Lampa do hybryd - korzyści, jaką lampę do hybryd wybrać
EWA ROSIECKA • dawno temuManicure hybrydowy od wielu miesięcy cieszy się dużą popularnością. Nic dziwnego, lakiery hybrydowe po utwardzeniu są niezwykle trwałe, odporne na czynniki zewnętrzne i mocno się błyszczą. Coraz więcej kobiet decyduje się na wykonywanie manicure hybrydowego w domu, by móc cieszyć się nowym kolorem bez konieczności czekania na wizytę u kosmetyczki. O czym warto wiedzieć przed zakupem lampy do hybryd?
Czy warto kupić lampę do hybryd?
Kobiety bez względu na wiek czy wykonywany zawód chcą mieć zadbane, piękne paznokcie. Jest to trudne w przypadku tradycyjnych lakierów, które odpryskują nawet po kilku godzinach od nałożenia.
Z tego powodu coraz więcej zwolenniczek wykonuje **manicure hybrydowy**, który może utrzymać się na dłoniach nawet przez 3–4 tygodnie.
Aplikacja lakierów hybrydowych nie jest trudna, konsystencja jest dość gęsta, a produkt można nakładać bez obaw o powstanie smug czy nierówności. Gotowe paznokcie należy jedynie utrwalić w lampie do hybryd.
Urządzenie jest idealnym rozwiązaniem dla osób, którym zależy na pięknym wyglądzie paznokci przez kilka tygodni. Zakup lampy jedynie z pozoru wydaje się być dużym obciążeniem finansowym.
Robienie manicure hybrydowego w domowym zaciszu wiąże się ze zdecydowanie mniejszym kosztem w porównaniu z regularnymi wizytami w salonach piękności.
Jaką lampę do hybryd wybrać?
Wybór lampy do hybryd jest bardzo istotny, ponieważ ma to wpływ na trwałość manicure, a także na wygląd lakieru po wyjęciu z urządzenia. Na co warto zwrócić uwagę?
Technologia światła
Na rynku dostępne są lampy UV oraz lampy UV LED. Pierwsze są wyposażone w żarówki, które mają tendencję do przepalania. Czas utwardzania hybryd zajmuje w tym przypadku 2–3 minuty.
Lampy UV LED jak sama nazwa wskazuje, łączą technologię LED i UV. Z tego powodu w ciągu kilkudziesięciu (30–90) sekund utwardzają lakier do paznokci, gwarantując trwałość i odporność.
Kształt
Na stronach internetowych dostępnych jest wiele rodzajów lamp do hybryd, które różnią się kształtem i wielkością. Wyróżniamy:
lampy otwarte (mostki) - są niewielkie, świetnie sprawdzają się w przypadku częstych podróży,
lampy zabudowane (budki) - są zamknięte z trzech stron i bardziej efektywne w działaniu.
Moc
Lampy otwarte zwykle generują moc do 24W, wymagają więc trzymania paznokci pod żarówkami przez dłuższy czas. Lampy zabudowane są dostępne w mocy od 36 do 54W.
Sprawdzają się również w przypadku paznokci żelowych. Niektóre z lamp są wyposażone dodatkowo w funkcję Low Heat Mode, która umożliwia zwiększenie mocy bez ryzyka poparzenia.
Skutki używania lampy o zbyt słabej mocy:
- zwiększone ryzyko reakcji alergicznej;
- zmniejszona trwałość manicure;
- marszczenie się lakieru;
- cofanie się lakieru z końcówek paznokci;
- tworzenie się nierówności na powierzchni paznokci.
Timer i czujnik
Lampy wyposażone w czujnik automatycznie odliczają wybrany czas. W lampach UV timer można ustawić na 120 lub 180 sekund, natomiast w urządzeniach LED na 30 lub 60 sekund.
Czujnik ruchu włącza światło od razu po włożeniu dłoni lub stopy pod lampę, co zdecydowanie ułatwia wykonywanie manicure.
Czy lakier hybrydowy wyschnie bez lampy?
Lakier hybrydowy został stworzony w oparciu o formułę, która nie zastyga przy kontakcie z powietrzem. Z tego względu produkt można nakładać starannie z dbałością o każdy szczegół i wykonywać nawet najbardziej skomplikowane wzorki.
Manicure hybrydowy staje się trwały dopiero po umieszczeniu w lampie UV lub LED. Pod wpływem światła następuje przekształcenie merów w polimery, czyli zmiana stanu płynnego na twardy.
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze