Jak zrobić makijaż brwi?

10. Zadbane brwi, a ogólny wygląd twarzyNawet najbardziej doskonały makijaż twarzy nie będzie się idealnie prezentować wówczas, gdy twoje brwi będą zaniedbane i niewyregulowane. Warto regularnie dbać o ten drobny element twarzy. Jedynie wtedy możliwe jest uzyskanie naprawdę perfekcyjnego wyglądu.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

10. Zadbane brwi, a ogólny wygląd twarzy
Nawet najbardziej doskonały makijaż twarzy nie będzie się idealnie prezentować wówczas, gdy twoje brwi będą zaniedbane i niewyregulowane. Warto regularnie dbać o ten drobny element twarzy. Jedynie wtedy możliwe jest uzyskanie naprawdę perfekcyjnego wyglądu.

9. Regulacja brwiBrwi będą doskonale wyglądać jedynie wtedy, gdy będą ładnie wyregulowane. Postaraj się średnio raz w tygodniu usunąć za pomocą pesety włoski odstające od regularnej linii brwi.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

9. Regulacja brwi
Brwi będą doskonale wyglądać jedynie wtedy, gdy będą ładnie wyregulowane. Postaraj się średnio raz w tygodniu usunąć za pomocą pesety włoski odstające od regularnej linii brwi.

8. Pielęgnuj brwiKosmetyki do makijażu nie wystarczą do uzyskania nieskazitelnego wyglądu brwi. Dbaj o regularną pielęgnację włosków przy pomocy odżywek wzmacniających.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

8. Pielęgnuj brwi
Kosmetyki do makijażu nie wystarczą do uzyskania nieskazitelnego wyglądu brwi. Dbaj o regularną pielęgnację włosków przy pomocy odżywek wzmacniających.

7. Stosuj żele do brwiNa rynku kosmetycznym dostępne są żele do brwi za pomocą których można okiełznać te niesforne włoski w okolicy łuku brwiowego. Za ich pomocą możesz gładko zaczesać brwi, a tym samym podkreślić ich kształt.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

7. Stosuj żele do brwi
Na rynku kosmetycznym dostępne są żele do brwi za pomocą których można okiełznać te niesforne włoski w okolicy łuku brwiowego. Za ich pomocą możesz gładko zaczesać brwi, a tym samym podkreślić ich kształt.

6. Przycinanie brwiLekkie cięcie włosków w obrębie łuku brwiowego może znacząco poprawić kształt brwi. Oczywiście nie rób tego na własną rękę. Możesz tę czynność zlecić wykwalifikowanemu styliście.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

6. Przycinanie brwi
Lekkie cięcie włosków w obrębie łuku brwiowego może znacząco poprawić kształt brwi. Oczywiście nie rób tego na własną rękę. Możesz tę czynność zlecić wykwalifikowanemu styliście.

5. Woskowanie brwiTo kolejna metoda regulacji brwi, którą możesz wykonać u profesjonalnej kosmetyczki. Dzięki temu pozbędziesz się nawet najmniej widocznych włosków tuż u nasady linii brwi.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

5. Woskowanie brwi
To kolejna metoda regulacji brwi, którą możesz wykonać u profesjonalnej kosmetyczki. Dzięki temu pozbędziesz się nawet najmniej widocznych włosków tuż u nasady linii brwi.

4. Ołówek do brwiZa pomocą ołówka możesz podkreślić kształt brwi i zredukować ewentualne ubytki w ich obrębie. Pamiętaj jednak o tym, aby korzystać z ołówków typowych dla tego celu. Kredki do oczu nie nadają się do brwi, ponieważ są zbyt miękkie i mogą się rozmazywać.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

4. Ołówek do brwi
Za pomocą ołówka możesz podkreślić kształt brwi i zredukować ewentualne ubytki w ich obrębie. Pamiętaj jednak o tym, aby korzystać z ołówków typowych dla tego celu. Kredki do oczu nie nadają się do brwi, ponieważ są zbyt miękkie i mogą się rozmazywać.

3. Dobór odpowiedniego koloruKolor ołówka musi być dobrany zgodnie z kolorem włosków składających się na brwi. Raczej unikaj stosowania czarnej kredki w sytuacji, gdy masz naturalnie brązowe brwi. Możesz ewentualnie sięgnąć po odcień o ton jaśniejszy od naturalnych włosków.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

3. Dobór odpowiedniego koloru
Kolor ołówka musi być dobrany zgodnie z kolorem włosków składających się na brwi. Raczej unikaj stosowania czarnej kredki w sytuacji, gdy masz naturalnie brązowe brwi. Możesz ewentualnie sięgnąć po odcień o ton jaśniejszy od naturalnych włosków.

2. Wypełnienie ubytków brwi przy użyciu cieni do powiekW przypadku brwi niekiedy pojawiają się drobne ubytki wynikające z tymczasowej utraty kilku włosków znajdujących się blisko siebie. Mankament ten można zamaskować przy pomocy cienia do powiek w odcieniu idealnie dobranym do naturalnego kolorytu brwi.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

2. Wypełnienie ubytków brwi przy użyciu cieni do powiek
W przypadku brwi niekiedy pojawiają się drobne ubytki wynikające z tymczasowej utraty kilku włosków znajdujących się blisko siebie. Mankament ten można zamaskować przy pomocy cienia do powiek w odcieniu idealnie dobranym do naturalnego kolorytu brwi.

1. Henna brwiMożesz rozważyć wykonanie henny na brwiach, jeżeli masz dosyć wykonywania codziennego makijażu brwi. W tym celu udaj się do gabinetu kosmetycznego. Pierwszego dnia twoje brwi będą mocno zaakcentowane, gdyż barwa henny będzie bardzo intensywna.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

1. Henna brwi
Możesz rozważyć wykonanie henny na brwiach, jeżeli masz dosyć wykonywania codziennego makijażu brwi. W tym celu udaj się do gabinetu kosmetycznego. Pierwszego dnia twoje brwi będą mocno zaakcentowane, gdyż barwa henny będzie bardzo intensywna.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Uroda:

Jak się zrelaksować? Najmodniejsze damskie kombinezony na lato Poznaj niezwykły wpływ alg morskich na skórę Jak dbać o cerę dojrzałą? Poznaj 7 ampułek, które w tydzień zaskoczą cię efektami Największy trend 2018 roku? Pewność siebie! Sposób na trądzik – co daje najlepsze rezultaty? Ziołowe sposoby na trądzik Tatuaże z henny - dobry pomysł na ozdobienie skóry wiosną i latem! Jak zliftingować twarz? Piękno zależy od wyglądu skóry Propozycja upominku na DZIEŃ DZIADKA od marki Dermika Kozieradka na włosy – wcierka, maseczka, napar czy tabletki?

Popularne w tym tygodniu:

Kwas salicylowy – jakie są jego zalety i zastosowanie w kosmetyce? SPF na cały rok? Zobacz, na jaki filtr warto postawić zimą Podstawa w odmładzaniu i zapobieganiu starzenia się skóry Makijaż permanentny dla podkreślenia urody, ale i zatuszowania niedoskonałości!