Jedzenie, które pomoże ci wyglądać lepiej nago

9. BrukselkaDostarcza ona selenu, który odpowiedzialny jest za neutralizację wolnych rodników, ochronę przed chorobami serca, cukrzycą typu 2 i nowotworami. Bez tego związku tarczyca nie może wyprodukować części hormonów, które kontrolują metabolizm komórkowy w organizmie.
Zdjęcie autorstwa Lebensmittelfotos / CC BY

9. Brukselka
Dostarcza ona selenu, który odpowiedzialny jest za neutralizację wolnych rodników, ochronę przed chorobami serca, cukrzycą typu 2 i nowotworami. Bez tego związku tarczyca nie może wyprodukować części hormonów, które kontrolują metabolizm komórkowy w organizmie.

8. HummusJest to produkt o wysokiej zawartości błonnika, niskokaloryczny i niskotłuszczowy. Powstaje z połączenia ciecierzycy, soku z cytryny, oliwy z oliwek, czosnku, kminku i soli. W korzystny sposób wpływa na funkcje układu trawiennego.
Zdjęcie hummusu / Shutterstock

8. Hummus
Jest to produkt o wysokiej zawartości błonnika, niskokaloryczny i niskotłuszczowy. Powstaje z połączenia ciecierzycy, soku z cytryny, oliwy z oliwek, czosnku, kminku i soli. W korzystny sposób wpływa na funkcje układu trawiennego.

7. NabiałProdukty niskotłuszczowe i bogate w wapń mogą skutecznie wspomóc odchudzanie. Naukowcy odkryli, że kobiety otyłe, które dwukrotnie zwiększyły spożycie wapnia – z 600 mg do 1200 mg dziennie – w ciągu 15 tygodni straciły średnio 5 kg. W tym czasie nie zmniejszyły one ogólnego spożycia kalorii.
Zdjęcie mleka / Shutterstock

7. Nabiał
Produkty niskotłuszczowe i bogate w wapń mogą skutecznie wspomóc odchudzanie. Naukowcy odkryli, że kobiety otyłe, które dwukrotnie zwiększyły spożycie wapnia – z 600 mg do 1200 mg dziennie – w ciągu 15 tygodni straciły średnio 5 kg. W tym czasie nie zmniejszyły one ogólnego spożycia kalorii.

6. TuńczykTuńczyk jest jednym z najlepszych źródeł chudego białka. Aby móc w pełni wykorzystać jego właściwości, nie należy łączyć go z bogatym w tłuszcz majonezem. Tuńczyk zawiera korzystną dla serca niacynę, która obniża poziom cholesterolu we krwi i wspomaga przetwarzanie tłuszczu przez organizm.
Zdjęcie tuńczyka / Shutterstock

6. Tuńczyk
Tuńczyk jest jednym z najlepszych źródeł chudego białka. Aby móc w pełni wykorzystać jego właściwości, nie należy łączyć go z bogatym w tłuszcz majonezem. Tuńczyk zawiera korzystną dla serca niacynę, która obniża poziom cholesterolu we krwi i wspomaga przetwarzanie tłuszczu przez organizm.

5. Czerwona paprykaZawiera ona wysoki poziom dwóch przeciwutleniaczy – witaminy A i C. Podczas gdy odmiany zielona i żółta posiadają ich mniej, każdy rodzaj papryki jest niskotłuszczowy i niskokaloryczny. W warzywie tym kryją się także bogate pokłady błonnika.
Zdjęcie autorstwa MaciejBennewicz / CC BY

5. Czerwona papryka
Zawiera ona wysoki poziom dwóch przeciwutleniaczy – witaminy A i C. Podczas gdy odmiany zielona i żółta posiadają ich mniej, każdy rodzaj papryki jest niskotłuszczowy i niskokaloryczny. W warzywie tym kryją się także bogate pokłady błonnika.

4. ŚliwkiJak podają specjaliści z Uniwersytetu Stanowego San Diego, suszone śliwki są bardzo sycące. Zawierają one błonnik i sorbitol – powoli metabolizowany alkohol cukrowy. Dzięki tym składnikom śliwki regulują poziom cukru i insuliny we krwi.
Zdjęcie śliwek / Shutterstock

4. Śliwki
Jak podają specjaliści z Uniwersytetu Stanowego San Diego, suszone śliwki są bardzo sycące. Zawierają one błonnik i sorbitol – powoli metabolizowany alkohol cukrowy. Dzięki tym składnikom śliwki regulują poziom cukru i insuliny we krwi.

3. WołowinaBiałko, występujące w znacznych ilościach w wołowinie, skutecznie buduje tkankę mięśniową. Niestety większość mięsa dostępnego w sklepach pochodzi od zwierząt karmionych zbożami, co skutkuje niekorzystnym stosunkiem kwasów tłuszczowych omega-3 i omega-6. Jest on znacznie lepszy, jeżeli zwierzęta żywią się trawą.
Zdjęcie wołowiny / Shutterstock

3. Wołowina
Białko, występujące w znacznych ilościach w wołowinie, skutecznie buduje tkankę mięśniową. Niestety większość mięsa dostępnego w sklepach pochodzi od zwierząt karmionych zbożami, co skutkuje niekorzystnym stosunkiem kwasów tłuszczowych omega-3 i omega-6. Jest on znacznie lepszy, jeżeli zwierzęta żywią się trawą.

2. Pierś z kurczakaJest to doskonałe źródło chudego białka, które z kolei dostarcza koenzymu Q10 – wspomaga on regenerację komórek skóry, sprawiając, że wygląda zdrowo. Kurczaka można z łatwością wprowadzić do jadłospisu w formie sałatek lub kanapek.
Zdjęcie sałatki / Shutterstock

2. Pierś z kurczaka
Jest to doskonałe źródło chudego białka, które z kolei dostarcza koenzymu Q10 – wspomaga on regenerację komórek skóry, sprawiając, że wygląda zdrowo. Kurczaka można z łatwością wprowadzić do jadłospisu w formie sałatek lub kanapek.

1. TofuTen powstający ze zsiadłego mleka sojowego przysmak dostarcza pełnego zakresu aminokwasów i izoflawonów, które wspomagają regenerację mięśni po ćwiczeniach. Z tego powodu niegdyś spożywane niemalże wyłącznie przez wegetarian tofu zyskuje coraz większą popularność.
Zdjęcie tofu / Shutterstock

1. Tofu
Ten powstający ze zsiadłego mleka sojowego przysmak dostarcza pełnego zakresu aminokwasów i izoflawonów, które wspomagają regenerację mięśni po ćwiczeniach. Z tego powodu niegdyś spożywane niemalże wyłącznie przez wegetarian tofu zyskuje coraz większą popularność.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Zdrowie:

Aromatyczne kąpiele made-in home Jak uwolnić się od alergii w domu? Katar alergiczny Codzienne nawyki, które odmienią twoją cerę Owoce kiwi lekarstwem na nadciśnienie Gdy bolą kolana Nowa dieta, nowe serce Sztuka medytacji Pielęgnacja piersi Kwas foliowy ochroni przed rakiem Piękna aż po czubki palców Relaks w kąpieli

Popularne w tym tygodniu:

Stres w pracy IT - jak sobie z nim radzić? Deficyt kaloryczny – ile wynosi i jak go obliczyć?