Sposoby na oczyszczenie skóry

8. Odpowiednia pielęgnacjaWszyscy mamy różne rodzaje skóry w związku z czym inaczej wygląda nasza pielęgnacja ale możemy też robić te same rzeczy. Nasze wskazówki pomogą ci uzyskać zdrowszą i dobrze oczyszczoną skórę.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

8. Odpowiednia pielęgnacja
Wszyscy mamy różne rodzaje skóry w związku z czym inaczej wygląda nasza pielęgnacja ale możemy też robić te same rzeczy. Nasze wskazówki pomogą ci uzyskać zdrowszą i dobrze oczyszczoną skórę.

7. ĆwiczeniaPiękno zewnętrzne zaczyna się od środka więc jeśli chcesz mieć piękną skórę musisz zacząć od środka. Kiedy ćwiczysz, pocisz się i toksyny wydostają się z organizmu. Im więcej ćwiczysz, tym więcej ciało pozbywa się toksyn. Zauważysz po jakimś czasie, że skóra, paznokcie i włosy będą wyglądały znacznie lepiej jeśli zaczniesz regularnie ćwiczyć.
Zdjęcie autorstwa Rob / CC BY

7. Ćwiczenia
Piękno zewnętrzne zaczyna się od środka więc jeśli chcesz mieć piękną skórę musisz zacząć od środka. Kiedy ćwiczysz, pocisz się i toksyny wydostają się z organizmu. Im więcej ćwiczysz, tym więcej ciało pozbywa się toksyn. Zauważysz po jakimś czasie, że skóra, paznokcie i włosy będą wyglądały znacznie lepiej jeśli zaczniesz regularnie ćwiczyć.

6. Pij dużo wodyWoda, podobnie jak ćwiczenia, oczyszcza ciało z toksyn. Daruj sobie słodzone napoje i soki, gdyż za duża ilość cukru może spowodować wypryski na twarzy. Pij przynajmniej 8 szklanek wody dziennie a zauważysz, że skóra będzie wyglądała zdrowiej.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

6. Pij dużo wody
Woda, podobnie jak ćwiczenia, oczyszcza ciało z toksyn. Daruj sobie słodzone napoje i soki, gdyż za duża ilość cukru może spowodować wypryski na twarzy. Pij przynajmniej 8 szklanek wody dziennie a zauważysz, że skóra będzie wyglądała zdrowiej.

5. Precz z rękamiW ciągu dnia dotykamy wielu rzeczy i zbieramy w ten sposób bakterie i zarazki – unikaj więc dotykania twarzy rękami. Wszystkie zarazki z klamek i dłoni innych ludzi przenoszone są w ten sposób na twarz kiedy ich dotykasz. Postaraj się nie dotykać twarzy i myć ręce tak często jak to możliwe.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

5. Precz z rękami!
W ciągu dnia dotykamy wielu rzeczy i zbieramy w ten sposób bakterie i zarazki – unikaj więc dotykania twarzy rękami. Wszystkie zarazki z klamek i dłoni innych ludzi przenoszone są w ten sposób na twarz kiedy ich dotykasz. Postaraj się nie dotykać twarzy i myć ręce tak często jak to możliwe.

4. Oczyszczanie twarzyBardzo ważne jest, żeby oczyszczać twarz, ponieważ w przeciwnym razie zbiera się na niej coraz więcej bakterii co powoduje wypryski. Staraj się myć twarz przynajmniej 2 razy dziennie – rano i wieczorem a zauważysz różnicę w liczbie pojawiających się pryszczy.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

4. Oczyszczanie twarzy
Bardzo ważne jest, żeby oczyszczać twarz, ponieważ w przeciwnym razie zbiera się na niej coraz więcej bakterii co powoduje wypryski. Staraj się myć twarz przynajmniej 2 razy dziennie – rano i wieczorem a zauważysz różnicę w liczbie pojawiających się pryszczy.

3. Bądź wierna jednemu kosmetykowiUżywanie więcej niż jednego rodzaju żelu do twarzy jest zupełnie nieskuteczne. Przeważnie należy poczekać kilka tygodni na rezultaty używania danego produktu a używaniu kilku produktów nie wpłynie na czystość twarzy. Bądź cierpliwa i uważnie przeczytaj sposób użycia, aby upewnić się, że robisz wszystko jak należy. Jeśli nie widzisz rezultatów po dłuższym czasie, zmień produkt.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

3. Bądź wierna jednemu kosmetykowi
Używanie więcej niż jednego rodzaju żelu do twarzy jest zupełnie nieskuteczne. Przeważnie należy poczekać kilka tygodni na rezultaty używania danego produktu a używaniu kilku produktów nie wpłynie na czystość twarzy. Bądź cierpliwa i uważnie przeczytaj sposób użycia, aby upewnić się, że robisz wszystko jak należy. Jeśli nie widzisz rezultatów po dłuższym czasie, zmień produkt.

2. Unikaj zapachowych kosmetyków do twarzyKremy zapachowe mogą podrażniać skórę twarzy. Mimo, że twarz jest oczyszczona nałożenie takiego kremu sprawia, że ponownie pojawiają się na niej zanieczyszczenia. Używaj produktów bezzapachowych , łagodnych i lekkich.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

2. Unikaj zapachowych kosmetyków do twarzy
Kremy zapachowe mogą podrażniać skórę twarzy. Mimo, że twarz jest oczyszczona nałożenie takiego kremu sprawia, że ponownie pojawiają się na niej zanieczyszczenia. Używaj produktów bezzapachowych , łagodnych i lekkich.

1. Ostrożnie z makijażemWszystkie jesteśmy piękne a makijaż wcale nie jest koniecznością. Jeśli chcesz się malować, wybieraj produkty łagodnie dla skóry twarzy, które nie zatykają porów. Pod koniec dnia zmyj makijaż – pod żadnym pozorem nie chodź spać w makijażu, gdyż wtedy już tylko krok do wyprysków.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

1. Ostrożnie z makijażem
Wszystkie jesteśmy piękne a makijaż wcale nie jest koniecznością. Jeśli chcesz się malować, wybieraj produkty łagodnie dla skóry twarzy, które nie zatykają porów. Pod koniec dnia zmyj makijaż – pod żadnym pozorem nie chodź spać w makijażu, gdyż wtedy już tylko krok do wyprysków.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Uroda:

Pielęgnacja cery dojrzałej Pokrzywa na włosy Domowe sposoby na wągry Prosty makijaż wieczorowy, który wykonasz samodzielnie - łatwe triki i wskazówki Jak zrobić maseczkę do cery mieszanej? Makijaż permanentny brwi. Kiedy warto się zdecydować i na czym polega? Fryzury, dzięki którym będziesz wyglądała szczuplej Dlaczego każdy krem mnie piecze? Serum pod oczy Kosmetyki do cery tłustej Czerwone włosy – farbować czy nie farbować? Na jakie składniki aktywne postawić jesienią i jakie korzyści mogą nam one przynieśćMATERIAŁ SPONSOROWANY

Popularne w tym tygodniu:

5 błędów, które popełniamy, susząc włosyMATERIAŁ SPONSOROWANY Mamy SuperbohaterkiMATERIAŁ SPONSOROWANY PEACH™ 2 - nowe urządzenie IPL od FOREO bije rekordy popularności już w przedsprzedaży.MATERIAŁ SPONSOROWANY