Gorzka prawda na temat produktów poprawiających urodę

10. Kolorowe soczewki kontaktoweZmiana koloru oczu za pomocą soczewek kontaktowych jest teraz bardzo popularna. Warto jednak pamiętać o podstawowych zasadach przechowywania i higieny szkieł kontaktowych. W przeciwnym razie ich noszenie może skończyć się zapaleniem spojówek, infekcją, a nawet uszkodzeniem rogówki.
Zdjęcie autorstwa Bergadder / CC BY

10. Kolorowe soczewki kontaktowe
Zmiana koloru oczu za pomocą soczewek kontaktowych jest teraz bardzo popularna. Warto jednak pamiętać o podstawowych zasadach przechowywania i higieny szkieł kontaktowych. W przeciwnym razie ich noszenie może skończyć się zapaleniem spojówek, infekcją, a nawet uszkodzeniem rogówki.

9. SolariumCzęste korzystanie z solarium znacząco przyśpiesza procesy starzenia oraz zwiększa ryzyko wystąpienia nowotworu złośliwego skóry – czerniaka. W związku z tym lepiej zrezygnować z opalania w solarium, a w momencie wystawienia skóry na działanie promieniowania słonecznego wskazane jest stosowanie filtrów ochronnych.
Zdjęcie autorstwa Evil Erin / CC BY

9. Solarium
Częste korzystanie z solarium znacząco przyśpiesza procesy starzenia oraz zwiększa ryzyko wystąpienia nowotworu złośliwego skóry – czerniaka. W związku z tym lepiej zrezygnować z opalania w solarium, a w momencie wystawienia skóry na działanie promieniowania słonecznego wskazane jest stosowanie filtrów ochronnych.

8. Opary z produktów do stylizacji paznokciWiele produktów przeznaczonych do malowania paznokci posiada w składzie dużą ilość substancji chemicznych niekorzystnie działających na nasze zdrowie, tj. formaldehydy, ftalany, aceton czy toluen. Opary lakierów zawierających te substancje mogą powodować podrażnienie skóry, oczu oraz dróg oddechowych. Zazwyczaj najbardziej narażone na działanie tych substancji są manicurzystki. Warto zadbać o to, aby paznokcie upiększać w klimatyzowanym bądź dobrze wywietrzonym pomieszczeniu.
Zdjęcie autorstwa PublicDomainArchive / CC BY

8. Opary z produktów do stylizacji paznokci
Wiele produktów przeznaczonych do malowania paznokci posiada w składzie dużą ilość substancji chemicznych niekorzystnie działających na nasze zdrowie, tj. formaldehydy, ftalany, aceton czy toluen. Opary lakierów zawierających te substancje mogą powodować podrażnienie skóry, oczu oraz dróg oddechowych. Zazwyczaj najbardziej narażone na działanie tych substancji są manicurzystki. Warto zadbać o to, aby paznokcie upiększać w klimatyzowanym bądź dobrze wywietrzonym pomieszczeniu.

7. Kosmetyki mineralneSkładają się one z naturalnych i korzystnie działających na naszą skórę składników. Niemniej jednak, niektóre minerały mogą podrażniać skórę i zatykać pory. Dotyczy to między innymi bizmutu, który jest częstym składnikiem kosmetyków mineralnych.
Zdjęcie autorstwa stux / CC BY

7. Kosmetyki mineralne
Składają się one z naturalnych i korzystnie działających na naszą skórę składników. Niemniej jednak, niektóre minerały mogą podrażniać skórę i zatykać pory. Dotyczy to między innymi bizmutu, który jest częstym składnikiem kosmetyków mineralnych.

6. Laserowe odmładzanie skóryZa pomocą laseroterapii można wygładzić skórę oraz zredukować widniejące na jej powierzchni przebarwienia i zmarszczki. Niemniej jednak, metoda ta jest stosunkowo inwazyjna i może powodować tymczasowe wykluczenie danej osoby z życia codziennego.
Zdjęcie autorstwa Melissa Segal / CC BY-NC-ND

6. Laserowe odmładzanie skóry
Za pomocą laseroterapii można wygładzić skórę oraz zredukować widniejące na jej powierzchni przebarwienia i zmarszczki. Niemniej jednak, metoda ta jest stosunkowo inwazyjna i może powodować tymczasowe wykluczenie danej osoby z życia codziennego.

5. Keratynowe prostowanie włosówTo popularny zabieg wykonywany w salonach fryzjerskich, który wygładza i prostuje włosy. Niemniej jednak, w niektórych preparatach keratynowych zawarte jest duże stężenie formaldehydu – substancji, która może zwiększyć ryzyko zachorowania na raka.
Zdjęcie autorstwa Nan Palmero / CC BY

5. Keratynowe prostowanie włosów
To popularny zabieg wykonywany w salonach fryzjerskich, który wygładza i prostuje włosy. Niemniej jednak, w niektórych preparatach keratynowych zawarte jest duże stężenie formaldehydu – substancji, która może zwiększyć ryzyko zachorowania na raka.

4. Odżywki pobudzające wzrost rzęsObecnie na rynku można znaleźć rozmaite odżywki do rzęs pobudzające ich wzrost. Rzeczywiście po kilku tygodniach stosowania rzęsy są zdecydowanie dłuższe i lepiej wyglądają. Niemniej jednak, składnikiem aktywnym tych odżywek jest substancja stosowana w leczeniu jaskry. Nadmierny porost rzęs to pozytywny efekt jego stosowania. Poza tym, składnik ten może spowodować zapalenie spojówek, zaburzenia widzenia oraz zaćmę.
Zdjęcie autorstwa The Style PA / CC BY-NC

4. Odżywki pobudzające wzrost rzęs
Obecnie na rynku można znaleźć rozmaite odżywki do rzęs pobudzające ich wzrost. Rzeczywiście po kilku tygodniach stosowania rzęsy są zdecydowanie dłuższe i lepiej wyglądają. Niemniej jednak, składnikiem aktywnym tych odżywek jest substancja stosowana w leczeniu jaskry. Nadmierny porost rzęs to pozytywny efekt jego stosowania. Poza tym, składnik ten może spowodować zapalenie spojówek, zaburzenia widzenia oraz zaćmę.

3. Zagęszczanie rzęsDoczepianie sztucznych rzęs może doprowadzić do podrażnienia skóry powiek, a nawet wystąpienia reakcji alergicznej. Co więcej, sztuczne rzęsy często mocno obciążają te naturalne i mogą wręcz spowodować ich nadmierne wypadanie.
Zdjęcie autorstwa Kris A / CC BY-NC-ND

3. Zagęszczanie rzęs
Doczepianie sztucznych rzęs może doprowadzić do podrażnienia skóry powiek, a nawet wystąpienia reakcji alergicznej. Co więcej, sztuczne rzęsy często mocno obciążają te naturalne i mogą wręcz spowodować ich nadmierne wypadanie.

2. Trwałe farby do włosówNiektóre badania naukowe sugerują, że kobiety regularnie farbujące włosy przy użyciu trwałej farby są bardziej narażone na wystąpienie białaczki lub chłoniaka. Z kolei inne badania nie znalazły powiązania pomiędzy zapadalnością na nowotwory a farbowaniem włosów.
Zdjęcie autorstwa Amy Humphries / CC BY-ND

2. Trwałe farby do włosów
Niektóre badania naukowe sugerują, że kobiety regularnie farbujące włosy przy użyciu trwałej farby są bardziej narażone na wystąpienie białaczki lub chłoniaka. Z kolei inne badania nie znalazły powiązania pomiędzy zapadalnością na nowotwory a farbowaniem włosów.

1. Henna do barwienia włosówŁagodna zmiana koloru włosów jest możliwa przy użyciu henny – naturalnego barwnika roślinnego. Metoda ta jest bardzo korzystna dla naszych włosów, bo poza efektem barwiącym dodatkowo pielęgnuje włosy. Niemniej jednak, naturalne barwniki dają krótkotrwały efekt, gdyż bardzo szybko się spłukują.
Zdjęcie autorstwa Taylor Dave / CC BY-NC-ND

1. Henna do barwienia włosów
Łagodna zmiana koloru włosów jest możliwa przy użyciu henny – naturalnego barwnika roślinnego. Metoda ta jest bardzo korzystna dla naszych włosów, bo poza efektem barwiącym dodatkowo pielęgnuje włosy. Niemniej jednak, naturalne barwniki dają krótkotrwały efekt, gdyż bardzo szybko się spłukują.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Uroda:

Tonik najlepszy dla ciebie Przesuszona skóra z Atopowym zapaleniem skóry – jak jej pomóc? Poznaj nowoczesne dermokosmetykiMATERIAŁ PROMOCYJNY Jak pozbyć się przebarwień? Ćwiczenia oddechowe - sposób na zdrowie Domowe SPA - relaks dla ciała i dla ducha Nordic walking - technika chodzenia Rytuały pielęgnacyjne - wiosenne wsparcie dla skóry Codzienna pielęgnacja włosów z profesjonalnym efektem Balejaż na włosach Wygładzanie bez prostownicy Depilacja woskiem- nie dla wszystkich! Edycja toników na dzień i na noc