Jak optymalnie zaprogramować pracę robota odkurzającego?
MACIEJ GRUSZCZYŃSKI • dawno temuMateriał sponsorowany przez Electrolux
Odkurzacz automatyczny może Ci oszczędzić sporo pracy. Aby tak się stało, powinieneś zaprogramować jego pracę w taki sposób, by była jak najwydajniejsza. Z naszymi wskazówkami, z pewnością podołasz temu zadaniu!
Optymalna trasa sprzątania
Każdy odkurzacz automatyczny inaczej podchodzi do kwestii ustalania trasy sprzątania. Jedne poruszają się od jednej ściany do tej leżącej naprzeciw, inne z kolei pokonują zygzakowatą drogę przez całe pomieszczenie lub też zataczają okręgi od zewnętrznych ścian aż do środka pomieszczenia. Najefektywniejszy system polega jednak na podzieleniu pokoju na mniejsze strefy i odkurzanie każdej z nich z osobna – tak jak ma to miejsce w przypadku robota Electrolux Pure i9.
Istotne jest również to, aby sprzęt dysponował tzw. trybem punktowym. Dzięki temu przyda się chociażby w sytuacji, gdy rozsypiesz coś na posadzce w kuchni. Zamiast odkurzać całą przestrzeń, zajmie się posprzątaniem tego konkretnego, wskazanego przez Ciebie miejsca. Upora się więc z tym szybko, skutecznie i bez niepotrzebnego marnowania energii na sprzątanie całego pomieszczenia, które wcale nie wymaga odkurzania. Jak włączyć ten tryb? W odkurzaczu Pure i9 znajdziesz specjalną funkcję w aplikacji mobilnej. Po prostu postaw urządzenie w miejscu, które chcesz posprzątać, uruchom funkcję Spot i… zaczekaj aż sprzęt upora się z tą czynnością za Ciebie.
Omijanie przeszkód
Aby robot sprzątający pracował efektywnie powinien odróżniać prawdziwe przeszkody od tych wyimaginowanych – czyli takich, które system odczytuje jako niemożliwe do pokonania, a w rzeczywistości nie powinny stanowić dla urządzenia wyzwania. Ten problem rozwiązano w odkurzaczach automatycznych Electrolux Pure i9, które:
- mają trójkątną obudowę Trinity Shape™ i doskonale radzą sobie z wymiataniem zabrudzeń z narożników. Jej działanie wspomaga unikalna szczotka PowerBrush™, która wykazuje wyjątkową skuteczność w wyłapywaniu zabrudzeń z trudno dostępnych miejsc, np. przy sprzątaniu tuż przy ścianie,
- dysponują systemem nawigacyjnym 3D Vision, który skanuje przestrzeń przed sobą w trzech wymiarach. Tym samym sprzęt omija przeszkody z ponadprzeciętną precyzją, dzięki czemu nie obija się o meble, a jednocześnie jest w mniejszym stopniu narażony na niebezpieczeństwo upadku ze schodów,
- są wyposażone w system napędowy ClimbForce Drive™. Za jego sprawą bez trudu pokonują przeszkody na podłodze o wysokości 2,2 cm bez obawy o utknięcie. Co to oznacza? Że odkurzacz przejedzie przez niską listwę progową, jak również wjedzie na dywan,
- wykorzystują funkcję AutoPower™, aby dostosować prędkość i obroty szczotki do rodzaju podłoża, co równa się skutecznej pracy niezależnie od tego, czy robot sprząta właśnie twarde panele czy dywan o miękkim runie.
Zaprogramowany harmonogram odkurzania
Choć już samo automatyczne odkurzanie sprawia, że sprzęt jest niemalże bezobsługowy, możesz jeszcze bardziej zmniejszyć swój wkład w sprzątanie podłóg. Jak? Ustaw harmonogram pracy urządzenia w taki sposób, by samoczynnie rozpoczynało pracę w określone dni o ustalonej godzinie. Jeśli się na to zdecydujesz, Twoja rola ograniczy się jedynie do regularnego opróżniania pojemnika na kurz. Z całą resztą sprzęt poradzi sobie samodzielnie.
Nie chcesz planować stałego harmonogramu ze względu na dynamicznie zmieniający się tryb życia? Możesz łatwo dopasować do niego pracę robota odkurzającego, korzystając z aplikacji mobilnej. Wystarczy jedno kliknięcie w niej, aby rozpocząć sprzątanie podłóg bez względu na to, gdzie właśnie jesteś. Uruchom sprzęt, gdy wychodzisz z pracy lub jedziesz na zakupy, aby po powrocie zastać czystą posadzkę. Możesz też włączyć go na noc. Pracuje wyjątkowo cicho, więc nie zakłóci spokoju domowników.
Co z ładowaniem robota odkurzającego? W modelu Electrolux Pure i9 czuwa nad tym inteligentny system, który rozpoznaje konieczność napełnienia baterii i gdy zajdzie taka potrzeba, automatycznie kieruje urządzenie do stacji dokującej. Co istotne, po naładowaniu akumulatora sprzęt wznowi pracę od miejsca, w którym ją przerwał zamiast zaczynać od początku. Ładowanie trwa ok. 3 godziny i wystarcza do 120 godzin sprzątania.
Sam zakup robota sprzątającego nie pozwoli Ci całkowicie zapomnieć o odkurzaniu. Dopiero jego zaprogramowanie w odpowiedni sposób przełoży się na ogromną oszczędność czasu i idealnie czyste podłogi zupełnie bez wysiłku.
Materiał sponsorowany przez Electrolux
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze