Pozbądź się łupieżu raz na zawsze!
PATRYCJA KARPIŃSKA • dawno temu • 1 komentarzZmagasz się z uporczywym łupieżem? Wydaje ci się, że próbowałaś już wszystkiego i nic nie jest w stanie pokonać twojego problemu? Dowiedz się, jak skutecznie walczyć z łupieżem i swędzącą skórą głowy!
Kosmetyki przeciwłupieżowe
Jeżeli dokucza ci drobny łupież, najprawdopodobniej wynika z przesuszonej skóry głowy. W takiej sytuacji warto wykorzystać nawilżający olejek, który przyniesie ulgę skórze, a jednocześnie nie obciąży włosów.
Poszukuj kosmetyków z właściwymi składnikami. Najbardziej pomocne okażą się: cynk, kwas salicylowy, olejek z drzewa herbacianego, selen i ketokonazol. Podczas gdy część z nich ma na celu oczyszczenie skóry głowy, inne mogą złuszczać lub działać przeciwgrzybicznie.
Pamiętaj, że odżywkę stworzono z myślą o włosach, a nie skórze głowy. Skórę oczyszczaj szamponem, a włosy nawilżaj odżywką. Kosmetyk najlepiej rozprowadzać grzebieniem.
O skórę głowy zadbaj także po wyjściu spod prysznica czy z wanny. Przygotuj domową miksturę przeciwłupieżową złożoną z wyciągu z oczaru wirginijskiego i płynu do płukania ust. Pomoże on złagodzić podrażnienie i zaczerwienienie.
Ogranicz się do jednej terapii. Jeżeli zastosujesz nowy olejek, szampon i odżywkę, skąd będziesz wiedziała, który kosmetyk zadziałał? Poza tym pomiędzy poszczególnymi specyfikami może dojść do negatywnych interakcji.
Zabiegi przeciwłupieżowe
Łupież może wynikać z nagromadzenia na powierzchni głowy naturalnych olejków i martwych komórek skóry. Dlatego też, w walce z problemem skuteczny może okazać się masaż skóry głowy. Unieś głowę (nie chowaj jej pomiędzy ramionami) i wykonuj okrężne ruchy opuszkami palców. Sposób ten sprawdza się w szczególności w przypadku większych płatków łupieżu.
Być może zbyt rzadko myjesz włosy? Wielu producentów kosmetyków przeciwłupieżowych sugeruje stosowanie szamponu dwa razy w tygodniu, jednak im częściej wykonujesz zabieg, tym lepiej. Łupież pokonasz tylko z czystą skórą głowy.
Pamiętaj, że łupież może wynikać z czynników indywidualnych, takich jak wrażliwość na nabiał, gluten czy alkohol. Jeżeli masz do czynienia z suchą skórą głowy, upewnij się, że spożywasz wystarczającą ilość kwasów omega-3, znajdujących się np. w orzechach i rybach.
Ten artykuł ma 1 komentarz
Pokaż wszystkie komentarze