Usuwanie odcisków
KAROLINA • dawno temuZa każdym razem, kiedy poddajemy się jakiemuś nieprzyjemnemu zabiegowi upiększającemu, jak chociażby depilacji woskiem albo depilatorem, w naszej głowie rozbrzmiewa doskonale znane powiedzenie, że aby być pięknym, trzeba cierpieć. Czasami bólu i dyskomfortu nie da się uniknąć, choć specjaliści z całych sił starają się nam ulżyć, wymyślając coraz to nowe sposoby na jego uśmierzanie. Z tego też względu warto jest z nich korzystać. Jedną z bardziej dokuczliwych przypadłości, która spotyka każdą z nas są odciski. Pojawiają się one w najmniej odpowiednim momencie i potrafią być przyczyną prawdziwego bólu. Zwykle związane są z noszeniem niewygodnego i niedopasowanego do stopy obuwia, chociaż odciski powstają także na skórze rąk i innych części ciała. Kiedy omawiana narośl pojawi się już na naszej skórze, nie zawsze wiemy, jak sobie z nią poradzić. Często przyklejenie plastra opatrunkowego nie wystarcza, by nasza skóra zregenerowała się i wyglądała tak jak przedtem. Na szczęście możemy skorzystać z różnego rodzaju metod usuwania odcisków. Poznasz je, czytając poniższy artykuł.
Rodzaje odcisków
Na pewno chociaż raz zdarzyło ci się włożyć niewygodne buty, w których musiałaś przez jakiś czas chodzić. To właśnie ucisk oddziałujący na skórę jest główną przyczyną powstawania różnego rodzaju odcisków. Takie oddziaływanie na powierzchnię stopy, ręki albo innej części ciała powoduje, że uruchamiana jest naturalna bariera ochronna. Kiedy odczuwamy ucisk na skórze, wówczas pobudzana jest ona do wytwarzania większej ilość komórek rogowych. Proces rogowacenia naskórka jest naturalny, jednak w takiej sytuacji przybiera na intensywności. W efekcie mamy do czynienia z odciskami i modzelami. Drugie z wymienionych są wynikiem pewnej powtarzalności ucisku. Wskutek tego przybierają one nieco inny kolor i w przypadku pęknięcia powodują znaczny ból. Jak usunąć odciski, by uniknąć takiej sytuacji?
Jak usunąć odciski?
Najpopularniejszym sposobem na usuwanie odcisków na stopach jest korzystanie z różnego rodzaju płynów dostępnych w aptekach. Wystarczy zgodnie z instrukcjami zamieszczonymi na opakowaniu zaaplikować dany płyn, by dany odcisk zmiękczyć i usunąć martwy naskórek. Alternatywą dla płynu do usuwania odciskówsą plastry nim nasączone, które mają podobne działanie.
Chirurgiczne usuwanie odcisków jest metodą wskazaną zwłaszcza w odniesieniu do odcisków sprawiających większy problem. Polega ono na wycięciu określonego fragmentu skóry za pomocą specjalnego narzędzia przypominającego niewielkie wiertełko. Zabieg ten nie jest bolesny i nie wymaga hospitalizacji.
Ostatnią metodą jest laserowe usuwanie odcisków. Poprzez oddziaływanie wiązki lasera zrogowaciały naskórek zostaje usunięty w szybki i bezbolesny sposób. Już po kilku minutach od zabiegu poczujemy wyraźną poprawę po odparowanym w ten sposób odcisku. W celu uniknięcia dyskomfortu okolica skóry poddawana działaniu lasera jest schładzana. Po zabiegu natomiast zakładany jest opatrunek zapewniający ochronę przed bakteriami. Usuwanie odcisku za pomocą lasera jest jednak najbardziej kosztowną metodą.
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze