Jak usunąć wodoodporny makijaż?

10. Makijaż wodoodporny trudny do zmyciaWodoodporny makijaż jest bardzo przydatny w sytuacji ekstremalnych warunków pogodowych. Niemniej jednak, chyba każda kobieta doświadczyła tę gorycz towarzyszącą jego późniejszemu zmywaniu z powierzchni skóry oraz oczu. Istnieją proste sposoby na to, aby skutecznie i szybko wykonać demakijaż kosmetyków wodoodpornych.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

10. Makijaż wodoodporny trudny do zmycia
Wodoodporny makijaż jest bardzo przydatny w sytuacji ekstremalnych warunków pogodowych. Niemniej jednak, chyba każda kobieta doświadczyła tę gorycz towarzyszącą jego późniejszemu zmywaniu z powierzchni skóry oraz oczu. Istnieją proste sposoby na to, aby skutecznie i szybko wykonać demakijaż kosmetyków wodoodpornych.

9. Ciepła wodaCiepła woda może znacząco ułatwić tobie usuwanie wodoodpornego makijażu z twarzy. Nałóż na powierzchnię cery ulubione mleczko kosmetyczne, następnie nasącz wacik kosmetyczny ciepłą wodą i odciśnij jej nadmiar. Za jego pomocą usuń nadmiar mleczka wraz z kosmetykami kolorowymi.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

9. Ciepła woda
Ciepła woda może znacząco ułatwić tobie usuwanie wodoodpornego makijażu z twarzy. Nałóż na powierzchnię cery ulubione mleczko kosmetyczne, następnie nasącz wacik kosmetyczny ciepłą wodą i odciśnij jej nadmiar. Za jego pomocą usuń nadmiar mleczka wraz z kosmetykami kolorowymi.

8. WazelinaCzy wiedziałaś, że makijaż wodoodporny doskonale zmywa się tłustymi produktami? Nie musisz jednak kupować kolejnego mleczka do demakijażu. Wystarczy, że do produktu, który posiadasz w domu dodasz odrobinę wazeliny i dokładnie wymieszasz je ze sobą. Taką mieszaninę nałóż na powierzchnię całej twarzy, a następnie usuń ją przy użyciu wilgotnego wacika kosmetycznego.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

8. Wazelina
Czy wiedziałaś, że makijaż wodoodporny doskonale zmywa się tłustymi produktami? Nie musisz jednak kupować kolejnego mleczka do demakijażu. Wystarczy, że do produktu, który posiadasz w domu dodasz odrobinę wazeliny i dokładnie wymieszasz je ze sobą. Taką mieszaninę nałóż na powierzchnię całej twarzy, a następnie usuń ją przy użyciu wilgotnego wacika kosmetycznego.

7. Oliwa z oliwekOliwa z oliwek to naturalny tłuszcz roślinny, który wywiera pozytywny wpływ na skórę. Zawarte w jego składzie kwasy tłuszczowe przywracają cerze odpowiednie nawilżenie oraz natłuszczenie. Produkt ten może również posłużyć do demakijażu kosmetyków wodoodpornych. Wystarczy, że wmasujesz oliwę w skórę twarzy, a zobaczysz jak szybko rozpuszcza się ten odporny makijaż na twojej twarzy. Na koniec umyj twarz ulubionym kremem lub żelem przeznaczonym do mycia cery przy użyciu wody.
Zdjęcie oliwy z oliwek / Shutterstock

7. Oliwa z oliwek
Oliwa z oliwek to naturalny tłuszcz roślinny, który wywiera pozytywny wpływ na skórę. Zawarte w jego składzie kwasy tłuszczowe przywracają cerze odpowiednie nawilżenie oraz natłuszczenie. Produkt ten może również posłużyć do demakijażu kosmetyków wodoodpornych. Wystarczy, że wmasujesz oliwę w skórę twarzy, a zobaczysz jak szybko rozpuszcza się ten odporny makijaż na twojej twarzy. Na koniec umyj twarz ulubionym kremem lub żelem przeznaczonym do mycia cery przy użyciu wody.

6. Olej kokosowyNaturalny olej kokosowy pomoże ci równie skutecznie usunąć makijaż wodoodporny z twarzy. Produkt ten posiada dodatkowe walory w postaci pięknego zapachu kokosa. Minusem tego produktu jest jedynie stosunkowo wysoki koszt.
Zdjęcie autorstwa Phu Thinh Co / CC BY

6. Olej kokosowy
Naturalny olej kokosowy pomoże ci równie skutecznie usunąć makijaż wodoodporny z twarzy. Produkt ten posiada dodatkowe walory w postaci pięknego zapachu kokosa. Minusem tego produktu jest jedynie stosunkowo wysoki koszt.

5. Oliwka dla dzieciUżycie oliwki dla dzieci to prawdopodobnie najtańszy i najprostszy sposób umożliwiający dokładnie usunięcie makijażu wodoodpornego z powierzchni skóry. Warto jednak wiedzieć o tym, że ostrożne z tym produktem powinny być osoby posiadające mieszaną bądź tłustą cerę, gdyż oliwka może sprzyjać zatykaniu porów.
Zdjęcie autorstwa Veganbaking.net / CC BY

5. Oliwka dla dzieci
Użycie oliwki dla dzieci to prawdopodobnie najtańszy i najprostszy sposób umożliwiający dokładnie usunięcie makijażu wodoodpornego z powierzchni skóry. Warto jednak wiedzieć o tym, że ostrożne z tym produktem powinny być osoby posiadające mieszaną bądź tłustą cerę, gdyż oliwka może sprzyjać zatykaniu porów.

4. Szampon dla dzieciMożesz samodzielnie wykonać w domu płyn do demakijażu kosmetyków wodoodpornych poprzez połączenie delikatnego szamponu dla dzieci z wodą w proporcji 1:10. Składniki zawarte w kosmetykach dla dzieci cechują się łagodnym działaniem myjącym i nie powodują podrażnienia oczu.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

4. Szampon dla dzieci
Możesz samodzielnie wykonać w domu płyn do demakijażu kosmetyków wodoodpornych poprzez połączenie delikatnego szamponu dla dzieci z wodą w proporcji 1:10. Składniki zawarte w kosmetykach dla dzieci cechują się łagodnym działaniem myjącym i nie powodują podrażnienia oczu.

3. Olej jojobaTa naturalna substancja roślinna może posłużyć ci do wykonania płynu do demakijażu kosmetyków wodoodpornych. Wystarczy, że połączysz go z wodą w równych proporcjach w małym pojemniczku i mocno potrząśniesz, aby składniki dobrze się wymieszały. Od razu nanieś płyn na waciki i przy ich pomocy wykonaj demakijaż.
Zdjęcie oleju jojoba / Shutterstock

3. Olej jojoba
Ta naturalna substancja roślinna może posłużyć ci do wykonania płynu do demakijażu kosmetyków wodoodpornych. Wystarczy, że połączysz go z wodą w równych proporcjach w małym pojemniczku i mocno potrząśniesz, aby składniki dobrze się wymieszały. Od razu nanieś płyn na waciki i przy ich pomocy wykonaj demakijaż.

2. Krem zimowyTypowe, zimowe kremy cechują się wysoką zawartością kosmetyków tłuszczowych. Niekiedy nawet nie zawierają one w swoim kremie wody. Możesz przy pomocy takiego kremu skutecznie usunąć makijaż wodoodporny. Nałóż krem na powierzchnię skóry, a następnie zetrzyj go przy użyciu wacika nasączonego kremem nawilżającym.
Zdjęcie kremu / Shutterstock

2. Krem zimowy
Typowe, zimowe kremy cechują się wysoką zawartością kosmetyków tłuszczowych. Niekiedy nawet nie zawierają one w swoim kremie wody. Możesz przy pomocy takiego kremu skutecznie usunąć makijaż wodoodporny. Nałóż krem na powierzchnię skóry, a następnie zetrzyj go przy użyciu wacika nasączonego kremem nawilżającym.

1. Kosmetyki typowe do demakijażu produktów wodoodpornychNa rynku kosmetycznym można znaleźć szereg kosmetyków służących do oczyszczenia skóry z makijażu wodoodpornego. Cechują się one dużym stężeniem składników tłuszczowych, które dobrze rozpuszczają odporne na wodę kosmetyki kolorowe. Jeżeli nie masz ochoty eksperymentować z demakijażem wodoodpornego makijażu to taki produkt będzie dla ciebie idealny.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

1. Kosmetyki typowe do demakijażu produktów wodoodpornych
Na rynku kosmetycznym można znaleźć szereg kosmetyków służących do oczyszczenia skóry z makijażu wodoodpornego. Cechują się one dużym stężeniem składników tłuszczowych, które dobrze rozpuszczają odporne na wodę kosmetyki kolorowe. Jeżeli nie masz ochoty eksperymentować z demakijażem wodoodpornego makijażu to taki produkt będzie dla ciebie idealny.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Uroda:

Źródło zdrowej skóry - sekretna moc wody siarczkowej Makijaż przy oczach blisko osadzonych Jak obliczyć BMI? Pięć powodów, dla których pokochasz hybrydowy lakier do paznokci Zabiegi kolagenowe Badacze dokonują rewolucyjnego odkrycia – zmarszczki są korzystne! Bursztynowa regeneracja włosów po wakacjach! Profesjonalny makijaż karnawałowy dzięki ScandalEyes Shadow Paint! Świat wypełniaczy Łatwa aplikacja, nowoczesne opakowanie, waniliowy smak... Morskie cienie - Giorgio Armani Bieganie a odchudzanie