Zobacz, z jakimi problemami skórnymi borykają się gwiazdy

8. Piękna skóra tylko w magazynieGwiazdy zawsze pojawiają się w świetle reflektorów, jednak wiele z nich ma problemy skórne. Profesjonalni makijażyści i Photoshop pomogą skórze wyglądać nieskazitelnie przed obiektywem aparatu i na łamach kolorowych magazynów. Sprawdź, z jakimi problemami skórnymi borykają się sławne osoby i jak można sobie z nimi radzić.
Zdjęcie autorstwa Walmart / CC BY

8. Piękna skóra tylko w magazynie
Gwiazdy zawsze pojawiają się w świetle reflektorów, jednak wiele z nich ma problemy skórne. Profesjonalni makijażyści i Photoshop pomogą skórze wyglądać nieskazitelnie przed obiektywem aparatu i na łamach kolorowych magazynów. Sprawdź, z jakimi problemami skórnymi borykają się sławne osoby i jak można sobie z nimi radzić.

7. Cameron Diaz - trądzikCameron Diaz to jedna z wielu aktorek, które mają problem z trądzikiem. Pryszcze pojawiają się na skórze, kiedy nadmiar łoju na twarzy zatyka pory. Dobre nawyki pielęgnacyjne skóry pomogą na zniwelowanie powstających grudek, a dermatolog przepisze leczenie miejscowe, antybiotyki lub nawet pewne rodzaje tabletek antykoncepcyjnych, które oczyszczą skórę.
Zdjęcie autorstwa David Shankbone / CC BY

7. Cameron Diaz - trądzik
Cameron Diaz to jedna z wielu aktorek, które mają problem z trądzikiem. Pryszcze pojawiają się na skórze, kiedy nadmiar łoju na twarzy zatyka pory. Dobre nawyki pielęgnacyjne skóry pomogą na zniwelowanie powstających grudek, a dermatolog przepisze leczenie miejscowe, antybiotyki lub nawet pewne rodzaje tabletek antykoncepcyjnych, które oczyszczą skórę.

6. Seal - blizny po toczniuTwarz piosenkarza ma widoczne ślady blizn z powodu tocznia rumieniowatego układowego – choroby przewlekłej skóry, która powoduje stany zapalne. Powstałe w ten sposób rany mogą w końcu pozostawić głębokie blizny. Maść z kortyzonem i zastrzyki mogą zmniejszyć widoczność i zabliźnianie się ran. Inne leki używane w tym przypadku to izotretynoina czy azytretyna.
Zdjęcie autorstwa Siebbi / CC BY

6. Seal - blizny po toczniu
Twarz piosenkarza ma widoczne ślady blizn z powodu tocznia rumieniowatego układowego – choroby przewlekłej skóry, która powoduje stany zapalne. Powstałe w ten sposób rany mogą w końcu pozostawić głębokie blizny. Maść z kortyzonem i zastrzyki mogą zmniejszyć widoczność i zabliźnianie się ran. Inne leki używane w tym przypadku to izotretynoina czy azytretyna.

5. Ewan McGregor - rak skóryW 2008 roku aktor znany z filmów „Trainspotting” i „Moulin Rouge” ujawnił, że usunięto z jego skóry pieprzyk w związku z rakiem skóry. Po zabiegu został ślad, który ciężko ukryć w światłach reflektorów. Blizny po raku skóry można zniwelować za pomocą lasera, dermabrazji lub zastrzyków z wypełniaczem, który wyrównuje dołki w skórze.
Zdjęcie autorstwa Josh Jensen / CC BY

5. Ewan McGregor - rak skóry
W 2008 roku aktor znany z filmów „Trainspotting” i „Moulin Rouge” ujawnił, że usunięto z jego skóry pieprzyk w związku z rakiem skóry. Po zabiegu został ślad, który ciężko ukryć w światłach reflektorów. Blizny po raku skóry można zniwelować za pomocą lasera, dermabrazji lub zastrzyków z wypełniaczem, który wyrównuje dołki w skórze.

4. Renée Zellweger - trądzik różowatyOscarowa aktorka jest jedną z wielu celebrytek, które rzekomo mają trądzik różowaty, który objawia się wykwitami rumieniowymi. Taką skórę można chronić specjalnymi kremami, produktami oczyszczającymi, nawilżającymi, lekami i ewentualną krótkoterminową kuracją maścią kortyzonową czy fototerapią. Ten rodzaj trądziku można też ukryć za pomocą makijażu, pod warunkiem, że nie podrażni on skóry.
Zdjęcie autorstwa David Shankbone / CC BY

4. Renée Zellweger - trądzik różowaty
Oscarowa aktorka jest jedną z wielu celebrytek, które rzekomo mają trądzik różowaty, który objawia się wykwitami rumieniowymi. Taką skórę można chronić specjalnymi kremami, produktami oczyszczającymi, nawilżającymi, lekami i ewentualną krótkoterminową kuracją maścią kortyzonową czy fototerapią. Ten rodzaj trądziku można też ukryć za pomocą makijażu, pod warunkiem, że nie podrażni on skóry.

3. Jessica Simpson - trądzikPodczas pierwszej trasy koncertowej piosenkarka miała wielkie problemy z trądzikiem ze względu na stres.
Zdjęcie autorstwa Everett Collection's / Shutterstock

3. Jessica Simpson - trądzik
Podczas pierwszej trasy koncertowej piosenkarka miała wielkie problemy z trądzikiem ze względu na stres.

2. Morgan Freeman - brodawkiTwarz aktora jest rozpoznawalna na całym świecie ze względu na wybitny dorobek artystyczny. Jedną z jej cech charakterystycznych są też obecne na skórze ciemne brodawki. Zabiegi laserowe pomagają zminimalizować ciemne ślady.
Zdjęcie autorstwa Cliff / CC BY

2. Morgan Freeman - brodawki
Twarz aktora jest rozpoznawalna na całym świecie ze względu na wybitny dorobek artystyczny. Jedną z jej cech charakterystycznych są też obecne na skórze ciemne brodawki. Zabiegi laserowe pomagają zminimalizować ciemne ślady.

1. Brad Pitt - blizny po trądzikuCzęsto pojawia się w rankingach najseksowniejszych mężczyzn, jednak nie wszyscy wiedzą, że blizny widoczne na jego twarzy to rezultat wieloletnich problemów z trądzikiem. W dzisiejszych czasach trądzik można skutecznie leczyć, pomaga też nierozdrapywanie krost, co zapobiegnie powstawaniu blizn.
Zdjęcie autorstwa DFree's / Shutterstock

1. Brad Pitt - blizny po trądziku
Często pojawia się w rankingach najseksowniejszych mężczyzn, jednak nie wszyscy wiedzą, że blizny widoczne na jego twarzy to rezultat wieloletnich problemów z trądzikiem. W dzisiejszych czasach trądzik można skutecznie leczyć, pomaga też nierozdrapywanie krost, co zapobiegnie powstawaniu blizn.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Uroda:

Do walki z cellulitem Błyszczyk zmieniający barwę pod wpływem naszego nastroju Propozycja upominku na DZIEŃ DZIADKA od marki Dermika Kremy spowalniające wzrost wlosków Jak przykleić sztuczne rzęsy? Dieta punktowa Funkcjonalne kurtki przejściowe damskie. Wybierz swój ulubiony styl Płatki róż Pięć produktów kosmetycznych, które zmienią twoje życie! Maski do włosów Pracujesz w biurze? Sprawdź jak dbać o cerę Jordany damskie sprawdzą się nie tylko w koszykówce. Zobacz, co powinnaś wiedzieć przed ich zakupem

Popularne w tym tygodniu:

Kamienie naturalne i ich wpływ na człowieka