki temu odrastający po depilacji włosek może się łatwiej przebić przez powierzchnię naskórka.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

4. Stosuj balsamy po depilacji
Niektóre balsamy przeznaczone do stosowania po depilacji mogą zabezpieczyć skórę przed wrastaniem włosków. W szczególności wtedy, gdy zawierają one w składzie kwasy owocowe, które usprawniają naturalne procesy złuszczania skóry i wygładzają je powierzchnię. Dzięki temu odrastający po depilacji włosek może się łatwiej przebić przez powierzchnię naskórka.

3. Jak usunąć wrastający włos?Jeżeli włosek wrasta tuż pod powierzchnią naskórka to można go delikatnie podważyć i usunąć pęsetą. Oczywiście zarówno przed zabiegiem jak i po jego przeprowadzeniu należy odkazić powierzchnię skóry oraz pęsetę.
Zdjęcie nóg / Shutterstock

3. Jak usunąć wrastający włos?
Jeżeli włosek wrasta tuż pod powierzchnią naskórka to można go delikatnie podważyć i usunąć pęsetą. Oczywiście zarówno przed zabiegiem jak i po jego przeprowadzeniu należy odkazić powierzchnię skóry oraz pęsetę.

2. Unikaj depilacji woskiemW trakcie woskowania włoski są wyrywane wraz z cebulką. To z kolei sprawia, że ich struktura ulega osłabieniu. Niestety może się to przyczynić do nasilenia problemu wrastających włosków. Dlatego osoby nim dotknięte powinny unikać depilacji przy użyciu wosku.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

2. Unikaj depilacji woskiem
W trakcie woskowania włoski są wyrywane wraz z cebulką. To z kolei sprawia, że ich struktura ulega osłabieniu. Niestety może się to przyczynić do nasilenia problemu wrastających włosków. Dlatego osoby nim dotknięte powinny unikać depilacji przy użyciu wosku.

1. Rozważ depilację laserową
Jeżeli twoje włoski są stosunkowo mocne i ciemne, możesz pomyśleć o wykonaniu depilacji laserowej. Laser uszkadza cebulkę włosa oraz część go odżywiającą. Po kilku zabiegach można osiągnąć redukcję nawet 80% owłosienia, a to jest równoznaczne ze znaczącym ograniczeniem problemu wrastania włosków.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Uroda:

Układanie włosów - kilka prostych zasad na karnawał Peeling do rąk Kreski na powiekach Sposób na piękne nogi Poznaj 5 ważnych zaleceń kosmetycznych dotyczących pielęgnacji cery tłustej Brodawki na stopach Dekolt zdradza nasz wiek. Jak poprawić jego wygląd? Żywność ekologiczna – tylko moda? Czy ćwiczenia to strata czasu? Nowe fakty o tym, jak promieniowanie słoneczne wpływa na naszą skórę Fajne fryzury na co dzień. Szybkie, proste i efektowne codzienne upięcia Ziemniaki cenne a niedoceniane