Zaskórniki zamknięte
KAROLINA • dawno temuKamuflowanie niedoskonałości skóry to zazwyczaj jeden z głównych celów, jaki ma spełniać wykonywany codziennie przez nas makijaż. Nie ma wątpliwości, że piękna i nieskazitelna cera to marzenie każdej kobiety, bo nawet najpiękniejsza fryzura albo długie uwodzicielskie rzęsy wyglądają znacznie gorzej w towarzystwie pryszczy, popękanych naczynek albo zaskórników. To właśnie ostatnie z wymienionych niedoskonałości bardzo często spędzają nam sen z powiek. Jeżeli na twojej brodzie, policzkach, nosie bądź czole zauważyć można małe krostki, przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się o nich więcej.
Co to są zaskórniki?
Problem zaskórników jest dość powszechny i czasami trzeba włożyć naprawdę sporo pracy, by się ich pozbyć albo przynajmniej je zakamuflować. Zanim jednak dowiemy się, co na zaskórniki zamknięte jest najskuteczniejsze, trzeba poświęcić chwilę na zastanowienie się nad przyczynami pojawiania się ich na naszej cerze.
Na początku warto jest ustalić, co to są zaskórniki. Otóż pojawiają się one z reguły w miejscach, gdzie zauważyć można nadmierne wydzielanie się naturalnego sebum. Z tego powodu zaskórniki to problem dotykający przede wszystkim osoby posiadające cerę tłustą bądź cerę mieszaną. Ich pojawienie się wynika z tego, że pory skóry zatykane są przez łój. I tutaj nie sposób nie wskazać dwóch rodzajów zaskórników. Pierwszym z nich są zaskórniki otwarte, które możemy rozpoznać po tym, że wyglądem przypominają czarne kropki. Sygnalizuje nam to, że zanieczyszczenia mieszczące się w porach znajdują się blisko powierzchni skóry i mają dostęp do powietrza. Zamknięte zaskórniki powstają głębiej w skórze, dlatego też mają kolor biały.
Pocieszeniem dla pań, które je posiadają jest to, że wyciskanie zaskórników w tym przypadku jest znacznie łatwiejsze, gdyż są one bardziej miękkie niż te przypominające czarne kropki. Jak walczyć z zaskórnikami zamkniętymi? Zobacz, co możesz zrobić, by twoja skóra wyglądała nieskazitelnie.
Co na zaskórniki zamknięte?
Metody pozbywania się zaskórników, bez względu na to, z jakim ich rodzajem mamy do czynienia, są podobne. Opierają się one przede wszystkim na złuszczaniu martwego naskórka, usuwaniu zanieczyszczeń znajdujących się w porach oraz zmniejszaniu ilości wydzielanego przez skórę naturalnego tłuszczu.
Zanim jednak zdecydujesz się na wykonywanie wszystkich tych zabiegów w domu, powinnaś wziąć pod uwagę fakt, że samodzielne wyciskanie zaskórników nie zawsze może przynieść wymierne rezultaty. Po pierwsze, podczas wizyty u kosmetyczki wykorzystywane są profesjonalne preparaty, po drugie, ważna jest również umiejętność dokładnego usuwania zanieczyszczeń.
Jedną z popularniejszych metod oczyszczania skóry jest oczyszczanie manualne, a więc wyciskanie zaskórników, jednakże coraz więcej specjalistów odradza tego typu zabiegi i proponuje peeling kawitacyjny, jonoforezę oraz złuszczanie kwasami. Zabiegi te mają znacznie lepszą skuteczność i mniejsze jest prawdopodobieństwo wystąpienia skutków ubocznych.
Oprócz wskazanych metod walki z zaskórnikami powinnaś rozpocząć regularną pielęgnację skóry w domu. Bardzo ważny jest wybór kosmetyków przeznaczonych specjalnie dla naszego rodzaju cery. Zbyt lekkie nie usuną zanieczyszczeń, natomiast zbyt mocne pobudzą jeszcze bardziej wydzielanie tłuszczu. Poza tym przynajmniej dwa razy w tygodniu musisz samodzielnie wykonywać peeling twarzy, a w razie potrzeby używać szczoteczki do jej mycia.
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze