Pękająca skóra
KAROLINA • dawno temuNie tylko zimą zauważamy, że nasze usta są spierzchnięte, doskonale wiedzą o tym zwłaszcza te panie, które biorąc kąpiele słoneczne, zapomniały o właściwym zabezpieczeniu ust. Trudno nie zauważyć także, że na naszym ciele wskazać można regiony, które są bardziej podatne na utratę wody. Przykładem mogą być tu chociażby suche łokcie albo popękane pięty. Czy jednak takiej sytuacji można uniknąć? Czy też pękająca skóra jest czymś zupełnie normalnym, do czego trzeba się przyzwyczaić? Nie trać okazji i już teraz zobacz, co możesz zrobić, by pozbyć się tej nieestetycznej i wstydliwej przypadłości. Zanim jednak poznasz sprawdzone sposoby na pękającą skórę, warto jest bliżej poznać przyczyny i okoliczności pojawiania się tego zjawiska.
Popękana skóra
Jak już zostało to zaznaczone, główną przyczyną powodującą, że na naszej skórze pojawiają się nieestetycznie wyglądające pęknięcia są zaburzenia związane z gospodarką wodną nie tylko skóry, ale także całego organizmu. Czasami bowiem nie wystarcza wyłącznie stosowanie kremu nawilżającego. Równie ważne jest nawadnianie skóry od środka i stosowanie preparatów umożliwiających przedostanie się wody do głębszych warstw. Trzeba jednak zaznaczyć, że takie czynniki jak wiatr, suche powietrze albo promieniowanie UV także przyczyniają się do tego, że mamy suchą pękającą skórę. Poza tym na jej kondycję niemały wpływ ma również kontakt z detergentami, co istotne jest zwłaszcza w odniesieniu do pękającej skóry rąk. Niemałą rolę odgrywa tutaj także umiejscowienie powierzchni skóry związane z jej eksponowaniem na szkodliwe oddziaływanie takie jak otarcia albo ucisk. Pękająca skóra na piętachmoże być poza tym sygnałem mówiącym nam o tym, że nasza dieta jest w niewłaściwy sposób zbudowana i częściej powinniśmy sięgać po produkty bogate w witaminy A, E i C. Pękająca skóra na rękach zaś równie dobrze może być objawem poważnych chorób skóry jak atopowe zapalenie skóry czy grzybica. W jaki sposób zatem możemy zwalczyć pękającą skórę przy paznokciach?
Sposoby na suchą skórę
Pierwszym z elementów, który należy wziąć pod uwagę w trakcie starania się o pozbycie się suchej skóry jest próba określenia przyczyny jej pojawiania się. Jeżeli dotychczas nie stosowałaś rękawiczek ochronnych w trakcie zmywania, czas zacząć chronić dłonie przed detergentami. W podobny sposób możesz zapobiec posiadaniu popękanych ust albo łokci, stosując odpowiednie kosmetyki. Jednak najważniejsze jest, by pielęgnacja tego rodzaju była regularna i wieloaspektowa. Dlatego też warto zwrócić uwagę na dostarczanie skórze wszelkich składników, które są niezbędne do jej samodzielnych procesów regeneracyjnych. Zwykle wszystkie te właściwości spełniają kremy specjalnie przeznaczone do przesuszonej skóry pięt, rąk albo łokci, które posiadają w swoim składzie emolienty. Taką kurację możemy także wspomóc domowymi peelingami wykonanymi na przykład na bazie cukru albo pestek kiwi i maseczkami odżywczymi z miodu albo siemienia lnianego. Dobre efekty da również zabieg parafinowy na dłonie wykonany w trakcie wizyty u kosmetyczki.
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze