Jak przedłużyć kolor farbowanych włosów

10. Włosy farbowaneBezpośrednio po koloryzacji włosy cechują się intensywną barwą i pięknym połyskiem. Niestety działanie czynników zewnętrznych stosunkowo szybko powoduje wypłukiwanie się barwnika z ich struktury czy płowienie koloru. Zastanawiasz się, w jaki sposób na długo zachować intensywny kolor włosów farbowanych?
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

10. Włosy farbowane
Bezpośrednio po koloryzacji włosy cechują się intensywną barwą i pięknym połyskiem. Niestety działanie czynników zewnętrznych stosunkowo szybko powoduje wypłukiwanie się barwnika z ich struktury czy płowienie koloru. Zastanawiasz się, w jaki sposób na długo zachować intensywny kolor włosów farbowanych?

9. Unikaj codziennego mycia włosówZapewne zauważyłaś, że woda w trakcie mycia włosów farbowanych jest lekko zabarwiona od farby. Każde mycie powoduje stopniowe wymywanie barwnika. W miarę możliwości warto ograniczyć ten proces i myć włosy co 2-3 dni. Pod warunkiem, że nie masz problemów z nadmiernie przetłuszczającą się skórą głowy.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

9. Unikaj codziennego mycia włosów
Zapewne zauważyłaś, że woda w trakcie mycia włosów farbowanych jest lekko zabarwiona od farby. Każde mycie powoduje stopniowe wymywanie barwnika. W miarę możliwości warto ograniczyć ten proces i myć włosy co 2-3 dni. Pod warunkiem, że nie masz problemów z nadmiernie przetłuszczającą się skórą głowy.

8. Suchy szampon do włosówSuchy szampon do włosów nie wymaga użycia wody. Wystarczy, że spryskasz nim włosy u nasady i odczekasz kilka minut. Następnie wyczesz dokładnie włosy – będziesz zaskoczona, że w tak prosty i szybki sposób włosy zyskają odświeżony wygląd. Poza tym, nie będziesz narażać ich na działanie wody, która przyśpiesza wypłukiwanie farby.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

8. Suchy szampon do włosów
Suchy szampon do włosów nie wymaga użycia wody. Wystarczy, że spryskasz nim włosy u nasady i odczekasz kilka minut. Następnie wyczesz dokładnie włosy – będziesz zaskoczona, że w tak prosty i szybki sposób włosy zyskają odświeżony wygląd. Poza tym, nie będziesz narażać ich na działanie wody, która przyśpiesza wypłukiwanie farby.

7. Stosuj kosmetyki przeznaczone do włosów farbowanychNie bez powodu na rynku dostępne są szampony czy odżywki do włosów farbowanych. W ich składzie zawarte są filtry UV, które chronią ich kolor przed płowieniem. Poza tym, nie zawierają one typowych składników regenerujących strukturę włosa, które mogą przyśpieszać wymywanie koloru.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

7. Stosuj kosmetyki przeznaczone do włosów farbowanych
Nie bez powodu na rynku dostępne są szampony czy odżywki do włosów farbowanych. W ich składzie zawarte są filtry UV, które chronią ich kolor przed płowieniem. Poza tym, nie zawierają one typowych składników regenerujących strukturę włosa, które mogą przyśpieszać wymywanie koloru.

6. Nie wchodź do basenu z suchymi włosamiPrzed wejściem do basenu z chlorowaną wodą warto namoczyć włosy w zwykłej wodzie butelkowanej. Dzięki temu nie pochłoną one nadmiernej ilości wody basenowej, która niestety niekorzystnie wpływa na ich kolor, gdyż sprzyja wypłukiwaniu się barwnika.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

6. Nie wchodź do basenu z suchymi włosami
Przed wejściem do basenu z chlorowaną wodą warto namoczyć włosy w zwykłej wodzie butelkowanej. Dzięki temu nie pochłoną one nadmiernej ilości wody basenowej, która niestety niekorzystnie wpływa na ich kolor, gdyż sprzyja wypłukiwaniu się barwnika.

5. Myj włosy przy użyciu letniej wodyGorąca woda powoduje mocne rozchylenie łusek włosa, a przez to barwniki obecne w jego strukturze szybciej się wypłukują. Włosy farbowane zdecydowanie lepiej myć przy użyciu letniej wody, a do końcowego płukania zastosować wręcz chłodną wodę.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

5. Myj włosy przy użyciu letniej wody
Gorąca woda powoduje mocne rozchylenie łusek włosa, a przez to barwniki obecne w jego strukturze szybciej się wypłukują. Włosy farbowane zdecydowanie lepiej myć przy użyciu letniej wody, a do końcowego płukania zastosować wręcz chłodną wodę.

4. Dbaj o nawilżenie włosówRegularnie stosuj maski do włosów farbowanych, które wygładzą ich strukturę i utrwalą intensywny kolor i blask. Dzięki temu zapobiegniesz nadmiernemu wysuszeniu włosów, a tym samym zabezpieczysz fryzurę przed utratą intensywności barwy.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

4. Dbaj o nawilżenie włosów
Regularnie stosuj maski do włosów farbowanych, które wygładzą ich strukturę i utrwalą intensywny kolor i blask. Dzięki temu zapobiegniesz nadmiernemu wysuszeniu włosów, a tym samym zabezpieczysz fryzurę przed utratą intensywności barwy.

3. Stosuj filtry do włosówSłońce niekorzystnie wpływa zarówno na skórę, jak i włosy. Promieniowanie UV przenika głęboko do wnętrza struktury włosów, a to z kolei powoduje płowienie koloru oraz ich nadmierne wysuszenie. To bardzo ważne, aby przed każdą ekspozycją na słońce aplikować na włosy kosmetyki z filtrami.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

3. Stosuj filtry do włosów
Słońce niekorzystnie wpływa zarówno na skórę, jak i włosy. Promieniowanie UV przenika głęboko do wnętrza struktury włosów, a to z kolei powoduje płowienie koloru oraz ich nadmierne wysuszenie. To bardzo ważne, aby przed każdą ekspozycją na słońce aplikować na włosy kosmetyki z filtrami.

2. Unikaj zbyt częstego modelowania włosówNiestety gorące powietrze wyzwalane przez suszarkę sprzyja nadmiernemu wysuszaniu struktury włosów. To z kolei sprawia, że kolor włosów traci na intensywności i stają się one matowe.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

2. Unikaj zbyt częstego modelowania włosów
Niestety gorące powietrze wyzwalane przez suszarkę sprzyja nadmiernemu wysuszaniu struktury włosów. To z kolei sprawia, że kolor włosów traci na intensywności i stają się one matowe.

1. Prostowanie i falowanieWłosy mogą być pięknie wygładzone od prostownicy albo idealnie pofalowane od lokówki. Niestety w tym przypadku również są one poddawane działaniu wysokiej temperatury, która przyśpiesza proces blaknięcia koloru. Dlatego postaraj się ograniczyć do minimum te czynniki.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

1. Prostowanie i falowanie
Włosy mogą być pięknie wygładzone od prostownicy albo idealnie pofalowane od lokówki. Niestety w tym przypadku również są one poddawane działaniu wysokiej temperatury, która przyśpiesza proces blaknięcia koloru. Dlatego postaraj się ograniczyć do minimum te czynniki.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Uroda:

Chcesz schudnąć - zrezygnuj z wina Magic Time Farmona – czas magii, czas tylko dla Ciebie! DZIEŃ DZIADKA – OFERTA SORAYA. Skóra w mistrzowskiej formie dzięki fito-taurynie Tutti Frutti rusza na festiwale Regeneracja skóry Profesjonalny system odnowy skóry Obagi Nu-derm Fx Magia olejków Sucha skóra zimą - możesz tego uniknąć Cera rozświetlona i pełna energii Domowy sposób na relaks Dieta kapuściana Dieta Atkinsa

Popularne w tym tygodniu:

Jak wspierać odnowę skóry podczas kuracji kwasami i retinolem? Na jakie składniki aktywne postawić jesienią i jakie korzyści mogą nam one przynieść Kwas salicylowy – jakie są jego zalety i zastosowanie w kosmetyce? SPF na cały rok? Zobacz, na jaki filtr warto postawić zimą