Doczepiane włosy, czyli szybki sposób na długie pasma. Jakie wybrać i w jaki sposób pielęgnować?
JOANNA KOBYLAŃSKA • dawno temu • 1 komentarzDoczepiane włosy są świetnym pomysłem dla przedłużenia naturalnych pasm w zaledwie kilka chwil. Od wielu sezonów kobiety bardzo często wybierają ten sposób, aby zapewnić sobie bujną fryzurę. Naturalny wygląd pasemek oraz ich prosta aplikacja pozwalają także na doczepienie włosów w domu, więc w niektórych przypadkach nie musisz fatygować się do fryzjera. Jeśli będziesz odpowiednio pielęgnować dopinane pasma, efekt utrzyma się przez dłuższy czas.
Doczepiane pasma pozwalają na natychmiastową zmianę wizerunku, co na pewno zachwyci wiele kobiet. Jeżeli chcesz sprawdzić czy pasują ci ciemniejsze lub jaśniejsze włosy, doczepy stanowią świetną alternatywę do czasowej metamorfozy. Przedłużanie za pomocą doczepianych pasm jest całkowicie bezbolesne i nie wymaga ingerencji w skórę głowy. Inną ważną zaletą dopinanych włosów jest to, że możesz wybrać nawet bardzo, bardzo długie pasma.
Popularne metody doczepiania włosów
Oczywiście, jeśli marzysz o długich włosach, ale nie masz cierpliwości do ich zapuszczania, doczepiane pasma są jak najbardziej dla ciebie. Wiele cenionych salonów fryzjerskich oferuje klientkom możliwość przedłużania pasm przy pomocy wielu metod. Nim zdecydujesz się na konkretny sposób doczepienia włosów, koniecznie skonsultuj się ze specjalistą, który podpowie ci, na co zwrócić szczególną uwagę. Najpopularniejsze metody:
- keratynowe przedłużanie włosów – nie jest polecana osobom z cienkimi i łamliwymi włosami, ponieważ wykorzystuje się wysoką temperaturę. Mniej więcej co 2 lub 3 miesiące należy ponownie udać się do fryzjera, który odpowiednio obniży doczepiane włosy. Używane są bardzo cienkie pasemka, które są praktycznie niewidoczne w połączeniu z naturalnymi pasmami. Cena waha się od 800 do 2500 złotych;
- mikroringi – doczepiane włosy łączą się z naturalnymi przy pomocy specjalnych ringów, czyli miedzianej albo aluminiowej obrączki. Nie wymagane jest użycie wysokiej temperatury, więc z tej metody mogą skorzystać wszystkie kobiety. Na poprawki trzeba przychodzić co 3–4 miesiące, a cena wynosi od 600 do 2200 złotych;
- clip in – możesz skorzystać z tej metody w domu, ponieważ głównie chodzi o zagęszczenie i wydłużenie naturalnym kosmyków za pomocą sztucznych włosów z dołączonymi do nich klipsami. Wymagają zdejmowania po każdym użytku, dlatego bardziej polecane są kobietom, które zamierzają korzystać z doczepianych włosów od czasu do czasu. Cena waha się od 300 do 700 złotych;
- tape on – nazywana także metodą kanapkową. Polega na łączeniu naturalnych włosów ze sztucznymi, które umieszczone są na silikonowej taśmie. Jest najmniej inwazyjną metodą wykonywaną w salonach fryzjerskich, kosztuje od 600 do 2200 złotych;
- ultradźwięki – metoda polecana szczególnie kobietom, które chcą jak najmniej ingerować w swoje naturalne włosy. Korzysta się ze specjalnego urządzenia generującego fale ultradźwiękowe łączące doczepiane włosy razem z naturalnymi. Koszt to nawet 2500 złotych.
Doczepiane włosy – gdzie znaleźć pasma?
Jeśli marzysz o doczepianych włosach, możesz sprawdzić internetowe sklepy, które oferują sztuczne lub naturalne pasma do przedłużania włosów. Znajdziesz bardzo dużo długości, szeroką gamę kolorystyczną oraz mnóstwo rodzajów doczepianych kosmyków, abyś odkryła coś dla siebie. Jeżeli martwisz się, że zamówisz złe doczepy, znajdź sklep stacjonarny, gdzie pracownicy na pewno pomogą ci w wyborze najlepszych dla ciebie pasm.
Doczepiane włosy – jak wygląda pielęgnacja?
Po przedłużeniu włosów, musisz zadbać o ich czystość. Jeżeli nie będziesz ich pielęgnować, nagromadzony na nich brud spowoduje ich plątanie. Dokładnie wyczesz doczepiane włosy, ale zrób to delikatnie za pomocą palców. Następnie umyj włosy w kierunku od góry do dołu, a szampon spłucz wyłącznie letnią wodą. Skóra głowy zazwyczaj bywa najbardziej zanieczyszczona, więc pielęgnację rozpocznij od nasady. Po umyciu, doczepiane włosy znowu przeczesz palcami i osusz je ręcznikiem – możesz używać wszelkich odżywek i masek, ale pomijaj złączenia.
Doczepiane włosy a kondycja naturalnych pasm
Pamiętaj, że doczepiane włosy nie mogą w żaden sposób wpłynąć na kondycję twoich naturalnych pasm. Jeżeli dodatkowe kosmyki zostały zaaplikowane w sposób profesjonalny i dokładny, nie obawiaj się wypadania włosów. Metody na ciepło wykorzystują specjalne kleje, które mogą częściowo osłabić naturalne kosmyki, z kolei doczepy na zimno nie obciążają aż tak bardzo włosów. Niezależnie od tego, jaką metodą wybierzesz, pamiętaj o jednym: doczepianych włosów nie możesz używać dłużej niż od 3 do 6 miesięcy.
Ten artykuł ma 1 komentarz
Pokaż wszystkie komentarze