Jedwab do włosów
STYLISTKA MAŁGORZATA SOŁEK • dawno temuJedwab do włosów występuje zazwyczaj w postaci serum. Może być także składnikiem szamponów, odżywek i masek. Zawarte w serum proteiny jedwabiu dzięki zastosowaniu zaawansowanych technologii potrafią wnikać w strukturę włosa, uzupełniając ubytki i dając efekt gładkich i lśniących kosmyków.
Kto powinien stosować jedwab na włosy?
Płynny jedwab ukoi włosy po silnie ingerujących w ich strukturę chemiczną zabiegach fryzjerskich takich jak trwała ondulacja, prostowanie keratynowe czy rozjaśnianie. Jest świetnym rozwiązaniem dla osób o długich włosach, które są bardzo podatne na rozdwajanie się końcówek. Serum z jedwabiem tworzy na końcówkach warstwę ochronną, która zapobiega ich uszkodzeniom mechanicznym powstałym w wyniku ocierania się o ubrania. Codzienna stylizacja na pewno będzie łatwiejsza po zastosowaniu jedwabiu. Jego właściwości szczególnie docenią panie prostujące włosy na co dzień. Nie dość, że kosmetyk przywróci im gładki i błyszczący wygląd, to w dodatku ułatwi rozczesywanie i pomoże utrzymać efekt prostych włosów na dłużej. Krótkie fryzurki wymagają więcej uwagi podczas stylizacji niż długie. Będą prezentowały się bezbłędnie, jeśli nabłyszczysz je jedwabiem, który możesz stosować zamiast zwykłego sprayu nabłyszczającego. Jedwab przywróci do życia także włosy po farbowaniu. Nadaje włosom nie tylko blask, ale także niezwykłą miękkość i sypkość. Włosy kręcone, jeśli nie są dostatecznie nawilżone, stają się sianowate, a loki napuszone. Dzięki stosowaniu jedwabiu loki po pewnym czasie staną się bardziej sprężyste i lśniące. Suche włosy mogą przy systematycznym stosowaniu jedwabiu zyskać piękny wygląd i optymalne nawilżenie. Jedną z zalet jedwabiu do włosów jest jego lekka konsystencja. W przeciwieństwie do naturalnych olejków stosowanych najczęściej jako środek zapobiegawczy przeciwko rozdwajającym się końcówkom nie pozostawia tłustej warstwy i nie obciąża fryzury w tak znacznym stopniu.
Jak stosować jedwab do włosów?
Największym problemem, na jaki skarżą się osoby stosujące jedwab do włosów jest ich nadmierne przetłuszczenie.
Jest jednak sposób na to, aby nawet posiadaczki cienkich i skłonnych do przetłuszczania się włosów mogły cieszyć się właściwościami tego kosmetyku. Aby ułatwić sobie aplikację jedwabiu, wybieraj te preparaty, które są wyposażone w dozownik z pompką. Jedna porcja powinna odpowiadać jednej kropli i wystarcza włosom krótkim. Włosy do ramion potrzebują dwóch, a dłuższe ok. trzech kropli jedwabiu. Nakładanie większej ilości po umyciu włosów będzie skutkować ich szybszym przetłuszczaniem się. Jedwab z reguły nakłada się na wilgotne, osuszone ręcznikiem włosy lub na suche w przypadku włosów bardzo suchych, wymagających wygładzenia. Osoby o włosach cienkich i ze skłonnością do przetłuszczania się powinny stosować jedwab tylko na końcówki lub na godzinę przed umyciem włosów, tak aby cenne składniki zdążyły zadziałać. Jedwab nakładamy po uprzednim rozgrzaniu go w dłoniach. Najlepiej jest rozprowadzić go w obu rękach, a następnie głaszczącym ruchem wetrzeć we włosy od nasady aż po końce lub w same końcówki. Stosowanie go na wilgotne włosy pozwoli lepiej rozprowadzić kosmetyk podczas czesania i nie narazi nas na przetłuszczenie.
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze