Witaminy, które pomogą twoim włosom rosnąć

10. Witaminy i minerały dla zdrowia włosówWitaminy oraz minerały są niezbędne dla prawidłowego przebiegu wielu procesów zachodzących w organizmie. Niektóre spośród tych substancji odgrywają również kluczową rolę przy procesie prawidłowego wzrostu włosów. Zastanawiasz się, które?
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

10. Witaminy i minerały dla zdrowia włosów
Witaminy oraz minerały są niezbędne dla prawidłowego przebiegu wielu procesów zachodzących w organizmie. Niektóre spośród tych substancji odgrywają również kluczową rolę przy procesie prawidłowego wzrostu włosów. Zastanawiasz się, które?

9. Witamina B5W składzie tej witaminy zawarty jest kwas pantotenowy, którego niedobór może przyczynić się do uporczywego wypadania włosów. Co więcej, może to doprowadzić do wystąpienia problemów skórnych. Witaminę b5 można znaleźć m.in. w produktach pochodzenia zwierzęcego - mięsie, jajach.
Zdjęcie autorstwa PDPhotos / CC BY

9. Witamina B5
W składzie tej witaminy zawarty jest kwas pantotenowy, którego niedobór może przyczynić się do uporczywego wypadania włosów. Co więcej, może to doprowadzić do wystąpienia problemów skórnych. Witaminę b5 można znaleźć m.in. w produktach pochodzenia zwierzęcego - mięsie, jajach.

8. Witamina EWitamina E korzystnie działa na układ krwionośny. Ma to wpływ na poprawę ukrwienia cebulki włosa, a to z kolei warunkuje jego dobry wzrost oraz wytrzymałość jego struktury na działanie czynników zewnętrznych. Bogatym źródłem tej substancji są oleje roślinne oraz zielono liściaste warzywa.
Zdjęcie autorstwa Rebecca Partington / CC BY

8. Witamina E
Witamina E korzystnie działa na układ krwionośny. Ma to wpływ na poprawę ukrwienia cebulki włosa, a to z kolei warunkuje jego dobry wzrost oraz wytrzymałość jego struktury na działanie czynników zewnętrznych. Bogatym źródłem tej substancji są oleje roślinne oraz zielono liściaste warzywa.

7. Witamina CWitamina ta stymuluje przepływ krwi, a tym samym zwiększa dopływ składników odżywczych do cebulki włosów. Dzięki temu włosy rosną zdrowe, mocne i lśniące.
Zdjęcie autorstwa WikiImages / CC BY

7. Witamina C
Witamina ta stymuluje przepływ krwi, a tym samym zwiększa dopływ składników odżywczych do cebulki włosów. Dzięki temu włosy rosną zdrowe, mocne i lśniące.

6. Witamina B12Organizm ludzki nie jest w stanie poprawnie funkcjonować bez odpowiedniej dawki witaminy B12. Witamina ta w dużych ilościach występuje w produktach, takich jak mięso, ryby, nabiał oraz jaja. Jej niedobór jest między innymi odpowiedzialny za problem nadmiernego wypadania włosów.
Zdjęcie autorstwa Brenda Gottsabend / CC BY

6. Witamina B12
Organizm ludzki nie jest w stanie poprawnie funkcjonować bez odpowiedniej dawki witaminy B12. Witamina ta w dużych ilościach występuje w produktach, takich jak mięso, ryby, nabiał oraz jaja. Jej niedobór jest między innymi odpowiedzialny za problem nadmiernego wypadania włosów.

5. Witamina ATo cenna dla organizmu witamina, która stymuluje wzrost zdrowych i pełnych blasku włosów. Jej niedobór może się objawiać w postaci nadmiernie przesuszonej skóry głowy oraz łamliwych włosów.
Zdjęcie autorstwa PublicDomainPictures / CC BY

5. Witamina A
To cenna dla organizmu witamina, która stymuluje wzrost zdrowych i pełnych blasku włosów. Jej niedobór może się objawiać w postaci nadmiernie przesuszonej skóry głowy oraz łamliwych włosów.

4. BiotynaBiotyna to witamina H (zwana niekiedy witaminą B7), która wywiera pozytywny wpływ na wygląd i kondycję włosów, gdyż stymuluje ich porost. Można ją znaleźć w żółtku jaja kurzego, pomidorach, marchewce oraz orzechach.
Zdjęcie autorstwa liz west / CC BY

4. Biotyna
Biotyna to witamina H (zwana niekiedy witaminą B7), która wywiera pozytywny wpływ na wygląd i kondycję włosów, gdyż stymuluje ich porost. Można ją znaleźć w żółtku jaja kurzego, pomidorach, marchewce oraz orzechach.

3. Kwas foliowyKwas foliowy (inaczej witamina B9) sprawia, że włosy rosną mocne i zdrowe. W stosunkowo dużej ilości można go znaleźć w szpinaku, bananach, wątróbce, drobiu oraz nabiale.
Zdjęcie autorstwa Daniella Segura / CC BY

3. Kwas foliowy
Kwas foliowy (inaczej witamina B9) sprawia, że włosy rosną mocne i zdrowe. W stosunkowo dużej ilości można go znaleźć w szpinaku, bananach, wątróbce, drobiu oraz nabiale.

2. Niedobór minerałów, a kondycja włosówCzęstą przyczyną odpowiedzialną za nadmierną utratę włosów jest również niedostatek poszczególnych minerałów w organizmie, np. żelaza oraz cynku. W tym przypadku o można zatrzymać ten proces poprzez zastosowanie terapii przy użyciu suplementów diety zawierających w składzie te minerały.
Zdjęcie autorstwa Carsten Schertzer / CC BY

2. Niedobór minerałów, a kondycja włosów
Częstą przyczyną odpowiedzialną za nadmierną utratę włosów jest również niedostatek poszczególnych minerałów w organizmie, np. żelaza oraz cynku. W tym przypadku o można zatrzymać ten proces poprzez zastosowanie terapii przy użyciu suplementów diety zawierających w składzie te minerały.

1. MagnezNiedobór magnezu może doprowadzić do wzmożonego wypadania włosów. Co więcej, odpowiada to również za kruchość i nadmierną suchość struktury włosa. Magnez można uzupełnić poprzez suplementację diety lub spożywanie produktów, takich jak kasza gryczana, ciecierzyca czy kakao.
Zdjęcie kaszy gryczanej / Shutterstock

1. Magnez
Niedobór magnezu może doprowadzić do wzmożonego wypadania włosów. Co więcej, odpowiada to również za kruchość i nadmierną suchość struktury włosa. Magnez można uzupełnić poprzez suplementację diety lub spożywanie produktów, takich jak kasza gryczana, ciecierzyca czy kakao.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Uroda:

Wskazówki pielęgnacyjne dla tłustej cery W Sylwestra olśniewaj blaskiem! Waga, która powie Ci co jeść Powitaj lato z pięknymi stopami Sekret sylwetki Jennifer Aniston Rzeżucha - witaminy na wiosnę Jak naprawić źle ufarbowane włosy? Jednoczęściowy kostium kąpielowy to hit lata! Wybierz idealny dla siebie Odważne i kolorowe – szalone makijaże Romansu z ustami ciąg dalszy Mezoterapia mikroigłowa - wszystko co powinnaś wiedzieć przed zabiegiem ISSA 2 - szczoteczka szyta na miarę XXI wieku

Popularne w tym tygodniu:

Co nowego w modelowaniu ciała? Przełam lody - ZŁOTO LODOWCA. Wyznacz nowe standardy. Skuteczna pielęgnacja. Pro eko. Pro przyszłość. Jak dbać o siebie i środowisko z nową linią Pure Trends Healthy Look