Krem siarkowy
STYLISTKA MAŁGORZATA SOŁEK • dawno temuKrem siarkowy, zwany tak ze względu na zawartość tlenku siarki, znalazł uznanie w oczach młodych ludzi ze względu na skuteczne działanie w walce z trądzikiem młodzieńczym. Jego podstawową funkcją jest ograniczanie rozwoju bakterii, przez co hamuje powstawanie stanów zapalnych na skórze objętej trądzikiem zwykłym lub różowatym. Krem siarkowy może być stosowany zarówno na skórę twarzy, jak i dekoltu czy pleców. Kurację wspomóc można, stosując także mydło siarkowe o podobnym działaniu. Należy jedynie uważać, aby nadmiernie nie wysuszyć skóry, która w takim przypadku może produkować nadmierną ilość łoju.
Właściwości kremu siarkowego
Wysuszające działanie kremu siarkowego powoduje widoczne zmniejszenie się wykwitów skórnych, aż do ich całkowitego zniknięcia. Jest polecany do cery tłustej i z rozszerzonymi porami. Zalecane jest stosowanie w czasie kuracji również zwykłego kremu nawilżającego, np. na dzień. Niestety krem siarkowy może powodować podrażnienia skóry, a nawet reakcje alergiczne, dlatego ważne jest, aby nie stosowały go osoby o bardzo wrażliwej cerze. Warto przed zaaplikowaniem kosmetyku na twarz zrobić próbę uczuleniową na ramieniu lub w innym mało widocznym miejscu. Stosujemy go jak zwykły krem do twarzy. Lepiej używać go jako kremu na noc, gdyż w ciągu dnia, szczególnie zimą, może powodować ściągnięcie skóry i nieprzyjemne uczucie suchości oraz pieczenia.
Dodatkowym atutem kremu siarkowego jest działanie matujące. Siarka hamuje wydzielanie nadmiernej ilości sebum i pozostawia skórę czystą i suchą. Po zastosowaniu kremu siarkowego otrzymujemy efekt matowej skóry jak po użyciu pudru. Zawarte w tym kosmetyku związki ściągają pory i zapobiegają rozmnażaniu się bakterii na skórze. Jego właściwości szczególnie docenią osoby, które mają problem z nadmiernym poceniem się skóry. Krem siarkowy bowiem, podobnie jak mydło o tej samej nazwie, doskonale zapobiega tworzeniu się zaskórników zarówno na twarzy, jak i na dekolcie czy plecach.
Jedną z wad kremu siarkowego może być jego często dość nieprzyjemny zapach. Czasem jest on jednak niwelowany przez dodawanie do preparatu ekstraktów roślinnych. Zdecydowaną zaletą natomiast jest z pewnością stosunkowo niska cena, porównywalna do ceny zwykłych kosmetyków do cery trądzikowej.
Czy warto zamienić zwykły krem antybakteryjny na krem siarkowy?
Zdecydowanie warto spróbować. Jedynym przeciwwskazaniem jest łuszczenie się skóry, skóra wrażliwa lub bardzo przesuszona. Zdecydowanie nadaje się dla cery tłustej. Jeśli boisz się wysuszenia policzków w przypadku cery mieszanej, krem siarkowy nakładaj tylko w strefie T, np. na noc, jeśli chcesz pozbyć się pryszczy i zaskórników, lub na dzień, jeśli zależy ci na działaniu matującym. W czasie dużego nasłonecznienia w lecie samo słońce działa na naszą skórę wysuszająco, dlatego dodatkowe stosowanie kremu siarkowego może powodować łuszczenie się skóry. Wtedy oraz w zimie, gdy skóra potrzebuje dodatkowej ochrony przed mrozem, koniecznie stosuj dobry krem nawilżający na zmianę z kremem siarkowym.
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze