Peeling kawitacyjny
STYLISTKA MAŁGORZATA SOŁEK • dawno temuPeeling kawitacyjny to zabieg kosmetyczny wykorzystujący ultradźwięki do oczyszczania skóry z zanieczyszczeń oraz martwych komórek naskórka. Jest pomocny w zwalczaniu niedoskonałości skóry, szczególnie tych spowodowanych przez trądzik. Świetnie wygładza także skórę dojrzałą, wypłycając płytkie zmarszczki i rozjaśniając przebarwienia. Jaśniejsza i gładsza skóra zawsze wygląda młodziej. Peeling kawitacyjny można stosować jednorazowo raz na jakiś czas, aby „uprzątnąć” skórę. Jednak najlepsze efekty daje stosowanie go raz w tygodniu przez ok. pięć tygodni pod rząd, a następnie dla podtrzymania efektu raz na miesiąc lub dwa. Ogromną zaletą tego zabiegu jest to, że nie nadwyręży specjalnie naszego budżetu, ponieważ w większości salonów jego cena to ok. 50 zł. Są oczywiście bardziej ekskluzywne gabinety, które poza samym peelingiem oferują dodatkowe kuracje i maseczki wspomagające efekt, co powoduje oczywiście wzrost ceny zabiegu. Warto już zacząć przygotowywać naszą skórę na lato.
Zalety peelingu kawitacyjnego
Popularność peelingu wynika nie tylko ze stosunkowo niskiej ceny, ale także z bardzo dobrych rezultatów, które możemy zauważyć od razu. Przede wszystkim, jak każdy rodzaj peelingu wygładza skórę i usuwa martwe komórki naskórka. Odsłania nową, zdrowszą skórę pozbawioną nierówności. Usuwa także niewielkie, powierzchniowe przebarwienia. Oczyszcza strefę T z wągrów bez ryzyka powstawania blizn, jak w przypadku oczyszczania mechanicznego. Dzięki aplikacji substancji odżywczych skóra zyskuje zdrowy koloryt i młodszy wygląd. Zabieg pobudza skórę do samoregeneracji, podczas której sama produkuje kolagen odpowiedzialny za sprężystość i wytrzymałość skóry.
Z peelingu kawitacyjnego mogą korzystać zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Jest on delikatniejszą formą oczyszczania skóry, doskonałą alternatywą dla często krytykowanego mechanicznego oczyszczania. Osoby o skórze wrażliwej oraz dotkniętej chorobą trądzikową powinny przed jego wykonaniem skonsultować się z dermatologiem. Przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu jest gorączka, nowotwory, osteoporoza, rozrusznik serca, aparat ortodontyczny, ciąża i niewydolność krążenia.
Zabieg peelingu kawitacyjnego jest szczególnie wskazany w przypadku niedoskonałości potrądzikowych i samego trądziku, szczególnie podskórnych grudek oraz czarnych wągrów; skóry zanieczyszczonej, szczególnie u osób palących papierosy; drobnych zmarszczek, w tym zmarszczek mimicznych, niewielkich przebarwień, szczególnie potrądzikowych i posłonecznych.
Jak wygląda zabieg peelingu kawitacyjnego?
Zabieg wykonywany jest ultradźwiękami za pomocą specjalnego aparatu zakończonego szpatułką. Szpatułka jest przesuwana po wilgotnej skórze, którą przed zabiegiem należy nawilżyć. W efekcie oddziaływania na skórę ultradźwiękami usuwane są martwe komórki naskórka. W dalszej kolejności pobudzane jest mikrokrążenie skóry, przez co jest ona oczyszczana z zanieczyszczeń. Następnie w czasie jonoforezy skóra otrzymuje dawkę witamin i substancji odżywczych. Zabieg kończy się masażem. Jest zupełnie bezbolesny.
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze