Jaką lampę hybrydową wybrać? Rodzaje lamp i najważniejsze parametry
JOANNA KOBYLAŃSKA • dawno temuPopularność manicure hybrydowego nie słabnie, a coraz więcej kobiet decyduje się na samodzielne wykonywanie tego typu zabiegów w zaciszu własnego domu. Oprócz odpowiednich lakierów i narzędzi, najważniejszym elementem jest oczywiście lampa hybrydowa, bez której nie można się obejść. Utwardza lakier i zapewnia paznokciom nieskazitelny wygląd. Pamiętaj, że od tego, jaką lampę hybrydową wybierzesz, zależy jakość manicure. Przeczytaj na co powinnaś zwrócić uwagę.
Obecnie na rynku kosmetycznym jest bardzo wiele lamp hybrydowych, które można kupić na własny użytek. Już za kilkadziesiąt złotych możesz kupić cały zestaw łącznie z lampą, ale najpierw zastanów się czy rzeczywiście lepiej zaoszczędzić czy zainwestować w profesjonalny sprzęt. Zobacz, jakie lampy hybrydowe są najpowszechniejsze i wybierz coś dla siebie.
Lampa hybrydowa – jakie są jej rodzaje?
Najpopularniejszą lampą hybrydową jest lampa UV. To już nieco przestarzała technologia, ponieważ często zdarza się, że żarówki przepalają się i trzeba dosyć często je wymieniać. Inną wadą takiej lampy hybrydowej jest też czas oczekiwania na utwardzenie hybrydy, ponieważ potrzebuje aż 2–3 minut. Z kolei do nowszego i praktyczniejszego typu lampy hybrydowej należy lampa UV LED. Łączy ona dwie technologie: UV oraz LED – cechuje się szybszym utwardzaniem manicure hybrydowego oraz zauważalną trwałością żarówek. Trzecim typem lampy hybrydowej jest lampa LED z technologią DUAL. W ciągu zaledwie 10 sekund jest w stanie utwardzić lakier, przeznaczona także do manicure żelowego. Najdroższą lampą hybrydową, a także ultranowoczesną jest lampa LED z technologią DUAL + RED. W tym przypadku mówimy o lampie, która oprócz podstawowej funkcji związanej z utrwalaniem lakieru hybrydowego, zapewnia pielęgnację paznokci i regeneruje dłonie, chroniąc przed szkodliwymi czynnikami.
Lampa hybrydowa – po co światło czerwone?
Udowodniono, że nadmierne stosowanie świateł UV i LED sprzyja procesowi fotostarzenia się skóry. Im krócej naświetlamy tym lepiej, a jeśli mamy możliwość eliminacji działania światła UV na skórę, to tym zdrowiej dla naszych dłoni i zdrowia. W związku z tym lampa hybrydowa z fototerapią pomoże przy pielęgnacji rąk. Właściwości światła czerwonego w lampie hybrydowej:
- poprawia funkcjonowanie komórek skóry i ich ukrwienie;
- opóźnia proces starzenia się skóry oraz pobudza procesy regeneracji;
- emitowanie światła czerwonego podwyższa komfort użytkowania;
- wymiary lampy hybrydowej pozwalają na aplikację hybrydy na dłoniach oraz stopach.
Lampa hybrydowa – jakie są kształty?
Lampa hybrydowa typu mostek, nazywana także otwartą, to wygodna propozycja do podróży. Charakteryzuje się ergonomicznym kształtem, a rozmieszczenie żarówek jest nie tylko u góry, ale także po bokach. Minimalna liczba żarówek LED w takiej lampie hybrydowej wynosi przynajmniej 18 sztuk. Drugim typem jest tzw. budka, czyli lampa hybrydowa zabudowana z 3 stron. Pozwala na szybsze działanie i efektywność, głównie z powodu znacznie większej liczby żarówek, bo aż 30 sztuk. Taka lampa hybrydowa doskonale naświetla wszystkie strefy dłoni oraz paznokcia. Jest znacznie większa od mostka i często można je znaleźć w gabinetach kosmetycznych.
Lampa hybrydowa – jaką wybrać moc?
Mała lampa hybrydowa mostek zazwyczaj posiada moc do 24 wat. Utwardza ona znacznie dłużej, lecz nie wszystkie rodzaje lakierów hybrydowych czy żeli. Niestety, taka moc czasami w pełni nie wystarcza do wykonania podstawowej manicure. Z kolei lampa hybrydowa zabudowana posiadająca więcej jak 36 wat jest znacznie skuteczniejsza, choć możesz spotkać także lampę o 54 watach. Przy zakupie lampy hybrydowej sprawdź także czy można ją serwisować w Polsce, poszukaj gwarancji oraz wymaganych certyfikatów.
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze