Demakijaż oczu
STYLISTKA MAŁGORZATA SOŁEK • dawno temuPodczas demakijażu największą uwagę powinnyśmy zwracać na okolice oczu. To właśnie tu pojawiają się pierwsze zmarszczki, tzw. kurze łapki, a skóra z wiekiem staje się cienka jak papier. Kiedy twoja skóra w czasie snu jest obciążona makijażem i zanieczyszczeniami z całego dnia, nie może oddychać i przeprowadzić procesu regeneracji. Z drugiej strony okolice oczu wymagają niezwykłej delikatności i uwagi. Niezwykle łatwo skóra wokół oczu ulega podrażnieniu i wysuszeniu.
Jaki kosmetyk do demakijażu oczu wybrać?
Najzwyklejszy płyn do demakijażu może być stosowany przez młode kobiety o cerze normalnej, tłustej lub mieszanej. Jego największą wadą jest jednak to, że nie radzi on sobie z mocnym ani wodoodpornym makijażem. Niedokładne zmywanie makijażu oczu grozi niestety powstawaniem zmarszczek oraz workami pod oczami. Najlepszym wyborem dla cery suchej są kojące mleczka, które dzięki tłustawej konsystencji nie tylko poradzą sobie z intensywnymi barwami kosmetyków oraz makijażem wodoodpornym, ale również pozostawią na skórze ochronny film i złagodzą podrażnienia. Resztki mleczka powinnaś dokładnie usuwać wacikiem, aby zbytnio nie obciążać delikatnej skóry pod oczami. Kosmetyki dwufazowe składają się z dwóch widocznych warstw, wodnej i oleistej. Wstrząśnięcie opakowaniem powoduje wymieszanie się obu faz, które razem świetnie zmywają makijaż wodoodporny. Płyny dwufazowe nadają się również dla cery tłustej, ponieważ oleista warstwa kosmetyku nie pozostawia na skórze tłustego filmu. Bardzo suchej skórze polecamy olejki do demakijażu oczu. Należy jednak w tym przypadku zachować ostrożność, gdyż tego typu kosmetyki nie nadają się do oczu wrażliwych i podrażnionych.
W podróży do zmywania makijażu oczu możesz stosować chusteczki do demakijażu. Bardzo sprytnym sposobem jest zastosowanie zwykłego kremu o tłustej konsystencji. Metody tej nie należy stosować przez dłuższy czas, aby nie podrażnić oka i nie przekarmić skóry pod oczami.
Jak wykonać demakijaż oka?
Jeśli stosujesz mleczko, wyciśnij odrobinę kosmetyku na płatek kosmetyczny i przyłóż delikatnie do oka. Przytrzymaj przez chwilę, aż tusz i eyeliner dokładnie się rozpuszczą. Czystym płatkiem zbierz resztki mleczka w kierunku do wewnątrz oka. Oczywiście wszystkie te czynności wykonujemy na zamkniętym oku. Płynem lub olejkiem nasącz wacik lub płatek i przyłóż na kilka sekund do powieki, a następnie bardzo delikatnie zmyj resztki makijażu w kierunku do wewnątrz oka. Czynność tę powtarzaj aż do całkowitego zmycia makijażu. Najgorzej zmywa się dolne rzęsy, dlatego warto użyć drugiego płatka i złożonego na pół przycisnąć do dolnych rzęs na otwartym oku, a resztki usunąć nasączonym patyczkiem kosmetycznym.
Również kosmetyki do demakijażu mogą powodować podrażnienia. Warto zamienić je wtedy na preparaty dla skóry wrażliwej lub alergicznej. Jeśli mleczko dostaje się do twojego oka, powodując pieczenie, wymień je na dwufazowy płyn lub płyn micelarny. Podrażnione zarówno makijażem, jak i demakijażem oczy możesz nawilżyć kroplami ze świetlikiem, a skórę wokół oczu ukoić żelem lub kremem.
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze