Demakijaż twarzy
KAROLINA • dawno temuPopularne powiedzenie mówi, że nie ma kobiet brzydkich, tylko zaniedbane. Nie sposób nie zgodzić się z tym twierdzeniem, zwłaszcza że dziś mamy ogromne możliwości związane z poprawą wyglądu. Wbrew pozorom nie musimy uciekać się do poddawania się operacjom plastycznym albo innym inwazyjnym zabiegom, jak na przykład wstrzykiwanie botoksu. Wiele niedoskonałości naszego ciała możemy zniwelować, stosując odpowiednią pielęgnację, do której zaliczyć można na przykład maseczki na przebarwienia. Znacznie szybciej jednak osiągniemy rezultaty, wykonując profesjonalny makijaż dostosowany do naszych potrzeb i korygujący za duży nos, małe oczy, wąskie usta itp. Jednakże codzienne malowanie skóry twarzy może stanowić dla niej niemałe obciążenie, co bezpośrednio wpływa na jej kondycję zdrowotną. Z uwagi na to, niezwykle ważne jest, aby po każdym wykonanym make-upie dokładnie usunąć pozostałości kosmetyków. Zobacz, jakie produkty mogą ci w tym pomóc oraz jak wygląda wykonywanie demakijażu krok po kroku.
Kosmetyki do demakijażu
Zastanawiałaś się kiedyś, w jaki sposób zmywały pozostałości kosmetyków ze swojej twarzy nasze babcie? To, że malowały sobie rzęsy, usta i stosowały chociażby puder nie podlega dyskusji, zatem musiały w jakiś sposób usuwać ich pozostałości. Okazuje się, że zazwyczaj z uwagi na brak jakichkolwiek możliwości sięgały po mydło albo tłusty krem. Czy i my powinnyśmy korzystać z tych kosmetyków do demakijażu? Odpowiedź na to pytanie powinna być przecząca, ponieważ wraz z biegiem czasu zmienił się skład kosmetyków, w których możemy spotkać czasami zadziwiające substancje. Poza tym oczyszczanie twarzy powinno być dostosowane do naszego typu cery, dlatego warto sięgnąć po linie produktów specjalne przygotowane dla skóry tłustej, suchej albo mieszanej. Poza tym możemy wykorzystać różne typy kosmetyków. Najbardziej wygodnym z nich są chusteczki do demakijażu, które możesz ze sobą zabrać w podróż. Delikatnie nawilża i oczyszcza skórę mleczko do demakijażu, będące chyba najczęściej wybieranym obok płynu do demakijażu produktem. Bardzo łagodnym sposobem usuwania kosmetyków jest skorzystanie z pianki. Jest ona szczególnie polecana dla osób posiadających skórę wrażliwą i tłustą. Wiedząc już, jakie produkty możesz wybrać, zobacz, jak powinno wyglądać mycie twarzy.
Mycie twarzy
Usuwanie pozostałości kosmetyków z twarzy rozpocząć należy od zaopatrzenia się w odpowiedni produkt oraz płatki kosmetyczne. Na początku należy delikatnie zmyć tusz do rzęs, eyeliner oraz cienie do powiek. Kiedy już pozbędziemy się przysłowiowej pandy spod oczu, możemy zacząć usuwać z twarzy podkład. Zazwyczaj już na tym etapie trzeba zmienić zabrudzony płatek i sięgnąć po nowy. Po usunięciu makijażu kolejnym etapem jest opłukanie twarzy letnią wodą. W trakcie wykonywania tych czynności trzeba pamiętać, aby zbyt mocno nie trzeć skóry, bo pojawią się na niej podrażnienia. Następnie twarz powinna zostać osuszona. Możesz także przetrzeć ją niewielką ilością toniku normalizującego. Pamiętaj, że to właśnie teraz twoja skóra jest najbardziej chłonna, dlatego warto wykorzystać ten czas i zastosować krem na noc.
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze