Pod prysznicem też popełniasz błędy – sprawdź jakie

8. Zbyt gorąca wodaGorący prysznic jest być może relaksujący, ale zbyt gorąca woda zmywa olejki ze skóry głowy, co wysusza skórę, zwłaszcza jeśli prysznic jest bardzo długi. Rezultatem jest wysuszona skóra ciała, którą musisz smarować balsamem i swędząca, łuszcząca się skóra głowy. Podczas prysznica woda powinna być ciepła, ale nie gorąca, tak aby otworzyć pory skóry, ale nie pozbawić jej naturalnych olejków i wilgoci.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

8. Zbyt gorąca woda
Gorący prysznic jest być może relaksujący, ale zbyt gorąca woda zmywa olejki ze skóry głowy, co wysusza skórę, zwłaszcza jeśli prysznic jest bardzo długi. Rezultatem jest wysuszona skóra ciała, którą musisz smarować balsamem i swędząca, łuszcząca się skóra głowy. Podczas prysznica woda powinna być ciepła, ale nie gorąca, tak aby otworzyć pory skóry, ale nie pozbawić jej naturalnych olejków i wilgoci.

7. Codzienny prysznicBiorąc prysznic codziennie, możesz robić skórze więcej złego niż dobrego, gdyż pozbawiasz ją naturalnych olejków i obniża się jej kwasowość. Obniżenie poziomu pH sprawia, że skóra słabiej zwalcza infekcje bakteryjne, uszkodzenia skóry i choroby. Jeśli nie pocisz się zbytnio w ciągu dnia, pozwól skórze odpocząć od prysznica. Ogranicz też czas prysznica do 10 minut. Pamiętaj, im dłuższy i bardziej gorący prysznic, tym bardziej wysuszona skóra.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

7. Codzienny prysznic
Biorąc prysznic codziennie, możesz robić skórze więcej złego niż dobrego, gdyż pozbawiasz ją naturalnych olejków i obniża się jej kwasowość. Obniżenie poziomu pH sprawia, że skóra słabiej zwalcza infekcje bakteryjne, uszkodzenia skóry i choroby. Jeśli nie pocisz się zbytnio w ciągu dnia, pozwól skórze odpocząć od prysznica. Ogranicz też czas prysznica do 10 minut. Pamiętaj, im dłuższy i bardziej gorący prysznic, tym bardziej wysuszona skóra.

6. Nie zaczynasz od mycia włosówJeśli zostawiasz mycie włosów na ostatnią czynność pod prysznicem, możesz mieć problem z poplątanymi włosami. Zanim wskoczysz pod prysznic, dokładnie rozczesz włosy, ponieważ mokre włosy są szczególnie podatne na matowienie i łamanie. Pod prysznicem zacznij od umycia włosów szamponem i nałożenia odżywki.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

6. Nie zaczynasz od mycia włosów
Jeśli zostawiasz mycie włosów na ostatnią czynność pod prysznicem, możesz mieć problem z poplątanymi włosami. Zanim wskoczysz pod prysznic, dokładnie rozczesz włosy, ponieważ mokre włosy są szczególnie podatne na matowienie i łamanie. Pod prysznicem zacznij od umycia włosów szamponem i nałożenia odżywki.

5. Używanie mydłaTradycyjne mydła i wiele mydeł perfumowanych zawiera składniki, które zmywają naturalne olejki ze skóry, co powoduje nadmierne jej wysuszenie i łuszczenie. Lepiej używać żeli pod prysznic bez tradycyjnego mydła.
Zdjęcie autorstwa stevepb / CC BY

5. Używanie mydła
Tradycyjne mydła i wiele mydeł perfumowanych zawiera składniki, które zmywają naturalne olejki ze skóry, co powoduje nadmierne jej wysuszenie i łuszczenie. Lepiej używać żeli pod prysznic bez tradycyjnego mydła.

4. Zbyt częste mycie szamponemPodobnie jak mydło, które pozbawia skórę ochronnych olejków, szampon może robić to samo ze skórą głowy i włosami. Jeśli pokrywasz włosy odżywką i wciąż wydają się być suche, zacznij rzadziej myć włosy szamponem. Osobom, którym włosy przetłuszczają się bardzo szybko, zaleca się używanie suchego szamponu, co pozwoli myć włosy co drugi dzień zamiast codziennie.

4. Zbyt częste mycie szamponem
Podobnie jak mydło, które pozbawia skórę ochronnych olejków, szampon może robić to samo ze skórą głowy i włosami. Jeśli pokrywasz włosy odżywką i wciąż wydają się być suche, zacznij rzadziej myć włosy szamponem. Osobom, którym włosy przetłuszczają się bardzo szybko, zaleca się używanie suchego szamponu, co pozwoli myć włosy co drugi dzień zamiast codziennie.

3. Nie myjesz twarzy jako ostatniejJeśli myjesz twarz, zanim skończysz myć włosy, robisz to źle. Produkty nie przeznaczone do twarzy zatykają otwarte pory w skórze, co prowadzi do wyprysków. Myj twarz pod prysznicem, ale dopiero gdy zmyjesz wszystkie pozostałe kosmetyki ze skóry i włosów. Używaj żelu przeznaczonego do twarzy, nie myśl nawet o używaniu mydła lub żelu pod prysznic do delikatnej skóry twarzy.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

3. Nie myjesz twarzy jako ostatniej
Jeśli myjesz twarz, zanim skończysz myć włosy, robisz to źle. Produkty nie przeznaczone do twarzy zatykają otwarte pory w skórze, co prowadzi do wyprysków. Myj twarz pod prysznicem, ale dopiero gdy zmyjesz wszystkie pozostałe kosmetyki ze skóry i włosów. Używaj żelu przeznaczonego do twarzy, nie myśl nawet o używaniu mydła lub żelu pod prysznic do delikatnej skóry twarzy.

2. Obijasz się w sprawach goleniaJeśli za szybko się golisz, szczególnie bez wcześniejszego przygotowania skóry, zwiększasz ryzyko wrastających włosków, swędzącej skóry i zacięć. Skórę należy odpowiednio przygotować do golenia, a golarkę wymieniać co 5–7 golenie. Przydatne jest także złuszczanie skóry przed goleniem, co może zapobiec wrastającym włoskom.
Zdjęcie nóg / Shutterstock

2. Obijasz się w sprawach golenia
Jeśli za szybko się golisz, szczególnie bez wcześniejszego przygotowania skóry, zwiększasz ryzyko wrastających włosków, swędzącej skóry i zacięć. Skórę należy odpowiednio przygotować do golenia, a golarkę wymieniać co 5–7 golenie. Przydatne jest także złuszczanie skóry przed goleniem, co może zapobiec wrastającym włoskom.

1. Za szybko wychodzisz spod prysznicaOpuszczanie kojącego prysznica jest dość szokujące, ale szybkie i mocne wycieranie się ręcznikiem podrażnia delikatną skórę, a chowanie włosów w turban może prowadzić do ich złamania. Używaj puszystego ręcznika i delikatnie wycieraj (a nawet poklepuj) skórę do sucha. Następnie wetrzyj olejki w skórę, aby pozostała ona nawilżona.

1. Za szybko wychodzisz spod prysznica
Opuszczanie kojącego prysznica jest dość szokujące, ale szybkie i mocne wycieranie się ręcznikiem podrażnia delikatną skórę, a chowanie włosów w turban może prowadzić do ich złamania. Używaj puszystego ręcznika i delikatnie wycieraj (a nawet poklepuj) skórę do sucha. Następnie wetrzyj olejki w skórę, aby pozostała ona nawilżona.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Uroda:

Objawy menopauzy - jak zmienia się twoje ciało Kiedy się szybciej starzejemy Szampony uczulają bo zawierają linalol Akcesoria do pedicure Spraw, by twoje rzęsy rosły szybciej Makijaż arabski Kobiece sposoby na damskie glany. Jak zestawiać ciężkie buty ze dziewczęcymi dodatkami? Życie z trądzikiem Rewitalizujący krem do rąk – Fresh&Natural 9 wskazówek na błyszczące włosy Kiedy zrobić peeling? Chwila dla Twoich stóp

Popularne w tym tygodniu:

Jak poprawić wygląd ramion Lashboost Mascara z serum do rzęs, czyli produkt, który bezpiecznie regeneruje zniszczone rzęsy