Co szkodzi urodzie?
STYLISTKA MAŁGORZATA SOŁEK • dawno temuWbrew pozorom podczas codziennych czynności możesz bardziej narażać urodę na szwank niż myślałaś do tej pory. Szkodliwe mogą być nie tylko warunki atmosferyczne czy nieodpowiednia pielęgnacja skóry, ale przede wszystkim złe nawyki, z których szkodliwości nawet nie zdajemy sobie sprawy.
Nie będziemy przypominać tu o rzeczach oczywistych, że skórze szkodzą papierosy, alkohol i niezdrowa żywność. Pomówmy więc o tym co takie oczywiste nie jest.
Zacznijmy od kąpieli. Długie przebywanie w wannie z gorącą wodą jest absolutnie niewskazane. Częste kąpiele w temperaturze powyżej 38 st. C powodują pękanie naczynek krwionośnych, zastój limfy w organizmie oraz ogólne osłabienie organizmu. W ciepłej kąpieli relaksują się mięśnie, ale skóra wiotczeje. Jeśli nie wyobrażasz sobie kąpieli w chłodniejszej wodzie zamień ją na szybki i energiczny prysznic.
Bardzo często osoby szczególnie zwracające uwagę na pielęgnację skóry nadużywają niektórych kosmetyków. Tak jest m. in. z peelingami. Peeling powinien być stosowany raz lub dwa razy w tygodniu. Przy skórze wrażliwej i bardzo suchej nawet raz w miesiącu. Nawet jeśli mamy do czynienia z peelingiem do twarzy dla cery trądzikowej, na którym pisze, że jest przeznaczony do stosowania codziennego to starajmy się ograniczyć jego używanie do 2–3 razy w tygodniu aby nie podrażnić skóry i przez to nie pogorszyć jeszcze bardziej jej stanu.
Brak snu i ciągły stres działają destrukcyjnie nie tylko na urodę, ale również na zdrowie. Aby zawsze pięknie wyglądać powinnaś przesypiać regulaminowe 8 godzin i kłaść się spać o stałej porze.
Do sprzątania i wykonywania domowych obowiązków zawsze zakładaj ochronne rękawiczki. Nic tak nie niszczy dłoni i paznokci jak detergenty. U niektórych osób skóra jest tak wrażliwa, że może pojawić się na niej reakcja alergiczna objawiająca się swędzeniem, pękaniem skóry, zaczerwieniem a nawet bąblami.
Aby nasze włosy tak szybko się nie rozdwajały pamiętajmy nie tylko o stosowaniu odżywek, ale przede wszystkim o tym, że absolutnie nie wolno się nimi bawić. Kręcenie na palcu, nerwowe zaplatanie kosmyków lub ich gryzienie powoduje uszkodzenia mechaniczne włosów.
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze