Jak zaaranżować strefę relaksu w pokoiku dziecka?
ANGELIKA BOROWSKA • dawno temuMateriał sponsorowany przez Materiace Dla Ciebie
Dziecko w wieku wczesnoszkolnym i szkolnym powinno mieć pokój dopasowany do jego potrzeb. Nie tylko meble, ale też praktyczne dodatki są niezwykle istotne, aby zapewnić dziecku warunki do zabawy i do nauki. Jak urządzić pokój ucznia, aby były komfortowy i praktyczny?
Strefa relaksu — co kupić i jak ustawić?
W strefie odpoczynku w pokoju ucznia powinno znaleźć się przede wszystkim wygodne i bezpieczne łóżko. Już czterolatek będzie miał pełno pomysłów na zabawy, które będą wymagały szerokiego i odpornego na wstrząsy łóżka. Dlatego też mebel ten powinien być wyjątkowo trwały i duży, aby podczas zabawy dziecko było bezpieczne. Musi wytrzymać radosne podskoki, fikołki i bójki dzieciaków. Podczas zakupów zwróć uwagę na stopień twardości materaca i solidność konstrukcji mebla. Delikatne, lekkie łózko na fuzyjnych nóżkach raczej nie sprawdzi się w pokoju aktywnego dziecka.
Drewniane łóżko — jeden z lepszych wyborów dla malucha
Najlepszym rozwiązaniem jest kupno łóżka z mocnego drewna naturalnego, np. dębowego. Często też kupowane są łóżka sosnowe, które mają łady, jasny odcień. Możesz wybierać wśród wielu wzorów, np. łóżek z barierkami czy ciekawie zaprojektowanymi zagłówkami. Meble drewniane oprócz tego, że są trwałe, nie wydzielają szkodliwych, toksycznych substancji. Łóżka drewniane wystarczy delikatnie przetrzeć ściereczka z łagodnym detergentem. Natomiast raz w roku zaimpregnować za pomocą specjalnych preparatów. Jeśli łóżko ma służyć młodszemu dziecku, sprawdź, czy mebel ma odpowiednio zabezpieczone krawędzie i zagłówek.
Łóżko z litego drewna jest nie tylko trwałe, ale też eleganckie i wnosi do wnętrza wiele ciepła. Wpływa na to naturalność surowca, cechy jednostkowe drewna, np. skazy i przebarwienia. Bardzo ciekawie wyglądają słoje na drewnie, które na każdej desce przybierają inne kształty i rozmiary.
Łóżko tapicerowane dla starszaka
Łóżka tapicerowane to połączenie elegancki, komfortu i bezpieczeństwa. Wnoszą do wnętrza wiele ciepła i radości. Wybór wzorów i kolorów materiałów obiciowych jest bardzo duży, dlatego zawsze dopasujesz produkt do potrzeb dziecka.
Najlepiej wybierać tkaniny uniwersalne, mniej nachalne w kolorystyce i zdobieniach. Wtedy łóżko będzie służyło przez kilka lat bez konieczności wymiany. Natomiast jeśli koniecznie chcesz wybrać obicie z bajkowej tkaniny czy w zwierzątka, musisz liczyć się z szybszą wymianą mebla na nowy.
Tapicerowany zagłówek daje bezpieczne i wygodne oparcie głowie i plecom dziecka podczas nauki czytania czy słuchania muzyki. Często dzieci przeglądają Internet na łóżku i prowadzą długie rozmowy telefoniczne, dlatego wygodne miejsce na taką formę relaksu to konieczność.
Praktyczne dodatki w pokoju dziecka
Warto pomyśleć o łóżkach, które wyposażone są w pojemniki na bieliznę i szuflady. Dzięki temu udogodnieniu schowasz pościel, koce i poduchy w jednym miejscu. Resztę rzeczy przechowasz w szafie, komodzie lub bieliźniarce. Wykorzystuje się też do tego celu ozdobne pudła i organizery, które przy okazji ozdabiają pokój. Ważne, aby był porządek, bo samo dziecko i tak wprowadza sporo chaosu i bałaganu w swoim pokoju.
Oprócz łóżka w strefie relaksu często ustawia się wygodny fotel lub tapicerowane krzesełko. Obok klimatyczną lampkę podłogową z ruchomym ramieniem bądź kinkiet na ścianie. Nie może zabraknąć grubego, mięsistego dywanu, który posłuży do zabawy i ociepli wnętrze. Wiele świeżości i uroku wnoszą do pokoju dziecka kolorowe poduchy, które mogą służyć do siedzenia i okazji dekorują wnętrze.
Materiał sponsorowany przez Materiace Dla Ciebie
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze