Henna brwi
DAMIESA • dawno temuMówi się, że ładne brwisą jednym z najważniejszych elementów twarzy. To one nadają głębi spojrzeniu i mają moc dowolnego modelowania rysów. Finalny efekt zależy od ich właściwej depilacji, która pozwala uzyskać wymarzony kształt. Nie bez znaczenia jednak jest także kolor. Wyraziście zarysowane brwi to podstawa. Zamiast więc sięgać po kosmetyki do makijażu można zdecydować się na ich ufarbowanie ich za pomocą henny.
Koloryzacja brwi henną
Ten chętnie wykorzystywany w kosmetyce barwnik jest produkowany z liści i pędów rośliny zwanej lawsonią bezbronną i jest stosowany zwłaszcza w kulturze Dalekiego Wschodu czy Indii. U nas substancja ta służy głównie nie tyle do malowania rysunków na ciele (choć dobrze sprawdza się w przypadku tymczasowych tatuaży), ale swoje zastosowanie znajduje przede wszystkim w farbowaniu rzęs i brwi. Jeśli więc włoski na nich są zbyt jasne i słabo widoczne, warto je nieco przyciemnić. Na początek bardzo ważny jest też kształt brwi. Depilację warto więc wykonać na kilka dni przed ich koloryzacją. Przeprowadzając zabieg w domu należy pamiętać o wykonaniu próby uczuleniowej. W tym celu odrobinę barwnika można nałożyć za uchem i odczekać 24 godziny. Jeśli po upływie tego czasu nie wystąpią takie objawy jak swędzenie czy zaczerwienienie, to można śmiało przystąpić do koloryzacji. Instrukcja do przygotowania mieszanki z henny jest zazwyczaj załączona do kosmetyku, więc należy uważnie ją przeczytać. Zazwyczaj barwnik łączy się z 3-procentową wodą utlenioną i miesza aż do uzyskania konsystencji pasty. Przed aplikacją henny warto posmarować obszar tuż nad brwiami i pod nimi odrobiną wazeliny, by zminimalizować ryzyko odbarwień. Specyfik powinien być nakładany na brwi za pomocą cienkiego pędzelka zgodnie z kierunkiem wzrostu włosków. Optymalny czas na pozostawienie kosmetyku to dosłownie kilka minut. Warto pamiętać, że im bardziej wydłuży się ten moment w czasie, tym mocniejszy będzie efekt końcowy. Zbyt ciemne brwi nadają twarzy posępny charakter i nie wyglądają naturalnie, więc warto trzymać się zalecanego czasu. Po jego upływie kosmetyk należy usunąć wilgotnym wacikiem. Efekt farbowania utrzymuje się nawet do około miesiąca.
Przeciwwskazania do stosowania henny
Przeprowadzając hennę w gabinecie kosmetycznym cały zabieg poprzedza zazwyczaj wywiad z klientką w celu wykluczenia powikłań i poinformowania o przeciwwskazaniach. W czasie koloryzacji brwi w domowym zaciszu, warto tym bardziej zachować szczególną ostrożność, bo henna jest bardzo szkodliwa dla oczu. Przedostanie się nawet niewielkich ilości specyfiku do narządu wzroku może wywołać poważne podrażnienia i powodować szczypanie, pieczenie oraz łzawienie. Przeprowadzenie zabiegu jest zabronione w przypadku, gdy naskórek jest podrażniony np. wcześniejszą depilacją. Nałożenie kosmetyku na zaczerwienioną lub uszkodzoną skórę może zakończyć się nawet rozwojem stanów zapalnych. Przeciwwskazaniem są także choroby alergiczne oczu i takie dolegliwości jak jęczmień czy zapalenie spojówek. Choć koloryzacja nie dotyczy bezpośrednio tego obszaru, to intensywna woń może zaostrzyć wymienione dolegliwości. W czasie farbowania brwi należy także zdjąć soczewki kontaktowe. Henna do brwi jest przeciwwskazana osobom, u których pojawiła się alergia po zastosowaniu próby uczuleniowej.
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze