Jak być szczęśliwą z mężczyzną, czyli instrukcja obsługi faceta
REDAKCJA JEJŚWIAT.PL • dawno temuPrawdopodobnie każda kobieta w pewnym momencie swojego życia zadaje sobie pytanie: „Ale o co mu chodzi?”. Zastanawia się, jak dotrzeć do ukochanego mężczyzny i się z nim dogadać. Nie wie, czy problem jest w niej, czy w nim, ale na ogół obwinia siebie. I niepotrzebnie, bo nie jest to najlepsze wyjście. Katarzyna Miller i Suzan Giżyńska postanowiły pomóc kobietom. Stworzyły konkretny, praktyczny i lekki w swojej formie podręcznik postępowania z mężczyzną. Instrukcja obsługi faceta jest równocześnie instrukcją obsługi kobiety, bo żeby radzić sobie z nim, trzeba najpierw poradzić sobie z sobą!
Mężczyźni są dla kobiet ważni, czasem nawet ważniejsi od nich samych. Pomimo tego, że kobiety kochają swoją pracę, swoje hobby, swoje podróże, to ON nadaje temu wszystkiemu szczególny smak. Nadrzędną potrzebą kobiet jest być z nim, ale nie tylko być – być z nim szczęśliwą. Nie zawsze, nie o każdej porze, ale na pewno częściej niż rzadziej. Pytanie, jak odnaleźć tego właściwego faceta i wiedzieć czy jest się właściwą kobietą dla niego - czy uda się z nim stworzyć związek? Po latach obserwacji i zbierania doświadczeń kobiety wiedzą, że bycie miłą, grzeczną i posłuszną nie jest dobrym fundamentem do udanej relacji. Za to bycie chłodną, nieokazującą swoich uczuć i oczekiwań, także nie jest dobrym rozwiązaniem. Jak pozostać autentyczną i nie bać się pozostać sobą? To nie lada wyzwanie, ale zysk jest wart swojej ceny.
Katarzyna Miller i Suzan Giżyńska w lekkiej i przewrotnej formie spisały Instrukcję obsługi faceta. Niezależnie od humorystycznych sformułowań Instrukcja jest jednocześnie przewodnikiem i podpowiedzią zachowania w przeróżnych życiowych sytuacjach. Podpowiedzią, jak działać, aby osiągnąć zamierzony cel i pozostać w tym wszystkim sobą. Bo nie chodzi tutaj o to, aby być zołzą i osiągnąć coś za wszelką cenę. Autorki pokazują, jak odczytywać pewne mechanizmy rządzące męską psychiką, jak odbierać mężczyznę i jak do niego mówić, żeby motywować go pozytywnie a nie negatywnie.
Katarzyna Miller i Suzan Giżyńska w swojej Instrukcji obsługi faceta przeprowadzają czytelniczki przez każdy etap relacji z mężczyznami – od pierwszych rozmów, spotkań i pytań, po rutynę w związku, zdrady, rozstania i sposoby na przeżycie ich. Autorki odpowiadają na najczęściej zadawane przez kobiety pytania, niezależnie od ich wieku.
Jak zdobyć mężczyznę, którego się zna, a na którym nam zależy? Jak poznać, że jemu na nas zależy? Jak odnaleźć się w romansie z żonatym mężczyzną? Gdzie i jak stawiać granicę w relacji? Jak rozmawiać z nim o negatywnych emocjach? A czego nie należy mówić?
Ta książka odpowiada na powyższe pytania i udowadnia jak rewolucyjne mogą być proste rozwiązania. W Instrukcji obsługi faceta znaleźć można krótkie, proste i sprawdzone odpowiedzi na znane od zarania dziejów damsko-męskie zagwozdki.
Nikt do tej pory nie mówił o tych sprawach w tak jasny i przystępny sposób.
Instrukcja obsługi faceta daje możliwość szczerego, pozbawionego zahamowań spojrzenia na relacje damsko-męskie, a przez to — szansę na zrozumienie siebie, swoich pragnień i osiągnięcie radości oraz satysfakcji z udanego związku.
Książka dostępna na www.ksiegarnia.zwierciadlo.pl
O autorkach:
Katarzyna Miller – psycholożka, psychoterapeutka i poetka z wieloletnią praktyką terapeutyczną w zakresie terapii indywidualnej, małżeńskiej i grupowej. Na stałe związana z magazynem „Zwierciadło". Wykładowczyni na podyplomowych Gender Studies na Uniwersytecie Warszawskim oraz na licznych warsztatach rozwojowych dla kobiet. Autorka i współautorka wielu książek, m.in. Nie bój się życia, Królowe życia i król, W życiu jak w kinie, Kup kochance męża kwiaty, Chcę być kochana tak jak chcę. Rozmowy terapeutyczne (Wydawnictwo Zwierciadło).
Suzan Giżyńska – reżyser i copywriter, twórczyni akcji społecznych (m.in. „Zespół Downa. Zrozum i daj żyć” dla Olimpiady Specjalne Polska) oraz spotów reklamowych. Wiele lat pracowała w agencjach reklamowych (DDB oraz Young & Rubican). Wielokrotnie nagradzana (m.in. KTR 2010, Kreatura 2006).
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze