Zobacz, z jakimi problemami skórnymi borykają się gwiazdy

8. Piękna skóra tylko w magazynieGwiazdy zawsze pojawiają się w świetle reflektorów, jednak wiele z nich ma problemy skórne. Profesjonalni makijażyści i Photoshop pomogą skórze wyglądać nieskazitelnie przed obiektywem aparatu i na łamach kolorowych magazynów. Sprawdź, z jakimi problemami skórnymi borykają się sławne osoby i jak można sobie z nimi radzić.
Zdjęcie autorstwa Walmart / CC BY

8. Piękna skóra tylko w magazynie
Gwiazdy zawsze pojawiają się w świetle reflektorów, jednak wiele z nich ma problemy skórne. Profesjonalni makijażyści i Photoshop pomogą skórze wyglądać nieskazitelnie przed obiektywem aparatu i na łamach kolorowych magazynów. Sprawdź, z jakimi problemami skórnymi borykają się sławne osoby i jak można sobie z nimi radzić.

7. Cameron Diaz - trądzikCameron Diaz to jedna z wielu aktorek, które mają problem z trądzikiem. Pryszcze pojawiają się na skórze, kiedy nadmiar łoju na twarzy zatyka pory. Dobre nawyki pielęgnacyjne skóry pomogą na zniwelowanie powstających grudek, a dermatolog przepisze leczenie miejscowe, antybiotyki lub nawet pewne rodzaje tabletek antykoncepcyjnych, które oczyszczą skórę.
Zdjęcie autorstwa David Shankbone / CC BY

7. Cameron Diaz - trądzik
Cameron Diaz to jedna z wielu aktorek, które mają problem z trądzikiem. Pryszcze pojawiają się na skórze, kiedy nadmiar łoju na twarzy zatyka pory. Dobre nawyki pielęgnacyjne skóry pomogą na zniwelowanie powstających grudek, a dermatolog przepisze leczenie miejscowe, antybiotyki lub nawet pewne rodzaje tabletek antykoncepcyjnych, które oczyszczą skórę.

6. Seal - blizny po toczniuTwarz piosenkarza ma widoczne ślady blizn z powodu tocznia rumieniowatego układowego – choroby przewlekłej skóry, która powoduje stany zapalne. Powstałe w ten sposób rany mogą w końcu pozostawić głębokie blizny. Maść z kortyzonem i zastrzyki mogą zmniejszyć widoczność i zabliźnianie się ran. Inne leki używane w tym przypadku to izotretynoina czy azytretyna.
Zdjęcie autorstwa Siebbi / CC BY

6. Seal - blizny po toczniu
Twarz piosenkarza ma widoczne ślady blizn z powodu tocznia rumieniowatego układowego – choroby przewlekłej skóry, która powoduje stany zapalne. Powstałe w ten sposób rany mogą w końcu pozostawić głębokie blizny. Maść z kortyzonem i zastrzyki mogą zmniejszyć widoczność i zabliźnianie się ran. Inne leki używane w tym przypadku to izotretynoina czy azytretyna.

5. Ewan McGregor - rak skóryW 2008 roku aktor znany z filmów „Trainspotting” i „Moulin Rouge” ujawnił, że usunięto z jego skóry pieprzyk w związku z rakiem skóry. Po zabiegu został ślad, który ciężko ukryć w światłach reflektorów. Blizny po raku skóry można zniwelować za pomocą lasera, dermabrazji lub zastrzyków z wypełniaczem, który wyrównuje dołki w skórze.
Zdjęcie autorstwa Josh Jensen / CC BY

5. Ewan McGregor - rak skóry
W 2008 roku aktor znany z filmów „Trainspotting” i „Moulin Rouge” ujawnił, że usunięto z jego skóry pieprzyk w związku z rakiem skóry. Po zabiegu został ślad, który ciężko ukryć w światłach reflektorów. Blizny po raku skóry można zniwelować za pomocą lasera, dermabrazji lub zastrzyków z wypełniaczem, który wyrównuje dołki w skórze.

4. Renée Zellweger - trądzik różowatyOscarowa aktorka jest jedną z wielu celebrytek, które rzekomo mają trądzik różowaty, który objawia się wykwitami rumieniowymi. Taką skórę można chronić specjalnymi kremami, produktami oczyszczającymi, nawilżającymi, lekami i ewentualną krótkoterminową kuracją maścią kortyzonową czy fototerapią. Ten rodzaj trądziku można też ukryć za pomocą makijażu, pod warunkiem, że nie podrażni on skóry.
Zdjęcie autorstwa David Shankbone / CC BY

4. Renée Zellweger - trądzik różowaty
Oscarowa aktorka jest jedną z wielu celebrytek, które rzekomo mają trądzik różowaty, który objawia się wykwitami rumieniowymi. Taką skórę można chronić specjalnymi kremami, produktami oczyszczającymi, nawilżającymi, lekami i ewentualną krótkoterminową kuracją maścią kortyzonową czy fototerapią. Ten rodzaj trądziku można też ukryć za pomocą makijażu, pod warunkiem, że nie podrażni on skóry.

3. Jessica Simpson - trądzikPodczas pierwszej trasy koncertowej piosenkarka miała wielkie problemy z trądzikiem ze względu na stres.
Zdjęcie autorstwa Everett Collection's / Shutterstock

3. Jessica Simpson - trądzik
Podczas pierwszej trasy koncertowej piosenkarka miała wielkie problemy z trądzikiem ze względu na stres.

2. Morgan Freeman - brodawkiTwarz aktora jest rozpoznawalna na całym świecie ze względu na wybitny dorobek artystyczny. Jedną z jej cech charakterystycznych są też obecne na skórze ciemne brodawki. Zabiegi laserowe pomagają zminimalizować ciemne ślady.
Zdjęcie autorstwa Cliff / CC BY

2. Morgan Freeman - brodawki
Twarz aktora jest rozpoznawalna na całym świecie ze względu na wybitny dorobek artystyczny. Jedną z jej cech charakterystycznych są też obecne na skórze ciemne brodawki. Zabiegi laserowe pomagają zminimalizować ciemne ślady.

1. Brad Pitt - blizny po trądzikuCzęsto pojawia się w rankingach najseksowniejszych mężczyzn, jednak nie wszyscy wiedzą, że blizny widoczne na jego twarzy to rezultat wieloletnich problemów z trądzikiem. W dzisiejszych czasach trądzik można skutecznie leczyć, pomaga też nierozdrapywanie krost, co zapobiegnie powstawaniu blizn.
Zdjęcie autorstwa DFree's / Shutterstock

1. Brad Pitt - blizny po trądziku
Często pojawia się w rankingach najseksowniejszych mężczyzn, jednak nie wszyscy wiedzą, że blizny widoczne na jego twarzy to rezultat wieloletnich problemów z trądzikiem. W dzisiejszych czasach trądzik można skutecznie leczyć, pomaga też nierozdrapywanie krost, co zapobiegnie powstawaniu blizn.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Uroda:

Kosmetyczka gwiazdy: Małgorzata Socha Zapoznaj się z 3 sprawdzonymi sposobami, dzięki którym będziesz doskonale wyglądać po całonocnej imprezie sylwestrowej! Jak poprawić kondycję skóry? Co powinny zawierać tabletki na włosy? Skład i zalety preparatów na włosy Klasyka spod znaku czarnej róży Pielęgnuj ciało już pod prysznicem! Makijaż oczu i kilka propozycji najnowszych trendów Makijaż przy oczach głęboko osadzonych 7 zielonych sposobów na urodę Makijaż oczu krok po kroku Ziołowa pielęgnacja dłoni Fryzury z cienkich włosów