Jak łatwo i bezboleśnie się przebranżowić?
PATRYCJA CIUPAK • dawno temuMateriał sponsorowany przez Grupa Pracuj
Przeżywasz zawodowy kryzys i czujesz, że masz dość swojej pracy? Twoje zarobki ledwo wystarczają na pokrycie rachunków? Czas na zmiany! Jak łatwo i bezboleśnie się przebranżowić? Oto kilka przydatnych wskazówek.
Regularnie przeglądaj ogłoszenia o pracę
Przebranżowienie się wymaga pewnych przygotowań i ma ono sens wtedy, gdy wiesz, jakie są aktualne realia na rynku pracy. Skąd czerpać wiedzę na temat trwających naborów i branżowych trendów? Regularnie przeglądaj lokalne i ogólnopolskie ogłoszenia na portalach, poświęconych wyłącznie rekrutacjom. Jeśli interesuje Cię praca w Krakowie, Warszawie, Gdańsku, Poznaniu lub innym, większym mieście, odwiedź platformę typu Pracuj.pl i skorzystaj z prostej wyszukiwarki ofert pracy. Za pomocą tego narzędzia szybko sprawdzisz:
- jakie firmy w Twojej okolicy prowadzą aktualnie nabory,
- jakie są wymagania pracodawców,
- ile można zarobić na różnych stanowiskach.
Portale rekrutacyjne stanowią cenne źródło informacji dla osób chcących się przebranżowić. Ogólnodostępne ogłoszenia dostarczą Ci wiedzy, które branże rozwijają się najprężniej i gdzie jest najwięcej ofert pracy. Przegląd bieżących ogłoszeń o pracę ułatwia podjęcie decyzji, jakie nowe kwalifikacje zdobyć i w jakie szkolenia warto zainwestować.
Jak przebranżowić się bezboleśnie?
Niejeden pracownik stracił czas i pieniądze, biorąc udział w bezużytecznych warsztatach lub kursach. Zdarza się, że nawet roczne czy kilkuletnie studia podyplomowe nie przynoszą oczekiwanych rezultatów w postaci podwyżek i nowych ofert pracy. Jeśli więc nie chcesz zmarnować swojego kapitału i talentu, przed podjęciem kluczowych decyzji porozmawiaj z doradcą zawodowym lub ekspertem od CV. Specjalista obiektywnie podpowie Ci, które spośród Twoich kwalifikacji warto rozwinąć, by przebranżowić się bez stresu i frustracji.
Zamierzasz zmienić zawód, ale nie wiesz, skąd czerpać inspirację i wiedzę o najnowszych trendach rekrutacyjnych? Weź udział w Festiwalu Pracy JOBICON online i umów się na spotkania z przedstawicielami pracodawców i doświadczonymi konsultantami CV. Rozmowy online zainspirują Cię do zawodowych zmian, a Twoi rozmówcy w sposób merytoryczny wskażą Ci perspektywiczne kierunki rozwoju. Na targach dowiesz się, jakie są najlepiej opłacane profesje i w jaki sposób Twoje osiągnięcia i umiejętności wpisują się w oczekiwania pracodawców. Dysponując najnowszą wiedzą na temat rynku pracy, jesteś w stanie podjąć świadome i trafne decyzje, dotyczące Twojej kariery zawodowej.
Przebranżowienie na IT: jak zmienić pracę i osiągnąć wysokie zarobki?
W obliczu automatyzacji różnych procesów niektóre zawody stają się całkowicie bezużyteczne. Stale rośnie zaś zapotrzebowanie na wysokiej klasy specjalistów branży IT. Firmy poszukują programistów, administratorów baz danych, wdrożeniowców, analityków i serwisantów. Chcesz się przebranżowić i znaleźć atrakcyjną pracę w branży informatycznej? Na bieżąco śledź ogłoszenia i blog z branży IT, by wiedzieć, w jakim kierunku warto się szkolić i które zawody są najbardziej przyszłościowe.
Z blogów tematycznych zaczerpniesz wiedzę, czy lepiej zostać programistą Java, czy bardziej opłaca się wyspecjalizować w dziedzinie cyberbezpieczeństwa. A może interesuje Cię projektowanie aplikacji mobilnych bądź big data science? Świadomie podejmij decyzję o zmianie zawodu, bazując na informacjach, artykułach i ogłoszeniach, dostępnych w sieci.
Stwórz profesjonalne CV i portfolio, by zainteresować pracodawców
Bez atrakcyjnego CV i portfolio nie masz szans na znalezienie ciekawej, dobrze płatnej pracy. Zaplanuj swoją karierę mądrze, tworząc CV, które przyciągnie uwagę potencjalnego pracodawcy. Udowodnij w nim, że posiadasz określone kompetencje, kursy, certyfikaty lub praktykę w danej dziedzinie. Nigdy nie umieszczaj w CV zbędnych informacji w postaci waty słownej, niemającej żadnego związku z wymaganiami rekruterów. Chcesz przebranżowić się szybko i bezboleśnie? Szanuj czas, który firmy poświęcają na analizę Twojego życiorysu i udowodnij, że stale rozwijasz swoje kompetencje.
Materiał sponsorowany przez Grupa Pracuj
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze