Aloes do picia – działanie i właściwości leczniczego soku
ALEKSANDRA LIPIEC • dawno temu • 1 komentarzAloes do picia to źródło składników odżywczych, które detoksykują cały organizm. Lista korzyści, jakie przynosi sok aloesowy, jest bardzo długa i ciągle otwarta. Kto w szczególności powinien po niego sięgać? Podpowiadamy.
Aloes do picia – na co pomaga?
W aloesie do picia kryje się mnóstwo witamin, minerałów i składników odżywczych. Soczyste liście aloesu zawierają polisacharydy, czyli dwucukry, które stanowią niemałe wsparcie dla układu odpornościowego. W aloesie znajduje się również moc przeciwutleniaczy, tj. witamin z grupy B, witamin A, C, E oraz kwasu foliowego. Przeciwutleniacze mają zdolność do neutralizowania wolnych rodników, dzięki czemu chronią przed rozwojem komórek nowotworowych.
Aloes do picia to także świetne źródło błonnika wspierającego pracę układu pokarmowego oraz aminokwasów odpowiedzialnych za prawidłowy przebieg procesów metabolicznych. Na tym jednak nie kończy się lista jego zalet, ponieważ aloes dostarcza do organizmu moc mikroelementów (magnezu, wapnia, cynku, selenu, chromu), które wspierają układy kostny, immunologiczny, naczyniowo-sercowy i nerwowy.
Co to oznacza w praktyce? Aloes do picia jest idealnym uzupełnieniem codziennej diety dla osób borykających się z zaparciami, wrzodami i nieżytem żołądka. Stanowi naturalną broń w walce z podwyższonym poziomem cholesterolu we krwi i nadciśnieniem tętniczym. Dodatkowo pomaga uporać się z nawracaniem infekcji wirusowych. Co więcej, poprawia stan skóry, która dzięki aloesowi do picia oczyszcza się z toksyn i utrzymuje neutralne pH. Łagodzi problemy skórne (łuszczycę, egzemę, alergię) o podłoży immunologicznym.
Aloes do picia a odchudzanie
Aloes do picia jest znanym wspomagaczem odchudzania, dlatego powinni po niego sięgać ci, którzy dążą do pozbycia się zbędnych kilogramów. Zawdzięcza to naturalnej zdolności do przyspieszania metabolizmu. Im szybciej organizm metabolizuje składniki odżywcze, tym więcej spala kalorii. Aloes do picia wpływa również na oczyszczanie jelit ze złogów. Sprawia, że można poczuć się lekko.
Czy istnieją przeciwwskazania do picia soku z aloesu?
Aloes do picia, mimo całego mnóstwa korzyści, jakie może przynieść organizmowi, nie jest przeznaczony dla wszystkich. Może obniżać poziom cukru we krwi, dlatego diabetycy przez włączeniem go do diety powinni skonsultować się z lekarzem. Aloes do picia, który wpływa na funkcjonowanie nerek i jelit, może też zaszkodzić osobom cierpiącym na schorzenia związane z pracą tych organów. Poza tym nie jest wskazany dla kobiet ciężarnych i karmiących piersią.
Aloes do picia – dawkowanie
Należy pamiętać, że aloes do picia to substancja lecznicza. Jest naturalnym, lecz silnym środkiem, dlatego trzeba dawkować go rozsądnie. Nie powinien być przyjmowany długotrwale. Zaleca się stosowanie co najwyżej miesięcznych kuracji. Najlepiej zażywać aloes do picia trzy razy dziennie po jednej łyżeczce przed posiłkiem. Można też rozcieńczać go w wodzie, by otrzymać zdrowy i orzeźwiający koktajl.
Ile kosztuje aloes do picia?
Aloes do picia jest do kupienia w każdej aptece. Sok o stuprocentowej zawartości aloesu i pojemności 1000 ml kosztuje około 20 zł. Nie można mylić aloesu do picia z gotowym napojem aloesowym, dostępnym w sklepach spożywczych i supermarketach. Taki napój zawiera najczęściej około 30 proc. soku z aloesu – reszta to woda mineralna, substancje słodzące i konserwanty. Za butelkę sklepowego aloesu do picia (1,5 l) trzeba zapłacić około 7 zł.
Ten artykuł ma 1 komentarz
Pokaż wszystkie komentarze