Kąpiel dla stóp
STYLISTKA MAŁGORZATA SOŁEK • dawno temuPo męczącym dniu nasze stopy zasługują na odrobinę relaksu. Warto więc codziennie zafundować im masaż i wetrzeć odżywczy krem. Raz w tygodniu konieczne jest jednak wykonanie kompleksowego pedikiuru. Musi on obejmować nie tylko pielęgnację paznokci, ale także zmiękczanie zrogowaciałego naskórka na stopach. W tym celu konieczne będzie przygotowanie relaksującej kąpieli dla stóp.
Akcesoria do kąpieli stóp
Do kąpieli przyda ci się kilka niezbędnych akcesoriów. Najważniejsza jest oczywiście miska. Idealnym rozwiązaniem jest oczywiście zakup specjalnego masażera do kąpieli stóp. Przyda się także szczoteczka do paznokci oraz tarka do usuwania zrogowaciałej skóry. Woda w misce powinna mieć temperaturę ok. 40 stopni. Aby zmiękczyć skórę, dodaj do niej specjalne musujące tabletki, sól do stóp lub mydliny. Wykonaj także peeling, najlepiej kosmetykiem specjalnie przeznaczonym dla stóp lub gruboziarnistym peelingiem do ciała. Po kąpieli dokładnie wytrzyj stopy, zwracając szczególną uwagę na przestrzenie pomiędzy palcami. Wetrzyj odżywczy krem, również w kostki i łydki, i wykonaj relaksujący masaż od dołu do góry.
Odświeżająca kąpiel dla stóp
Aby wzmocnić relaksujące działanie kąpieli dla stóp, warto wzbogacić ten rytuał o dodatkowe składniki. Z pewnością kąpiel odświeżająca lub przeciwdziałająca poceniu się stóp przyniesie dodatkowe korzyści, a jej przygotowanie nie będzie wymagało zbyt dużego wysiłku i nakładów finansowych.
Kąpiel poprawiająca krążenie w stopach
Jeśli dokucza nam problem z krążeniem w dolnych partiach nóg, świetnym sposobem na jego pobudzenie są kąpiele raz w zimnej, raz w ciepłej wodzie. Do jednej miski nalewamy wodę ciepłą, tak jak w przypadku zwykłej kąpieli, a do drugiej zimną. Zaczynamy od ciepłej wody i wytrzymujemy w niej kilka minut, następnie zanurzamy stopy w zimnej na kilkanaście sekund. Czynność powtarzamy ok. 2–3 razy, kończąc kąpiel w zimnej wodzie. Następnie owijamy stopy ręcznikiem w celu ich ocieplenia.
Odprężająca kąpiel dla stóp
Aby nasze stopy poczuły się odprężone, dodaj do ciepłej wody sól morską, miętę lub miód. Oczyszczająco i antybakteryjnie zadziałają: cytryna, czosnek, ocet jabłkowy, olejek jodłowy, gorzka sól, olejek lawendowy, ocet winny lub mocna herbata.
Kąpiel dla stóp z odciskami
Niektóre rodzaje kąpieli mogą także pomóc pozbyć się niechcianych odcisków lub nawilżyć i zregenerować popękaną skórę stóp. W tym przypadku warto dodać do wody siemię lniane, rumianek lub oliwę z oliwek. Samo zanurzenie stóp i paznokci w lekko podgrzanej oliwie zadziała podobnie jak w przypadku dłoni, wygładzająco i regenerująco.
Każda kąpiel z dodatkami powinna trwać od 10 do 20 minut. Warto po zabiegu opłukać stopy czystą wodą, aby pozbyć się tłustej lub nieprzyjemnie pachnącej warstwy ze skóry.
Po kąpieli świetnym sposobem na relaks będzie masaż stóp, najlepiej wykonany przez drugą osobę i połączony z aplikacją kremu lub odżywczego olejku do skóry. Warto także wykorzystać to, że skóra stóp jest rozgrzana, a jej pory otwarte do zaaplikowania odżywczej maski. Jeśli posiadasz cienkie bawełniane skarpetki, najlepiej specjalnie do tego przeznaczone, które kupisz w prawie każdej drogerii, możesz pozostawić maskę lub bardzo grubą warstwę kremu na noc. Rankiem zauważysz, że twoje stopy są gładkie i doskonale nawilżone.
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze