Wągry na nosie
KAROLINA • dawno temuNiektóre kobiety mają szczęście, że nie muszą żyć z obawą, że w najmniej oczekiwanym momencie na skórze ich twarzy, pleców albo dekoltu pojawi się trudny do usunięcia i zatuszowania pryszcz. Jednak rzadko która z pań posiada tak nieskazitelną cerę, by była ona wolna od różnego rodzaju niedoskonałości. Oprócz krost szczególną uwagę trzeba zwrócić także na kaszaki, popękane naczynka, blizny albo zaskórniki. Ostatnie z wymienionych mogą przybierać dwie formy – zaskórników otwartych i zaskórników zamkniętych. Problemem, z którym boryka się na co dzień zdecydowana większość nie tylko kobiet, ale i mężczyzn są właśnie zaskórniki otwarte, popularnie określane mianem wągrów. Pojawiać się one mogą w różnych miejscach, jednak najczęściej występują na nosie, co czyni je bardzo widocznymi. Czy jest to problem nie do pokonania? Jak powstają wągry? Odpowiedzi na te i inne pytania dotyczące zaskórników na nosie znajdziesz w poniższym artykule.
Zaskórniki na nosie
W celu pełniejszego zrozumienia działaniasposobów na wągry na nosie należy poznać ich istotę i czynniki sprzyjające ich powstawaniu. Otóż, jak już wspomniano, zaskórniki otwarte są niedoskonałością skóry twarzy bardzo popularną, pojawiającą się bez względu na wiek i płeć. Skąd się biorą czarne wągry na nosie? Kiedy uświadomimy sobie, że ta część twarzy zaliczana jest do tzw. strefy T, wszystko staje się odrobinę prostsze. Wystarczy tylko, że będziemy miały rozszerzone pory, do których bardzo łatwo dostają się zanieczyszczenia. Z czasem stają się one częściowo zablokowane, a naturalny łój i bakterie w nich się znajdujące po kontakcie z powietrzem przybierają właśnie ciemną barwę. W celu pozbycia się wągrów trzeba zatem zwrócić szczególną uwagę na czynniki sprzyjające ich pojawianiu się. Dzięki temu będziemy w stanie stoczyć z nimi równą walkę i pozbyć się ich raz na zawsze. Jak usunąć wągry na nosie? Oprócz zapobiegania ich tworzeniu się poprzez stosowanie kosmetyków przeznaczonych specjalnie dla twojego rodzaju skóry, regularnej pielęgnacji i oczyszczania powinnaś wykorzystać poniższe sposoby na wągry.
Jak usunąć wągry na nosie?
Po pierwsze dużą rolę wusuwaniu wągrówpełnią peelingi. Jeżeli posiadasz skórę trądzikową albo wrażliwą, powinnaś zdecydować na peelingi enzymatyczne. Musisz jednak pamiętać, żeby stosować je regularnie co najmniej 2 razy w tygodniu.
Niektórzy jako najprostszy sposób na pozbycie się wągrów uważają ich wyciskanie manualne. Zabieg ten niesie ze sobą dość duże ryzyko związane z brakiem odpowiednich umiejętności, co doprowadzić może do bardzo nieprzyjemnych powikłań w postaci zakażeń bądź zranień. Znacznie lepiej będzie, gdy sięgniesz po dostępne w wielu sklepach plasterki na nos. Ich wykorzystanie pozwoli ci pozbyć się czarnych krostek w sposób mechaniczny.
Obok specjalnie dedykowanych preparatów możesz także wykorzystać domowe sposoby na walkę z wągrami. Jednym z nich jest maseczka aspirynowa oraz maseczka oczyszczająca na bazie owsianki.
Trzeba jednak pamiętać, że usunięcie wągrów nie będzie długotrwałe, jeżeli nie wprowadzimy odpowiednich zmian w zakresie codziennej pielęgnacji. Usuwanie nadmiaru sebum i złuszczanie to dwa elementy, które odgrywają tu niezwykle ważną rolę.
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze