6 trików na ochronę zębów w nocy

9. Dbanie o zdrowie zębów to nie tylko zadanie na dzień – zęby i dziąsła potrzebują też odpowiedniej ochrony w nocyAby zapewnić odpowiednią higienę jamy ustnej, potrzebne jest wykonanie pewnych rutynowych czynności przed pójściem spać. Pozwoli to zapobiec rozwojowi próchnicy i choroby dziąseł podczas snu.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

9. Dbanie o zdrowie zębów to nie tylko zadanie na dzień – zęby i dziąsła potrzebują też odpowiedniej ochrony w nocy
Aby zapewnić odpowiednią higienę jamy ustnej, potrzebne jest wykonanie pewnych rutynowych czynności przed pójściem spać. Pozwoli to zapobiec rozwojowi próchnicy i choroby dziąseł podczas snu.

8. Dlaczego mycie zębów przed snem jest ważne?Bakterie obecne w jamie ustnej przez całą noc zwiększają ryzyko powstania ubytku. Poza tym, podczas snu zwalnia nasz metabolizm, a co za tym idzie, produkcja śliny zmniejsza się. Kiedy tkanka w jamie ustnej wysusza się, dochodzi do zapalenia, a bakterie mnożą się, co może prowadzić do choroby dziąseł lub nawet paradontozy. Choroby dziąseł są kłopotliwe, a w ich wyniku może dojść do wypadania zębów.
Zdjęcie autorstwa johc / CC BY

8. Dlaczego mycie zębów przed snem jest ważne?
Bakterie obecne w jamie ustnej przez całą noc zwiększają ryzyko powstania ubytku. Poza tym, podczas snu zwalnia nasz metabolizm, a co za tym idzie, produkcja śliny zmniejsza się. Kiedy tkanka w jamie ustnej wysusza się, dochodzi do zapalenia, a bakterie mnożą się, co może prowadzić do choroby dziąseł lub nawet paradontozy. Choroby dziąseł są kłopotliwe, a w ich wyniku może dojść do wypadania zębów.

7. Triki na ochronę zębów w nocyZawsze przed pójściem spać poświęć trochę czasu na zdrowie zębów. Mycie zębów to nie tylko szybkie machnięcie szczoteczką – postępuj zgodnie z wskazówkami na kolejnych slajdach, aby zapobiegać ubytkom i chorobom dziąseł.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

7. Triki na ochronę zębów w nocy
Zawsze przed pójściem spać poświęć trochę czasu na zdrowie zębów. Mycie zębów to nie tylko szybkie machnięcie szczoteczką – postępuj zgodnie z wskazówkami na kolejnych slajdach, aby zapobiegać ubytkom i chorobom dziąseł.

6. Myj zęby bezpośrednio przed snemUżywaj szczoteczki z miękkim włosiem, bo jest łagodniejsza dla zębów i dziąseł. Szczotkuj zęby dokładnie przez 2 minuty: uwzględnij wszystkie zakamarki.
Zdjęcie autorstwa William Warby / CC BY

6. Myj zęby bezpośrednio przed snem
Używaj szczoteczki z miękkim włosiem, bo jest łagodniejsza dla zębów i dziąseł. Szczotkuj zęby dokładnie przez 2 minuty: uwzględnij wszystkie zakamarki.

5. Czyść język i podniebienieZęby nie są jedyną częścią jamy ustnej, którą należy wyczyścić przed snem. Nie zaniedbuj języka i podniebienia, na których też zbierają się bakterie.
Zdjęcie autorstwa stuartpilbrow / CC BY

5. Czyść język i podniebienie
Zęby nie są jedyną częścią jamy ustnej, którą należy wyczyścić przed snem. Nie zaniedbuj języka i podniebienia, na których też zbierają się bakterie.

4. Używaj pasty, która zawiera fluorekMycie zębów jest nie tylko po to, aby oddech był świeży, ale też po to, aby pozbyć się bakterii i cząsteczek jedzenia oraz wzmocnić zęby. Pasty do zębów z fluorkiem zapewniają najlepszą ochronę przed ubytkami i osłabieniem zębów.
Zdjęcie autorstwa Scott Ehardt

4. Używaj pasty, która zawiera fluorek
Mycie zębów jest nie tylko po to, aby oddech był świeży, ale też po to, aby pozbyć się bakterii i cząsteczek jedzenia oraz wzmocnić zęby. Pasty do zębów z fluorkiem zapewniają najlepszą ochronę przed ubytkami i osłabieniem zębów.

3. Czyść zęby nicią dentystyczną przed snemKiedy wykonujesz tę czynność, rób to porządnie. Ułóż nić w kształt litery C i delikatnie ocieraj w dół każdego boku zęba, aż do dziąsła i z powrotem. Pamiętaj też o tylnych zębach, mimo że za nimi nie ma już następnych.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

3. Czyść zęby nicią dentystyczną przed snem
Kiedy wykonujesz tę czynność, rób to porządnie. Ułóż nić w kształt litery C i delikatnie ocieraj w dół każdego boku zęba, aż do dziąsła i z powrotem. Pamiętaj też o tylnych zębach, mimo że za nimi nie ma już następnych.

2. Nie podjadaj słodyczy przed snemCały rytuał szczotkowania i czyszczenia nicią pójdzie na marne, jeśli zjesz ciastko, wypijesz szklankę mleka lub cokolwiek innego, co zawiera cukier, nawet ten naturalny. Jeśli masz ochotę na przekąskę, zjedz ją przed myciem zębów, aby resztki jedzenia nie pozostały w zębach na noc.
Zdjęcie autorstwa Christian Cable / CC BY

2. Nie podjadaj słodyczy przed snem
Cały rytuał szczotkowania i czyszczenia nicią pójdzie na marne, jeśli zjesz ciastko, wypijesz szklankę mleka lub cokolwiek innego, co zawiera cukier, nawet ten naturalny. Jeśli masz ochotę na przekąskę, zjedz ją przed myciem zębów, aby resztki jedzenia nie pozostały w zębach na noc.

1. Postaw szklankę wody przy łóżkuJeśli zdarza ci się spać z otwartymi ustami, a po przebudzeniu w środku nocy są one wysuszone, napij się wody, aby nawilżyć tkankę w jamie ustnej.
Zdjęcie autorstwa Derek Jensen

1. Postaw szklankę wody przy łóżku
Jeśli zdarza ci się spać z otwartymi ustami, a po przebudzeniu w środku nocy są one wysuszone, napij się wody, aby nawilżyć tkankę w jamie ustnej.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Uroda:

Kopenhaska dieta Przygotuj sobie relaksującą kąpiel Ciesz się zdrowiem każdego dnia! Rodzaje pędzli do podkładu. O czym pamiętać przy wyborze odpowiedniego pędzla? Przyklapnięte włosy Najmodniejsze ozdoby do włosów - jakie wybrać? Dieta a trądzik beauty biotic RÓWNOWAGA PIĘKNA Jak zrobić loki? Jak zrobić makijaż wieczorowy? Kreski na powiekach wracają do łask! Czesanie włosów

Popularne w tym tygodniu:

Jak wspierać odnowę skóry podczas kuracji kwasami i retinolem? Na jakie składniki aktywne postawić jesienią i jakie korzyści mogą nam one przynieść Kwas salicylowy – jakie są jego zalety i zastosowanie w kosmetyce? SPF na cały rok? Zobacz, na jaki filtr warto postawić zimą