Roller do twarzy – rodzaje i użytkowanie
MARLENA KOSTYŃSKA • dawno temu • 1 komentarzRoller do twarzy to poręczny wałek do masażu, który stał się popularny ze względu na działanie relaksacyjne, przeciwzmarszczkowe i zwężające pory. Wałek do masażu twarzy to produkt wykonany z kamienia naturalnego, który wykorzystamy do masażu oczyszczonej wcześniej skóry.
Dużą popularnością cieszą się jadeitowe rollery do twarzy, ale do wyboru mamy też inne kamienie naturalne (iStock/karelnoppe)
Działanie rollera do twarzy
Popularność rollerów do twarzy wynika nie tylko z możliwości wykonywania odprężającego masażu w domowych warunkach. Taki zabieg jest nie tylko rozluźniający, ale też korzystne działanie na kondycję cery. Poprawia on ukrwienie twarzy, zmniejsza opuchliznę i działa liftingująco, spłycając drobniejsze zmarszczki. Chłodny kamień zmniejsza widoczność porów skóry i cieni pod oczami.
Jak korzystać z rollera do twarzy?
Żeby zobaczyć pozytywne efekty użytkowania rollera do twarzy, zabieg trzeba przeprowadzać regularnie przez dłuższy czas. Nim jednak zdecydujemy się na taki masaż twarzy, musimy mieć pewność, że nam nie zaszkodzi.
Przeciwwskazaniem do stosowania rollera do twarzy jest cera trądzikowa, pękające naczynka, skaleczenia, różnego rodzaju uszkodzenia skóry, siniaki, bolesna opuchlizna czy pieprzyki.
Jeśli nic nie stoi na przeszkodzie w wykonaniu masażu, najlepiej wykonywać go dwa razy dziennie – rano przed nałożeniem makijażu, a wieczorem na oczyszczonej skórze twarzy. Roller do twarzy może posłużyć do wmasowywania kosmetyków pielęgnujących. Bez wahania możemy rollować buzię po nałożeniu serum lub olejku, po zmyciu maseczki, przejechać wałkiem po masce w płachcie, ale też wymasować twarz już po nałożeniu kremu na noc. Skuteczniejsze obkurczanie naczyń krwionośnych przez wałek stanie się możliwe, jeśli przyrząd będziemy schładzać w lodówce. Pamiętajmy, by nie naciskać na skórę zbyt mocno i ruch masujący wykonywać nie więcej niż pięć razy.
Rollery do twarzy – rodzaje
Rollery do twarzy z reguły wykonane są z chropowatego lub gładkiego kamienia, który pozwala na przyjemny masaż. Oto kilka przykładów takich wałków do twarzy:
- roller do twarzy z jadeitu;
- roller do twarzy z kwarcu;
- roller do twarzy z obsydianu;
- roller do twarzy z kryształu górskiego;
- roller do twarzy z ametystu.
Ciekawym rozwiązaniem dla osób poszukujących gadżetów do pielęgnacji buzi są też szczoteczki do twarzy – manualne, soniczne lub elektryczne. Mają one za zadanie oczyszczanie skóry twarzy oraz jej delikatny masaż.
Roller do twarzy – mezoterapia
Obok prostych rollerów do twarzy, które wykorzystamy do masażu, na rynku znaleźć można również derma rollery do mezoterapii. Są to wałki o powierzchni pokrytej drobnymi igłami. Podczas zabiegu takim urządzeniem skóra jest nakłuwana, co pobudza naturalne procesy odpowiedzialne za produkcję elastyny i kolagenu.
Mezoterapia twarzy pozwala zwalczać blizny potrądzikowe i przebarwienia, zmniejszyć pory oraz nadać skórze jędrności. Na profesjonalny zabieg można udać się do gabinetu kosmetycznego. Wykonamy go również w domowych warunkach derma rollerem. Najpierw musimy się jednak upewnić, czy nie dotyczą nas przeciwwskazania do mezoterapii (np. choroby skóry, cukrzyca, choroby serca, ciąża).
Ten artykuł ma 1 komentarz
Pokaż wszystkie komentarze