Zabieg powiększania ust
DAMIESA • dawno temuPiękne usta są atrybutem kobiecości i seksapilu oraz skutecznym bodźcem do pobudzania męskiej wyobraźni. Co tu dużo mówić — to wizytówka twarzy! Nie dziwi więc fakt, iż pogoń za ich idealnym kształtem i wielkością nie zna granic. Rynek medycyny estetycznej oferuje wiele zabiegów, których celem jest powiększenie ust lub wygładzenie ich powierzchni, przez co odzyskują one młodzieńczy wygląd. Na czym one polegają i jakich substancji się do nich używa?
Profesjonalne sposoby powiększania ust
Panie, których natura nie obdarzyła pełnymi ustami mogą zdecydować się na wypełnienie ich botoksem, czyli toksyną botulionową. Substancja ta, wprowadzona cieniutką igłą pod delikatny naskórek w krótkiej chwili nadaje wargom wymarzony kształt oraz ekspresowo wygładza drobne zmarszczki i rowki, które pojawiły się na ich powierzchni wraz z upływem lat. Warto pamiętać, że ten rodzaj „wypełniacza” nie jest jednak substancją neutralną. Jest ona wytwarzana przez bakterie z gatunku Clostridium Botulinum. Substancja ta działa na zasadzie paraliżu mięśni, dzięki czemu drobne rowki i załamania naskórka ulegają wygładzeniu. Efekty zabiegu zwykle pojawiają się stopniowo i zazwyczaj widać je już po tygodniu. Receptą na duże i gładkie usta jest również kwas hialuronowy, który pozwala uwydatnić kształt ust i poprawić kontur. Przed wykonaniem "ostrzykiwania" warg pacjentka jest miejscowo znieczulona kremem, więc zabieg jest prawie bezbolesny. Po wprowadzeniu żelu pod naskórek preparat wiąże wodę i powiększa objętość, modelując w ten sposób kształt ust. Efekt utrzymuje się około pół roku. Metodą, która jest najbardziej inwazyjna, ale za to niezwykle trwała jest wypełnianie ust silikonem. Technika ta polega na umieszczeniu pod naskórkiem implantów, które mają gładką powierzchnię i dokładnie wypełniają wszelkie zakamarki, czyniąc wargi większymi, ale także bardzo jędrnymi i wyglądającymi młodo. Zabieg przeprowadza się w warunkach ambulatoryjnych, w znieczuleniu miejscowym, a wielkość silikonowych implantów wybiera klientka.
Skutki uboczne powiększania ust
Większość środków stosowanych do powiększania ust nie powoduje reakcji alergicznych, ani poważnych problemów ze zdrowiem. Nie mniej jednak warto wiedzieć, jakie skutki uboczne mogą się potencjalnie pojawić. Po wykonaniu zabiegu mogą wystąpić takie objawy jak obrzęk czy lekkie zasinienie. Opuchlizna jest stanem normalnym, więc nie powinna być powodem do niepokoju. Innymi skutkami ubocznymi jest nadmierna nadwrażliwość na dotyk, a także bolesność i świąd. Po ostrzykiwaniu ust czasami mogą pojawić się także takie reakcje jak: lekkie stany zapalne, rumień czy wyczuwalne guzki na powierzchni warg. Dolegliwości te są jednak tymczasowe i mijają w ciągu jednego lub dwóch dni. W najgorszym przypadku na powierzchni ust mogą pojawić się niewielkie krwiaki, które także nie są alarmującym stanem i zazwyczaj znikają po upływie około 2 lub 3 dni.
Przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu są: cukrzyca, problemy z krzepliwością oraz opryszczka jamy ustnej. Powiększanie ust nie jest zalecane też w przypadkach podrażnień i ognisk zapalnych naskórka ust, bo użyte do zabiegu substancje mogą dodatkowo zaostrzyć te dolegliwości.
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze