Sprawdzone sposoby na pozbycie się piegów

9. Mieszanka sokówNaturalny sok z pietruszki zmieszany z sokiem z czerwonej porzeczki, pomarańczowym i cytrynowym nakładany na twarz może pozbyć się piegów już nawet w 2 tygodnie.
Zdjęcie autorstwa Optimusius1 / CC BY

9. Mieszanka soków
Naturalny sok z pietruszki zmieszany z sokiem z czerwonej porzeczki, pomarańczowym i cytrynowym nakładany na twarz może pozbyć się piegów już nawet w 2 tygodnie.

8. Kremy wybielająceJeśli nie działa żadna metoda, możesz zawsze sięgnąć po kremy wybielające. Wiele osób używa ich i rezultaty są dobre, jednakże zdarza się, że mogą powodować przyciemnianie skóry naokoło piegów, co jeszcze bardziej przyciąga do nich uwagę. Używaj więc takiego rozwiązania jako ostatniej deski ratunku.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

8. Kremy wybielające
Jeśli nie działa żadna metoda, możesz zawsze sięgnąć po kremy wybielające. Wiele osób używa ich i rezultaty są dobre, jednakże zdarza się, że mogą powodować przyciemnianie skóry naokoło piegów, co jeszcze bardziej przyciąga do nich uwagę. Używaj więc takiego rozwiązania jako ostatniej deski ratunku.

7. Mniej opalaniaZbyt duża ekspozycja na słońce nie wpływa dobroczynnie na skórę. Opalenizna może i jest ładna jednak co za dużo to niezdrowo – może to prowadzić nawet do raka skóry. Poza tym, opalanie powoduje powstawianie plam i piegów na skórze, więc staraj się unikać ostrego słońca i stosować krem z filtrem UV.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

7. Mniej opalania
Zbyt duża ekspozycja na słońce nie wpływa dobroczynnie na skórę. Opalenizna może i jest ładna jednak co za dużo to niezdrowo – może to prowadzić nawet do raka skóry. Poza tym, opalanie powoduje powstawianie plam i piegów na skórze, więc staraj się unikać ostrego słońca i stosować krem z filtrem UV.

6. Zabiegi IPLZabiegi IPL to nowość w kosmetyce i mogą sprawić, że z czasem piegi stają się niewidoczne. Średnio zaleca się 4-6 zabiegów z przerwami po 3 tygodnie. Każda sesja trwa około 20 minut.

6. Zabiegi IPL
Zabiegi IPL to nowość w kosmetyce i mogą sprawić, że z czasem piegi stają się niewidoczne. Średnio zaleca się 4-6 zabiegów z przerwami po 3 tygodnie. Każda sesja trwa około 20 minut.

5. LaserUsuwanie piegów laserem to kolejna metoda, z której możesz skorzystać. Zanim jednak udasz się na zabieg, skonsultuj się z dermatologiem czy któryś z twoich pieprzyków to nie rak skóry.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

5. Laser
Usuwanie piegów laserem to kolejna metoda, z której możesz skorzystać. Zanim jednak udasz się na zabieg, skonsultuj się z dermatologiem czy któryś z twoich pieprzyków to nie rak skóry.

4. Sok z cytrynyProsta metoda stosowania soku z cytryny na piegi może okazać się niezwykle pomocna. Nie musisz pocierać piegów kawałkiem cytryny, wystarczy że nałożysz nieco soku na skórę.
Zdjęcie autorstwa jh_tan84 / CC BY

4. Sok z cytryny
Prosta metoda stosowania soku z cytryny na piegi może okazać się niezwykle pomocna. Nie musisz pocierać piegów kawałkiem cytryny, wystarczy że nałożysz nieco soku na skórę.

3. Witamina CWitamina C to świetny sposób na piegi, ponieważ sprawia ona że skóra jest mniej wrażliwa na słońce. Spożywanie pokarmów i picie napojów bogatych w witaminę C jest jak najbardziej zalecana.
Zdjęcie autorstwa naomi yamada / CC BY

3. Witamina C
Witamina C to świetny sposób na piegi, ponieważ sprawia ona że skóra jest mniej wrażliwa na słońce. Spożywanie pokarmów i picie napojów bogatych w witaminę C jest jak najbardziej zalecana.

2. KirochirurgiaKriochirurgia to powszechny zabieg, który polega na zamrażaniu piegów i pieprzyków ciekłym azotem.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

2. Kirochirurgia
Kriochirurgia to powszechny zabieg, który polega na zamrażaniu piegów i pieprzyków ciekłym azotem.

1. Piegi są pięknePo co w ogóle coś robić z piegami? Zostaw je w spokoju i ciesz się skórą z pięknymi piegami – wiele osób uważa, że są one słodkie i sexy, więc nie czuj się gorzej jeśli je masz!
Zdjęcie autorstwa Giuliamar / CC BY

1. Piegi są piękne
Po co w ogóle coś robić z piegami? Zostaw je w spokoju i ciesz się skórą z pięknymi piegami – wiele osób uważa, że są one słodkie i sexy, więc nie czuj się gorzej jeśli je masz!

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Uroda:

Kąpiel w piwie Szampańska pielęgnacja z marką COSCODI Frezarka do pięt. Skuteczny sposób na gładkie stopy Jak przygotować swoją skórę na nadejście lata? Uważaj, stres szkodzi skórze! 10 produktów, których nie powinnaś nigdy nakładać na twarz Jak zakładać tampony? Jaką matę do jogi wybrać? Przekonaj się o czym powinnaś wiedzieć przy wyborze maty Nowy sposób na młodość – facial joga Kosmetyki brązujące Kwas salicylowy Aromatyczne kule do kąpieli. Odkryj i wypróbuj przepis na domowe, musujące kule

Popularne w tym tygodniu:

5 błędów, które popełniamy, susząc włosyMATERIAŁ SPONSOROWANY Mamy SuperbohaterkiMATERIAŁ SPONSOROWANY PEACH™ 2 - nowe urządzenie IPL od FOREO bije rekordy popularności już w przedsprzedaży.MATERIAŁ SPONSOROWANY