Jak kąpiel wysusza skórę – kilka faktów
DAMIESA • dawno temuBłogi relaks, chwila kiedy nikt nam nie przeszkadza i wreszcie możemy oddać się tylko wyciszeniu myśli i pielęgnacji skóry. Z tym kojarzy nam się kąpiel. Szkopuł jednak w tym, aby wiedzieć jak się do niej przygotować i nie przesadzić z użyciem środków.
Kiedy kąpiel zaczyna działać przeciw nam?
- kiedy woda jest zbyt gorąca. Optymalna temperatura powinna wynosić ok. 35–40 stopni. Nigdy więcej, bo w przeciwnym razie skóra tracąc wodę, która najzwyczajniej „odparowuje” z naskórka, będzie starzeć się szybciej.
- kiedy używamy nieodpowiednich kosmetyków. Osoby ze skórą suchą powinny unikać kąpieli z dodatkiem soli, a postawić raczej na oliwki, które pozwolą nawilżyć skórę.
- kiedy przebywamy w ciepłej wodzie zbyt długo. Efekt takiego „leniuchowania w wannie” to pomarszczona jak rodzynek skóra, która tym objawem sygnalizuje, że broni się przed utratą wody. Maksymalny czas kąpieli powinien wynosić do 30 minut.
- kiedy kąpiel bierzemy wtedy, gdy nasze ciało jest wyziębione (np. po powrocie do domu z mroźnego powietrza). Taki termiczny szok skutkuje ostrym wysuszeniem naskórka, który w najczarniejszym scenariuszu może nawet pękać.
- kiedy mamy w mieszkaniu twardą wodę. Osłabia naturalną barierę skóry. Jej działanie można osłabić przy użyciu odpowiednich preparatów pielęgnacyjnych.
- kiedyaromatyczną kąpielz dodatkiem olejków eterycznych nie poprzedzimy krótkim prysznicem. Specyfiki te bardzo silnie działają na skórę, a wiele z nich (np. te oparte na ziołach) ma właściwości detoksykujące, więc dogłębnie oczyszczają skórę. Efektem jest silne przesuszenie skóry.
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze