Zabieg mikrodermabrazji
KAROLINA • dawno temuDbanie o urodę nie jest wcale tak prostą sprawą, jakby się to mogło na pierwszy rzut oka wydawać. Mimo ogromnych nakładów pieniędzy i wielkiej chęci oraz niewątpliwego zaangażowania nie jesteśmy w stanie zatrzymać upływu czasu i wszystkich niedoskonałości urody. Istnieje kilka sposobów na ukrycie procesu starzenia się skóry, do których można zaliczyć mniej inwazyjne, jak na przykład maseczki ujędrniające, oraz takie, których wykonanie związane jest z większym ryzykiem. Do drugiej z wyróżnionych grup zaklasyfikować należy przede wszystkim operacje plastyczne, których najbardziej reprezentatywnym przykładem jest lifting. Jednakże nie tylko zmarszczki są zmartwieniem wielu kobiet. Obok tego część z nas walczy z trądzikiem czy też rozstępami. Mimo tego, że nie zawsze możemy osiągnąć to, czego byśmy pragnęły, to współczesna kosmetologia daje nam coraz większe możliwości związane ze skuteczną pielęgnacją ciała. Zanim jednak zdecydujesz się na wykonanie jakiegokolwiek zabiegu podczas wizyty u kosmetyczki, powinnaś go trochę lepiej poznać. Nie trać czasu i już teraz zapoznaj się z przedstawionymi poniżej informacjami dotyczącymi mikrodermabrazji.
Co to jest mikrodermabrazja?
Zapewne nieraz słyszałaś pojęcie mikrodermabrazji. Czy jednak wiesz, co kryje się pod tą tajemniczą nazwą? Otóż zabiegi mikrodermabrazji w najprostszy sposób można sprowadzić do złuszczania martwego naskórka. Każda kobieta wie, że wykonywanie nawet zwykłego peelingu do rąk albo całego ciała przynosi widoczne rezultaty. Mikrodermabrazja opiera się na intensywniejszym ścieraniu martwego naskórka i może być wykonywana zarówno w gabinetach kosmetycznych, jak i samodzielnie w domu. Odbywa się ona za pomocą specjalnych zestawów do mikrodermabrazji. Metoda ta została opracowana w 1985 roku we Włoszech i do obecnego czasu ewoluowała. Współcześnie mamy do czynienia z trzema podstawowymi rodzajami tego zabiegu. W celu ich wyróżnienia należy odnieść się do pytania, co to jest mikrodermabrazja, bowiem wyróżnione grupy oparte są na różnicach odnoszących się do użytych materiałów. I tak wyróżnić należy mikrodermabrazję diamentową opartą na działaniu głowic diamentowych, mikrodermabrazję korundowąkorzystającą z właściwości tlenku glinu i mikrodermabrazję tlenową, w trakcie której używa się tlenu i soli fizjologicznej. Wybór każdej z metod związany jest z różnego rodzaju właściwościami, jakie są im przypisywane. Mając skórę skłonną do alergii, dobrze jest zdecydować się na odmianę diamentową, podczas gdy najlepiej na zmarszczki działa tlenek glinu. Dzięki właściwemu dostosowaniu możesz zmniejszyć zmarszczki, trądzik, rozstępy, przebarwienia, piegi, a także blizny.
Mikrodermabrazja diamentowa
W zależności od tego, jaka część ciała będzie poddawana mikrodermabrazji, wskazać należy poszczególne jej etapy. Jednakże wyróżnić można kilka czynności wspólnych dla każdego z zabiegów. Po pierwsze, skóra powinna zostać przygotowana poprzez wykonanie delikatnego peelingu. Następnie należy dokładnie umyć i osuszyć jej powierzchnię. Kolejnym etapem jest nakierowanie na skórę urządzenia do mikrodermabrazji. Po odbytym zabiegu warto jest nanieść na nią jakieś preparaty pielęgnujące, bowiem wówczas wchłanianie ich przez cerę jest znacznie większe. Należy zaznaczyć, że aby skóra odzyskała swą naturalną równowagę, muszą upłynąć około dwa dni.
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze