Jak wyglądać 10 lat młodziej?

10. Popraw postawę ciałaZ wiekiem zaczynamy się nieco garbić, a postawa wiele mówi o wieku człowieka. Prawidłowa postawa nie tylko sprawia, że wyglądasz młodziej i szczuplej oraz dodaje kilka centymetrów wzrostu, ale także wpływa pozytywnie na zdrowie pleców. Według badań, najczęstszym powodem niedołężności u osób po 50 jest ból dolnego odcinka kręgosłupa, więc ćwiczenie mięśni, które utrzymują nas w pozycji pionowej jest środkiem zapobiegawczym. Oto dobre ćwiczenie: stań prosto, podnieś jedno kolano na wysokość uda i stój w takiej pozycji jak najdłużej potrafisz. Takie ćwiczenie wzmacnia plecy i aktywuje mięśnie stóp i barków, które odpowiedzialne są za postawę i równowagę.
Zdjęcie autorstwa PublicDomainPictures / CC BY

10. Popraw postawę ciała
Z wiekiem zaczynamy się nieco garbić, a postawa wiele mówi o wieku człowieka. Prawidłowa postawa nie tylko sprawia, że wyglądasz młodziej i szczuplej oraz dodaje kilka centymetrów wzrostu, ale także wpływa pozytywnie na zdrowie pleców. Według badań, najczęstszym powodem niedołężności u osób po 50 jest ból dolnego odcinka kręgosłupa, więc ćwiczenie mięśni, które utrzymują nas w pozycji pionowej jest środkiem zapobiegawczym. Oto dobre ćwiczenie: stań prosto, podnieś jedno kolano na wysokość uda i stój w takiej pozycji jak najdłużej potrafisz. Takie ćwiczenie wzmacnia plecy i aktywuje mięśnie stóp i barków, które odpowiedzialne są za postawę i równowagę.

9. Róż na policzkachSkóra traci z wiekiem nie tylko elastyczność, ale także kolor. Dodaj nieco młodzieńczego rozświetlenia skórze, używając różowych odcieni w makijażu zamiast żółci czy brązu. Nie jesteś pewna, jakiego odcienia użyć? Spójrz na kolor wnętrza ust – taki róż będzie dla ciebie odpowiedni.
Zdjęcie autorstwa PDPics / CC BY

9. Róż na policzkach
Skóra traci z wiekiem nie tylko elastyczność, ale także kolor. Dodaj nieco młodzieńczego rozświetlenia skórze, używając różowych odcieni w makijażu zamiast żółci czy brązu. Nie jesteś pewna, jakiego odcienia użyć? Spójrz na kolor wnętrza ust – taki róż będzie dla ciebie odpowiedni.

8. Magiczny makijażDojrzała skóra może wyglądać świetnie z użyciem odpowiednich produktów. Po pierwsze, należy stosować krem nawilżający, który wypełni pory i nierówności. Następnie należy nałożyć podkład we fluidzie, gdyż puder prasowany może podkreślać zmarszczki. Na koniec należy zastosować nieco różu na policzki, aby rozświetlić twarz.
Zdjęcie autorstwa Maria Morri / CC BY

8. Magiczny makijaż
Dojrzała skóra może wyglądać świetnie z użyciem odpowiednich produktów. Po pierwsze, należy stosować krem nawilżający, który wypełni pory i nierówności. Następnie należy nałożyć podkład we fluidzie, gdyż puder prasowany może podkreślać zmarszczki. Na koniec należy zastosować nieco różu na policzki, aby rozświetlić twarz.

7. Podkreśl brwiObfite brwi mogą odjąć kilka lat na twarzy. Jeśli masz rzadkie brwi, nie wyrywaj włosków pęsetą przez 2 miesiące, aby pozwolić odrosnąć jak największej ilości włosków. Brwi powinny być 1-2 tony ciemniejsze niż włosy. Specjalista od brwi może zdziałać tyle co dobry fryzjer – ukształtuje brwi i doradzi, jak się nimi zająć.
Zdjęcie autorstwa Walt Stoneburner / CC BY

7. Podkreśl brwi
Obfite brwi mogą odjąć kilka lat na twarzy. Jeśli masz rzadkie brwi, nie wyrywaj włosków pęsetą przez 2 miesiące, aby pozwolić odrosnąć jak największej ilości włosków. Brwi powinny być 1-2 tony ciemniejsze niż włosy. Specjalista od brwi może zdziałać tyle co dobry fryzjer – ukształtuje brwi i doradzi, jak się nimi zająć.

6. Rozjaśnij uśmiechBiałe zęby to oznaka młodości, ponieważ kontrastują z ustami i cerą. Jednak kilka dekad zgromadzonych przebarwień może dawać wrażenie ziemistego odcienia twarzy. Szczotkuj zęby po napojach i jedzeniu, które najbardziej barwią zęby, takich jak kawa, herbata czy czerwone wino. Możesz również skorzystać z zabiegu wybielającego u dentysty, który pomoże pozbyć się przebarwień.
Zdjęcie autorstwa PublicDomainPictures / CC BY

6. Rozjaśnij uśmiech
Białe zęby to oznaka młodości, ponieważ kontrastują z ustami i cerą. Jednak kilka dekad zgromadzonych przebarwień może dawać wrażenie ziemistego odcienia twarzy. Szczotkuj zęby po napojach i jedzeniu, które najbardziej barwią zęby, takich jak kawa, herbata czy czerwone wino. Możesz również skorzystać z zabiegu wybielającego u dentysty, który pomoże pozbyć się przebarwień.

5. Lifting oczuWiek człowieka łatwo zauważyć wokół oczu – górna powieka ma tendencję do opadania. Aby uniknąć podkreślania opadającej powieki, nie stosuj ciężkich cieni do powiek i eyelinera. Kiedy rysujesz kreskę eyelinerem, nie łącz górnej i dolnej powieki na ich końcach – zakończ kreskę na górnej powiece 2-3 rzęsy przed końcem. W taki sposób dokonasz wizualnego liftingu swojego oka.
Zdjęcie autorstwa Bergadder / CC BY

5. Lifting oczu
Wiek człowieka łatwo zauważyć wokół oczu – górna powieka ma tendencję do opadania. Aby uniknąć podkreślania opadającej powieki, nie stosuj ciężkich cieni do powiek i eyelinera. Kiedy rysujesz kreskę eyelinerem, nie łącz górnej i dolnej powieki na ich końcach – zakończ kreskę na górnej powiece 2-3 rzęsy przed końcem. W taki sposób dokonasz wizualnego liftingu swojego oka.

4. Zadbaj o włosyZ wiekiem włosy zaczynają kręcić się i tracić na objętości, więc unikaj używania prostownicy, która może postarzyć cię jeszcze bardziej. Aby wyglądać młodziej, po umyciu włosów osusz je ręcznikiem i nałóż piankę. Następnie, używając okrągłej szczotki z włosia dzika, susz włosy pasmo po pasmie. Fryzurę uwieńcz lakierem do włosów.
Zdjęcie autorstwa PublicDomainPictures / CC BY

4. Zadbaj o włosy
Z wiekiem włosy zaczynają kręcić się i tracić na objętości, więc unikaj używania prostownicy, która może postarzyć cię jeszcze bardziej. Aby wyglądać młodziej, po umyciu włosów osusz je ręcznikiem i nałóż piankę. Następnie, używając okrągłej szczotki z włosia dzika, susz włosy pasmo po pasmie. Fryzurę uwieńcz lakierem do włosów.

3. Zmień fryzuręMoże to odpowiedni czas, aby zastanowić się nad nową, świeżą i krótszą fryzurą, która obramuje twarz i będzie odpowiednia w przypadku każdego rodzaju włosów. Jeśli przeszkadzają ci zmarszczki na czole, grzywka może rozwiązać twój problem. Nie musi to być ostre cięcie – nawet grzywka na bok złagodzi rysy twarzy i przykryje zmarszczki. Unikaj pokusy farbowania siwych włosów zbyt intensywnym odcieniem – bardzo ciemne włosy odejmą koloryt z twarzy. Wypróbuj kolor lub pasemka o kilka tonów jaśniejsze niż naturalne włosy.
Zdjęcie autorstwa Individual Design / CC BY

3. Zmień fryzurę
Może to odpowiedni czas, aby zastanowić się nad nową, świeżą i krótszą fryzurą, która obramuje twarz i będzie odpowiednia w przypadku każdego rodzaju włosów. Jeśli przeszkadzają ci zmarszczki na czole, grzywka może rozwiązać twój problem. Nie musi to być ostre cięcie – nawet grzywka na bok złagodzi rysy twarzy i przykryje zmarszczki. Unikaj pokusy farbowania siwych włosów zbyt intensywnym odcieniem – bardzo ciemne włosy odejmą koloryt z twarzy. Wypróbuj kolor lub pasemka o kilka tonów jaśniejsze niż naturalne włosy.

2. Zmień ubraniaBez względu na kształt sylwetki, najważniejszą rzeczą dotyczącą ubrań nie jest moda, ale dopasowanie – odpowiednie odejmie ci 5 kg. Mężczyźni często noszą ubrania na nich za duże, a kobiety za ciasne. Najlepiej iść na zakupy z osobą, która ma smykałkę do mody i pomoże dobrać odpowiednie ubrania.
Zdjęcie autorstwa Andi_Graf / CC BY

2. Zmień ubrania
Bez względu na kształt sylwetki, najważniejszą rzeczą dotyczącą ubrań nie jest moda, ale dopasowanie – odpowiednie odejmie ci 5 kg. Mężczyźni często noszą ubrania na nich za duże, a kobiety za ciasne. Najlepiej iść na zakupy z osobą, która ma smykałkę do mody i pomoże dobrać odpowiednie ubrania.

1. Dobierz odpowiednio  koloryCzerń dobrze wyglądała na tobie w wieku 20, 30 czy 40 lat, ale w wypadku osób 50+ granat to nowa czerń. Granat jest znacznie łagodniejszy i równoważy koloryt twarzy. Należy również unikać kolorów, które są zbyt bliskie odcieniowi skóry. Mężczyźni z siwymi włosami nie powinni na siłę farbować włosów, ale spróbować wykorzystać siwe włosy jako atut. Dobierz koszulę w podobnym odcieniu do siwych włosów, a podkreślisz koloryt twarzy i będziesz wyglądać profesjonalnie oraz elegancko.

1. Dobierz odpowiednio kolory
Czerń dobrze wyglądała na tobie w wieku 20, 30 czy 40 lat, ale w wypadku osób 50+ granat to nowa czerń. Granat jest znacznie łagodniejszy i równoważy koloryt twarzy. Należy również unikać kolorów, które są zbyt bliskie odcieniowi skóry. Mężczyźni z siwymi włosami nie powinni na siłę farbować włosów, ale spróbować wykorzystać siwe włosy jako atut. Dobierz koszulę w podobnym odcieniu do siwych włosów, a podkreślisz koloryt twarzy i będziesz wyglądać profesjonalnie oraz elegancko.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Uroda:

Nitkowanie brwi Kostki, które poprawią wygląd Twojego ciała latem Skuteczne sposoby na cellulit Szybkie i bezpieczne odmładzanie Uroda na nocnej zmianie Efektowny złoty łańcuszek damski. Czym kierować się podczas zakupów? Cellulit – problem prawie każdej z nas Jazz Club - propozycja Diora na jesień! Lampa do paznokci. Jaką wybrać i na co zwrócić uwagę przy zakupie? Wrastanie włosów po depilacji - jak temu zapobiegać? NOWOŚĆ Energetyzujący Pieniący Peeling ELANCYL IV Targi Kosmetyczno-Fryzjerskie - Dni Urody i Spa