Aby szybko pisać na klawiaturze
KATARZYNA PURA • dawno temuNie jesteś przekonana, że warto poprawić efektywność pisania na klawiaturze? Na TypingWeb znajdziesz prosty przelicznik tego, ile czasu jesteś w stanie zaoszczędzić — w przypadku takich osób jak ja, które piszą po kilka godzin dziennie, oszczędności są spore. (Już widzę te dodatkowe 3 godziny wolnego dziennie)…
Programików do nauki szybkiego pisania na klawiaturze jest całe mnóstwo. Większość z nich jednak dość brzydko rozwiązana graficznie. A niektórzy (jak ja) mają taką przypadłość, że jak coś nawet bardzo użyteczne, a brzydkie to nie chcą z tego korzystać.
TypingWeb to aplikacja działająca z poziomu przeglądarki — dzięki czemu nie musimy niczego instalować a nasze ćwiczenia usprawniające szybkie pisanie możemy wykonywać z praktycznie każdego miejsca (raz w pracy, raz w domu, raz u nudnej koleżanki na kawie itd). Nie ma wprawdzie polskiej wersji językowej, nie nauczymy się więc jak wstawiać ogonki w „a” czy „e”, ale i tak warto spojrzeć i poćwiczyć. Dlaczego?
Głównie ze względu na możliwość doboru ćwiczeń do aktualnego poziomu pisania na klawiaturze, a po drugie ze względu na statystyki, które prezentowane są nam po każdym ćwiczeniu. Z nich dowiemy się nie tylko jaką mamy trafność oraz prędkość pisania, ale również poznamy naszą aktualną wartości maksymalnej prędkości, a system oznaczy nam nasze problematyczne litery. Jeśli się zarejestrujemy, możemy śledzić postępy a poza 4 standardowymi działami zostanie nam udostępniony również dział ćwiczeń związany z naszymi piętami achillesowymi (czyli owymi literkami, które są najbardziej niesforne).
Jak przy każdym programie, który ma nauczyć nas bezwzrokowego pisania na klawiaturze warto mieć pod ręką ściereczkę, którą przykryjemy dłonie, by nie kusiło nas podglądanie od czasu do czasu.
Na ćwiczenia przeznaczyć można zaledwie 20 minut dziennie — to naprawdę niedużo, a regularne ćwiczenia się opłacą. Najlepiej z góry określić konkretny czas ćwiczeń — może na przykład po porannej kawie, albo w trakcie przerwy w pracy, albo tuż przed wyjściem z pracy kiedy nikt i tak nie robi nic efektywnego tylko czeka na godzinę w której będzie mógł wyjść?
źróło: Sabina, Lajfmajster
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze