Zadbaj o swoje włosy po lecie

10. Początek lata, początek problemów z włosamiLato, słońce, wakacje – czas wydaje się być idealny, jednak nie dla twoich włosów. Przez spędzanie czasu na wietrze, w słońcu, w słonej wodzie i pod wpływem klimatyzacji włosy mogą stać się wysuszone, wyblakłe i zacząć kręcić się we wszystkie strony. Poznaj tajniki pięknych włosów w lecie.
Zdjęcie autorstwa Josef Seibel / CC BY

10. Początek lata, początek problemów z włosami
Lato, słońce, wakacje – czas wydaje się być idealny, jednak nie dla twoich włosów. Przez spędzanie czasu na wietrze, w słońcu, w słonej wodzie i pod wpływem klimatyzacji włosy mogą stać się wysuszone, wyblakłe i zacząć kręcić się we wszystkie strony. Poznaj tajniki pięknych włosów w lecie.

9. Nawilżaj włosyWysuszone włosy to problem numer jeden w lecie i po jego zakończeniu. Włosy same nie mogą uzupełnić tych wszystkich braków w nawilżeniu, więc musimy im dopomóc. Użyj intensywnej maski nawilżającej na włosy.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

9. Nawilżaj włosy
Wysuszone włosy to problem numer jeden w lecie i po jego zakończeniu. Włosy same nie mogą uzupełnić tych wszystkich braków w nawilżeniu, więc musimy im dopomóc. Użyj intensywnej maski nawilżającej na włosy.

8. Tchnij życie w kolorSól, słońce i chlor powodują, że włosy blond i rude zmieniają kolor na miedziany. Aby przywrócić włosom kolor, warto udać się do salonu na odżywienie włosów zabiegiem nabłyszczającym – taki zabieg jest tańszy niż koloryzacja i pozwoli odżywić wyblakły kolor. Po zabiegu należy używać ochronnych szamponów i odżywek do włosów koloryzowanych.
Zdjęcie autorstwa Luis Hernandez / CC BY

8. Tchnij życie w kolor
Sól, słońce i chlor powodują, że włosy blond i rude zmieniają kolor na miedziany. Aby przywrócić włosom kolor, warto udać się do salonu na odżywienie włosów zabiegiem nabłyszczającym – taki zabieg jest tańszy niż koloryzacja i pozwoli odżywić wyblakły kolor. Po zabiegu należy używać ochronnych szamponów i odżywek do włosów koloryzowanych.

7. Okiełznanie włosówJeśli włosy zaczęły się buntować, spróbuj zamienić produkty do stylizacji na produkt prostujący włosy. Takie produkty robione są z myślą o wypełnieniu łuski włosów, dzięki czemu są one gładsze i łatwiej je okiełznać.
Zdjęcie autorstwa Eve / CC BY

7. Okiełznanie włosów
Jeśli włosy zaczęły się buntować, spróbuj zamienić produkty do stylizacji na produkt prostujący włosy. Takie produkty robione są z myślą o wypełnieniu łuski włosów, dzięki czemu są one gładsze i łatwiej je okiełznać.

6. Odpowiednie stosowanie produktówJeśli narzekasz na przetłuszczające się włosy, a końcówki są suche jak siano, pamiętaj, aby nawilżać włosy na końcach! Zazwyczaj włosy nie są suche przy skórze głowy, więc pomijaj tę strefę, kiedy nakładasz odżywki.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

6. Odpowiednie stosowanie produktów
Jeśli narzekasz na przetłuszczające się włosy, a końcówki są suche jak siano, pamiętaj, aby nawilżać włosy na końcach! Zazwyczaj włosy nie są suche przy skórze głowy, więc pomijaj tę strefę, kiedy nakładasz odżywki.

5. Skonsultuj się ze stylistąJeśli kolor włosów wyblakł lub zmienił się w związku z wystawieniem na działanie słońca czy chloru, odwiedź stylistę i zapytaj o to, co zrobić z tym problemem. Specjalista doradzi odpowiednie produkty i czynności, które możesz wykonywać w domu, aby uzyskać utracony odcień. Wszystko zależy od stanu i koloru włosów, więc zapytaj o zabiegi odpowiednie dla ciebie.
Zdjęcie autorstwa Mainstream / CC BY

5. Skonsultuj się ze stylistą
Jeśli kolor włosów wyblakł lub zmienił się w związku z wystawieniem na działanie słońca czy chloru, odwiedź stylistę i zapytaj o to, co zrobić z tym problemem. Specjalista doradzi odpowiednie produkty i czynności, które możesz wykonywać w domu, aby uzyskać utracony odcień. Wszystko zależy od stanu i koloru włosów, więc zapytaj o zabiegi odpowiednie dla ciebie.

4. Odpowiednie składniki odżywczeKlimatyzacja i słońce wysuszają włosy. Aby ponownie je nawilżyć, użyj pantenolu i witaminy E – produkty zawierające te składniki dodadzą włosom wilgoci, ochronią je przed stylizacją i sprawią, że będą bardziej elastyczne i mniej podatne na łamanie.
Zdjęcie autorstwa phgaillard2001 / CC BY

4. Odpowiednie składniki odżywcze
Klimatyzacja i słońce wysuszają włosy. Aby ponownie je nawilżyć, użyj pantenolu i witaminy E – produkty zawierające te składniki dodadzą włosom wilgoci, ochronią je przed stylizacją i sprawią, że będą bardziej elastyczne i mniej podatne na łamanie.

3. Delikatne rozplątywanieWłosy zniszczone przez letnie dni ciężko się rozczesuje. Jeśli zbyt mocno rozczesujesz kołtuny, możesz uszkodzić włosy. Używaj w tym celu grzebienia z szeroko rozstawionymi zębami i rozpoczynaj od końcówek, kierując się w górę włosa.
Zdjęcie autorstwa Mateus Lunardi Dutra / CC BY

3. Delikatne rozplątywanie
Włosy zniszczone przez letnie dni ciężko się rozczesuje. Jeśli zbyt mocno rozczesujesz kołtuny, możesz uszkodzić włosy. Używaj w tym celu grzebienia z szeroko rozstawionymi zębami i rozpoczynaj od końcówek, kierując się w górę włosa.

2. Przytnij rozdwojone końcówkiRozdwojone końcówki mogą być powodowane wieloma czynnikami, włącznie ze stylizacją gorącym powietrzem. Najlepszym sposobem na pozbycie się rozdwojonych końcówek jest podcięcie ich, a następnie odpowiednie odżywianie końcówek.
Zdjęcie ludzi / Shutterstock

2. Przytnij rozdwojone końcówki
Rozdwojone końcówki mogą być powodowane wieloma czynnikami, włącznie ze stylizacją gorącym powietrzem. Najlepszym sposobem na pozbycie się rozdwojonych końcówek jest podcięcie ich, a następnie odpowiednie odżywianie końcówek.

1. Spłukiwanie chłodną wodąSpłukiwanie szamponu czy odżywki chłodną wodą zamyka łuskę włosa. Taka czynność sprawi, że włosy będą gładsze i bardziej lśniące.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

1. Spłukiwanie chłodną wodą
Spłukiwanie szamponu czy odżywki chłodną wodą zamyka łuskę włosa. Taka czynność sprawi, że włosy będą gładsze i bardziej lśniące.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Uroda:

Plusy i minusy depilacji laserowej Owocowe usta pełne blasku Depilacja nóg kremem Misz-Mash na paznokciach Jak przygotować swoją skórę na nadejście lata? Poznaj niezwykły wpływ alg morskich na skórę Makijaż nosa Cera naczynkowa - jak jej pomóc? W każdej sytuacji… Suche szampony RADICAL Makijaż oczu krok po kroku Zioła na włosy Capoeira jako sztuka walki