Zaskórniki na twarzy
KAROLINA • dawno temuJednym z głównych wrogów pięknie wyglądającej cery są uporczywie pojawiające się w najmniej odpowiednich porach niedoskonałości cery. Rzadko zdarzają się osoby, które w trakcie życia nie muszą zmagać się z krostami i zaskórnikami. Zarówno pozbycie się jednych, jak i drugich nie jest takie łatwe, jak mogłoby się to pozornie wydawać. Powrót do gładkiej i pozbawionej niedoskonałości cery kosztuje nie tylko wiele wysiłku, ale również pochłania nasz czas i pieniądze. Ze względu na to, że krosty są bardziej widoczne, a ich leczenie zazwyczaj kończy się u dermatologa, są one często podejmowanym problemem. Znacznie rzadziej mówi się o równie kłopotliwych, lecz łatwiej dających się zatuszować zaskórnikach. Czym one właściwie są? Odpowiedź na to i inne pytania z nimi związane znajdziesz w poniższym artykule. Czytając go, poznasz także sprawdzone metody ułatwiające pozbycie się zaskórników.
Co to są zaskórniki?
Widok zaskórników nie jest dla nikogo zaskakujący, ponieważ ich pojawianie się na skórze twarzy, pleców albo dekoltu jest popularnym zjawiskiem. Wyglądem swoim przypominają niewielkiej ilości czarne piegi. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, jaka jest zasadnicza różnica między krostami a zaskórnikami. Okazuje się, że pierwsze z nich określane są mianem zaskórników zamkniętych, podczas gdy drugie to inaczej zaskórniki otwarte. To właśnie dostęp powietrza i proces utleniania się powoduje, iż kropki na naszym nosie, brodzie i czole mają czarny kolor. Wiedząc już, co to są zaskórniki, warto dowiedzieć się, w jaki sposób one powstają. Otóż nadmiar serum powoduje, że pory zapychane są przez nadmiar martwych komórek skóry i ropę. W konsekwencji na naszej twarzy dostrzec można czarne, niewielkiej wielkości kropki. Wbrew pozorom, nie zawsze najlepszym pomysłem jest ich wyciśnięcie, ponieważ samodzielne oczyszczanie twarzy wiąże się z dość dużym ryzykiem rozprzestrzenienia się bakterii. Winić trzeba za to przede wszystkim brak wystarczającej higieny, a także umiejętności. Pojawienie się zaskórników nie jest zależne od tego, jak często myjemy twarz, ale raczej jest głównym objawem trądziku. Zobacz, jakie są bezpieczne sposoby na zaskórniki.
Sposoby na zaskórniki
Jak usunąć zaskórniki? Podobnie jak w przypadku innych niedoskonałości urody, znacznie łatwiej jest zapobiegać ich powstaniu, niż je leczyć. Kiedy zauważyłaś, że na twojej skórze pojawiają się znaczne ilości serum, bez wahania sięgnij po preparaty zapobiegające temu problemowi. Z drugiej strony, możesz korzystać z wielu dostępnych kosmetyków na zaskórniki, do jakich najczęściej zalicza się żele z dodatkiem peelingu, a także maseczki na zaskórniki. Jeżeli zaczniesz je stosować, nie oczekuj, że zaskórniki znikną z dnia na dzień. Proces oczyszczania skóry jest znaczenie dłuższy i wymaga czasu. Nie powinnaś jednak przesadzać, bo paradoksalnie zbyt duże wysuszenie skóry powoduje, że wytwarza ona jeszcze więcej łoju, będącego przyczyną powstawania zaskórników. Kiedy problem jest naprawdę duży, zgłoś się do dermatologa, który dokładnie zdiagnozuje, co ci dolega i wskaże właściwą kurację.
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze