Na czym polega zagęszczenie włosów? Poznaj zalety i wady różnych metod
JOANNA KOBYLAŃSKA • dawno temuKtóra z kobiet nie marzy o gęstych i grubych włosach? Niestety zdarza się tak, że mimo najszczerszych starań, fryzura nie wygląda tak bujnie, jakbyś chciała. Zagęszczenie włosów to metoda, która bardzo szybko znalazła zwolenniczki na całym świecie. Obecnie ten kosmetyczny zabieg wykonuje się w wielu cenionych salonach fryzjerskich. Możliwości zagęszczenia włosów jest wiele, poznaj najpopularniejsze z nich.
Zabieg zagęszczenia włosów jest bardzo czasochłonny, ale jeśli ostatecznie się na to zdecydujesz, będziesz mogła się cieszyć pięknymi, bujnymi włosami. Zobacz jakie popularne metody zagęszczenia włosów istnieją i wybierz coś w sam raz dla Ciebie.
Zagęszczenie włosów dzięki klipsom
Ta metoda zagęszczenia włosów jest najmniej inwazyjna i możesz wykonać ją w domu. Wystarczy, że upniesz swoje włosy w wysoki kok, po czym wepniesz klipsy ze sztucznymi pasemkami poniżej spięcia. Co istotne, liczy się ilość tzw. doczepów, ale musisz pamiętać, że im więcej klipsów zastosujesz, tym efekt będzie bardziej niekorzystny. Przede wszystkim przy takim zagęszczeniu włosów, nacisk nakłada się na naturalne pasma, a sztuczne kosmyki mają być tylko dodatkiem.
Zagęszczenie włosów mikroringami
Przy zagęszczeniu włosów z użyciem mikroringów musisz udać się do fryzjera. W tym przypadku doczepiane są pasma stworzone z włosów naturalnych albo syntetycznych, na których znajdują się miedziane obrączki, czyli właśnie mikroringi. Fryzjer łączy włosy klientki z doczepianymi pasemkami, specjalnym urządzeniem zgrzewającym. Efekt zagęszczenia włosów może utrzymać się nawet przez kilka tygodni.
Zagęszczenie włosów mezoterapią igłową
Taka metoda zagęszczenia włosów polecana jest kobietom, które borykają się z bardzo dużymi problemami z wypadaniem i osłabieniem włosów. Już nie fryzjer, a specjalnie wykwalifikowany kosmetolog lub lekarz. Mezoterapia igłowa jest stosowana bezpośrednio na skórę głowy poprzez miejscowe podawanie specjalistycznego preparatu. Lek pobudza cebulki włosowe do wzrostu oraz dodatkowo je odżywia. Zagęszczenie włosów wykonane tym sposobem jest najtrwalsze i objawia się nie tylko przyrostem włosów, ale także przyspieszeniem wzrostu już istniejących pasemek.
Zagęszczenie włosów mikrowłóknami
Metoda zagęszczenia włosów przy pomocy mikrowłókien polega na wczepianiu we włosy keratynowych drobinek. Mikrowłókna trzeba odpowiednio wczesać, po czym następuje charakterystyczny dla tego zabiegu proces naelektryzowania się włosów. Po dobrze przeprowadzonej metodzie z mikrowłóknami, będziesz miała wrażenie, że posiadasz znacznie więcej włosów niż przed keratyną. Wystarczy po prostu pod koniec dnia zmyć mikrowłókna podczas klasycznego mycia głowy. Takie zagęszczenie włosów to dobry wariant na chwilową zmianę.
Zagęszczenie włosów metodą siateczkową
Idealnie przydadzą się kobietom z przerzedzonymi włosami. Trzeba przytwierdzić siateczkę specjalnymi klipsami do własnych włosów. Takim sposobem zagęszczone włosy wyglądają znacznie naturalniej, a siateczka na głowie nie odznacza się spod naturalnych pasm. Przy siateczkowym zagęszczaniu włosów nie ma problemów ze stylizacją czy myciem.
Zagęszczenie włosów – skutki uboczne
Doczepianie włosów stanowi zbyt duże obciążenie dla naturalnych pasemek. Sztuczne włosy są także powodem łamliwości oraz rozdwajania końcówek. Zagęszczenie włosów niezależnie od wybranej metody ingeruje w naturalną barierę ochronną skóry głowy i niekiedy źle wpływa na jej higienę. Inną wadą powyższych metod zagęszczenia włosów jest ich cena, ponieważ mogą one sięgnąć nawet do 5000 złotych.
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze