Biżuteria z szafirami jest symbolem szlachectwa i romantycznej miłości
PAULINA KOWALSKA • dawno temuMateriał sponsorowany przez KLENOTA
Każda kobieta chciałaby poczuć się czasem jak królowa. Biżuteria z szafirami przyniesie odrobinę arystokratycznego wyrazu do codziennego życia. To bezcenne uczucie!
Szafie zawdzięcza swoją nazwę greckiemu słowu „sappheiros”, które oznacza „niebieski”. Jego wyjątkowy kolor przypomina barwę nieba na kilka minut przed zachodem słońca. Może posiadać różne odcienie, od królewskiego błękitu czy indygo, aż do rzadkiej chabrowej barwy. Chabrowe szafiry pochodzą z Kaszmiru. Jednakże najpiękniejszy dla kobiety będzie na pewno ten, który znajdzie się w jej eleganckim pierścionku z szafirem.
Esencja ponadczasowości
Jeśli oprócz diamentu jakiś kamień szlachetny jest ponadczasowy, to właśnie szafir. Dzięki swojej twardości ma szerokie zastosowanie w jubilerstwie. Szafiry, rubiny i szmaragdy nazywane są Wielką Trójką i są najbardziej cennymi i popularnymi kolorowymi klejnotami.
Szafirowe kolczyki, wisiorki czy pierścionki są niezwykłymi dodatkami na każdy dzień. Pozwolą kobiecie zaoszczędzić czas rano i idealnie skomponują się z każdym kolorem ubrania. Dzięki nim można zapomnieć o problemach z odpowiednim łączeniem biżuterii. Wyglądają wspaniale z romantyczną sukienką, biała biznesową koszulą czy biało-czarnym damskim garniturem. Co więcej, podkreślą urodę każdej kobiety.
Kolorowe piękno szafirów jest jeszcze bardziej wyraziste, kiedy połączone są z diamentami. Biżuteria z szafirami i brylantami zawsze była popularna i wciąż święci triumfy. Szafiry przyciągają wzrok, podczas gdy brylanty nadają im blasku.
Szafiry mogą być oszlifowane w różne kształty - nawet te mniej znane, takie jak markiza czy owal. Nasza podpowiedź: szafir w kształcie kropli otoczony małymi diamentami jest idealny w minimalistycznej, kobiecej biżuterii.
Pochodzenie szafirów i jego mistyczne właściwości
Ze względu na swoją budowę chemiczną niebieski szafir, podobnie jak czerwony rubin, należy do korundów. Występuje także w odmianach żółtej, różowej i żółto-pomarańczowej. Szafiry swój niezwykły, niebieski kolor zawdzięcza niewielkiej ilości tytanu i żelaza. Na skali twardości osiąga 9, dzięki czemu jest drugi, zaraz po diamencie.
Szafiry zawsze były doceniane przez swoje wysublimowane piękno i powiązania z niezwykłymi właściwościami. W starożytnej Grecji były kamieniami mądrości i szóstego zmysłu. Od VI wieku były wykorzystywane w pierścieniach kardynałów, aby zwiększyć ich duchowość, długowieczność i sprowadzić łaskę Boga. Także królowie i ich rodziny otaczali się szafirami, gdyż wierzyli, że chronią one przed złem i ukrytym niebezpieczeństwem.
Szafir jako wyraz miłości
Szafiry tradycyjnie reprezentują wierności i przywiązanie. Pierścionek zaręczynowy z szafirem jest zatem doskonałym wyborem, symbolizującym zaangażowanie. Jednym z najsłynniejszych pierścionków zaręczynowych z szafirem był ten ofiarowany Księżnej Dianie, który dziś nosi Księżna Kate. Księżna Diana wybrała go dla siebie samodzielnie z wielu, które Książę Karol zaoferował jej podczas zaręczyn. Pierścionek posiada zapierający dech w piersiach 12-karatowy szafir cejloński, otoczony przez czternaście diamentów. Jak można się domyślać, po zaręczynach księcia Williama z Księżna Kate pierścionki tego typu zyskały sobie ponownie na popularności.
Materiał sponsorowany przez KLENOTA
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze