Drenaż limfatyczny
DAMIESA • dawno temuTen rodzaj masażu wykorzystywany w kosmetologii jest polecany nie tylko osobom chcącym pozbyć się uporczywej skórki pomarańczowej, która wydaje się być odporna na inne zabiegi, ale także osobom otyłym, u których doszło do zaburzeń w przepływie limfy. Na czym polega ten zabieg i czego należy się po nim spodziewać?
Drenaż limfatyczny – jak to działa?
Technika masażu polega na ruchach ugniatająco-pomujących, które mogą być wykonywane za pomocą rąk terapeuty lub specjalistycznych urządzeń. Muszą one jednak być powolne i płynne. Obszary ciała, które wymagają naprawy, takie jak podatne na odkładanie się tkanki tłuszczowej uda, brzuch czy pośladki zostają odpowiednio uciskane lub zasysane przez profesjonalną maszynę. Tak „brutalne” potraktowanie skóry ma na celu umożliwienie swobodniejszego przepływu limfy w organizmie, co z kolei pozwoli wyeliminować zastoje. Wybrane fałdy zostają zatem poddane wałkowaniu, które często odbywa się przy użyciu olejków. Zabieg jest więc dość bolesny i po kilku dniach od jego zakończenia można zaobserwować na ciele nieładne siniaki. Jednak te cierpienia są wynagradzane zadowalającymi efektami, więc warto na nie poczekać. To sprawdzony sposób na cellulit!
Efekty działania zabiegu drenażu
Taki zabieg z czasem pomaga zupełnie zlikwidować obrzęki, przywrócić sprawność krążenia, a tym samym uchronić od pojawiania się żylaków, a także przywrócić jędrność skórze, która z wiekiem stała się wiotka i mało elastyczna. Efektem działania drenażu limfatycznego jest również poprawa przemiany materii oraz gruntowne oczyszczenie organizmu z zalegających toksyn. Ciało zostaje dotlenione i znacznie poprawia się ukrwienie skóry, co jest widoczne w jej stopniowym powrocie do utraconej formy. Po zabiegu obserwuje się zatem poprawę jej jakości, a z czasem nawet utratę kilku zbędnych centymetrów w obwodzie, ud, bioder czy brzucha. Masowanie nóg techniką drenażu limfatycznego nie tylko pomaga w redukcji cellulitu, ale także przyczynia się do usunięcie bolesnych skurczów mięśniowych i pozwala na redukcję pękających naczynek. Co ciekawe, taki zabieg znajduje także swoje zastosowanie w poprawiania owalu twarzy. Działa on bowiem jak lifting, wypełniając bruzdy powierzchniowe i zmarszczki oraz znacząco podnosząc poziom nawilżenia, dzięki regeneracji tkanek. Polecany jest także osobom z łojotokiem czy trądzikiem. Jego zaletą jest bowiem to, że solidnie dotlenia komórki, a więc przyspiesza ich regenerację.
Przeciwwskazania do wykonywania zabiegu
Masaż limfatycznywspomaga odpływ chłonki z kończyn, dzięki czemu skutecznie można pozbyć się obrzęków. Istnieją jednak pewne przeciwwskazania do wykonywania tego zabiegu. Przede wszystkim nie powinny się niemu poddawać osoby z chorobami skóry czy zakrzepicą żylną. Przeciwwskazaniem są też zranienia czy podrażnienia, które mogą nasilić się, jeśli dana osoba zdecyduje się mimo wszystko poddać drenażowi. Lekarze przestrzegają także przed jego stosowaniem, kiedy dokucza gruźlica płuc czy w ciele znajdują się drobne guzki niewiadomego pochodzenia. Zabiegu nie wolno również wykonywać w stanach gorączki!
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze