Sposoby na szybki porost włosów

10. Szampony i odzywkiSzampony i odzywki wzmacniające włosy mogą stymulować porost włosów. Zawarte w nich składniki, takie jak wyciąg z żeń-szenia, chinina czy czarna rzepa, pobudzają mikrokrążenie w obrębie skóry głowy. Dzięki temu zwiększa się dopływ składników odżywczych do cebulki włosa, a to z kolei ma wpływ na poprawę jego kondycji i pobudzenie wzrostu. Poza tym, w składzie tego rodzaju szamponów i odżywek zawarte są również witaminy z grupy B, które biorą czynny udział w fizjologicznych procesach odpowiedzialnych za wzrost włosów.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

10. Szampony i odzywki
Szampony i odzywki wzmacniające włosy mogą stymulować porost włosów. Zawarte w nich składniki, takie jak wyciąg z żeń-szenia, chinina czy czarna rzepa, pobudzają mikrokrążenie w obrębie skóry głowy. Dzięki temu zwiększa się dopływ składników odżywczych do cebulki włosa, a to z kolei ma wpływ na poprawę jego kondycji i pobudzenie wzrostu. Poza tym, w składzie tego rodzaju szamponów i odżywek zawarte są również witaminy z grupy B, które biorą czynny udział w fizjologicznych procesach odpowiedzialnych za wzrost włosów.

9. Maski do włosówMaski wzmacniające do włosów mają silniejsze działanie aniżeli odżywki. Można je stosować raz w tygodniu w celu wzmocnienia działanie terapii pobudzającej wzrost włosów. Poza tym, taka maska poprawia kondycję włosów – dodaje im blasku i sprawia, że stają się one miękkie w dotyku.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

9. Maski do włosów
Maski wzmacniające do włosów mają silniejsze działanie aniżeli odżywki. Można je stosować raz w tygodniu w celu wzmocnienia działanie terapii pobudzającej wzrost włosów. Poza tym, taka maska poprawia kondycję włosów – dodaje im blasku i sprawia, że stają się one miękkie w dotyku.

8. Ampułki do włosówAmpułki do włosów to rodzaj skoncentrowanego serum, które wciera się w okolice skóry głowy. Produktu tego nie spłukujemy i dzięki temu substancje w nim zawarte mogą długo oddziaływać na skórę głowy oraz nasadę trzona włosów. W celu pobudzenia wzrostu włosów warto uzupełnić pielęgnacje o wzmacniające ampułki.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

8. Ampułki do włosów
Ampułki do włosów to rodzaj skoncentrowanego serum, które wciera się w okolice skóry głowy. Produktu tego nie spłukujemy i dzięki temu substancje w nim zawarte mogą długo oddziaływać na skórę głowy oraz nasadę trzona włosów. W celu pobudzenia wzrostu włosów warto uzupełnić pielęgnacje o wzmacniające ampułki.

7. Problem z porostem włosówWłosy przeciętnego człowieka rosną mniej więcej do 1-1,5 cm w każdym miesiącu. Niekiedy jednak proces ten zostaje zaburzony, a włosy w nadmiernej ilości wypadają. Istnieje wiele różnych sposobów umożliwiających pobudzenie porostu włosów. Zastanawiasz się, w jaki sposób można to zrobić?
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

7. Problem z porostem włosów
Włosy przeciętnego człowieka rosną mniej więcej do 1-1,5 cm w każdym miesiącu. Niekiedy jednak proces ten zostaje zaburzony, a włosy w nadmiernej ilości wypadają. Istnieje wiele różnych sposobów umożliwiających pobudzenie porostu włosów. Zastanawiasz się, w jaki sposób można to zrobić?

6. Witaminy i minerały prenatalneProblem z porostem włosów oraz ich tendencja do uporczywego wypadania mogą wynikać z niedostatecznej ilości żelaza we krwi. W tym przypadku pomocne mogą się okazać suplementy diety, takie jak witaminy oraz minerały prenatalne, które obfitują w żelazo. Niemniej jednak, przed przystąpieniem do stosowania takiej kuracji lepiej wykonać badania krwi, aby potwierdzić hipokalcemię. Nadmiar żelaza może bowiem wywierać niekorzystny wpływ na stan zdrowia.
Zdjęcie autorstwa stevepb / CC BY

6. Witaminy i minerały prenatalne
Problem z porostem włosów oraz ich tendencja do uporczywego wypadania mogą wynikać z niedostatecznej ilości żelaza we krwi. W tym przypadku pomocne mogą się okazać suplementy diety, takie jak witaminy oraz minerały prenatalne, które obfitują w żelazo. Niemniej jednak, przed przystąpieniem do stosowania takiej kuracji lepiej wykonać badania krwi, aby potwierdzić hipokalcemię. Nadmiar żelaza może bowiem wywierać niekorzystny wpływ na stan zdrowia.

5. Suplementy diety na włosySuplementy diety na włosy zawierają w składzie szereg składników zapewniających im zdrowie, dobrą kondycję oraz nieskazitelny wygląd. Upewnij się, że kapsułki wzmacniające włosy, które stosujesz zawierają w składzie witaminy z grupy B, skrzyp, minerały oraz aminokwasy. Po trzech miesiącach takiej kuracji włosy będą wzmocnione, a ich wzrost zostanie znacząco pobudzony.
Zdjęcie autorstwa lavanderiadesign / CC BY

5. Suplementy diety na włosy
Suplementy diety na włosy zawierają w składzie szereg składników zapewniających im zdrowie, dobrą kondycję oraz nieskazitelny wygląd. Upewnij się, że kapsułki wzmacniające włosy, które stosujesz zawierają w składzie witaminy z grupy B, skrzyp, minerały oraz aminokwasy. Po trzech miesiącach takiej kuracji włosy będą wzmocnione, a ich wzrost zostanie znacząco pobudzony.

4. Masaż skory głowyZdrowa skóra głowy warunkuje dobrą kondycję włosów oraz ich prawidłowy wzrost. W związku z tym warto regularnie wykonywać masaż skóry głowy. Dzięki temu poprawia się krążenie skórne, a tym samym ukrwienie cebulki włosów. Można wykonywać taki masaż w trakcie mycia włosów przy użyciu szamponu.
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

4. Masaż skory głowy
Zdrowa skóra głowy warunkuje dobrą kondycję włosów oraz ich prawidłowy wzrost. W związku z tym warto regularnie wykonywać masaż skóry głowy. Dzięki temu poprawia się krążenie skórne, a tym samym ukrwienie cebulki włosów. Można wykonywać taki masaż w trakcie mycia włosów przy użyciu szamponu.

3. Olej kokosowyOlej kokosowy doskonale nawilża włosy oraz skórę głowy. Co więcej, dostarcza on włosom niezbędnych składników odżywczych, które zapewniają im wzmocnienie oraz niezwykły blask. Wystarczy, że nałożysz go na powierzchnię włosów oraz skóry głowy na ok. 20 minut. Po tym czasie dokładnie umyj głowę i zastosuj ulubioną odżywkę.
Zdjęcie autorstwa Phu Thinh Co / CC BY

3. Olej kokosowy
Olej kokosowy doskonale nawilża włosy oraz skórę głowy. Co więcej, dostarcza on włosom niezbędnych składników odżywczych, które zapewniają im wzmocnienie oraz niezwykły blask. Wystarczy, że nałożysz go na powierzchnię włosów oraz skóry głowy na ok. 20 minut. Po tym czasie dokładnie umyj głowę i zastosuj ulubioną odżywkę.

2. Dieta bogata w warzywa i owocePrawidłowo zbilansowana dieta może wpłynąć na wygląd oraz dobrą kondycję twoich włosów. Poza tym, kilka porcji warzyw i owoców dziennie stanowi bombę witamin i minerałów niezbędnych dla prawidłowego wzrostu włosów.
Zdjęcie autorstwa Patrick Feller / CC BY

2. Dieta bogata w warzywa i owoce
Prawidłowo zbilansowana dieta może wpłynąć na wygląd oraz dobrą kondycję twoich włosów. Poza tym, kilka porcji warzyw i owoców dziennie stanowi bombę witamin i minerałów niezbędnych dla prawidłowego wzrostu włosów.

1. Naturalny sposób na przyśpieszenie porostu włosówDomowy sposób umożliwiający pobudzenie wzrostu włosów polega na zastosowaniu olejku rycynowego. Produkt ten doskonale wzmacnia włosy, ogranicza ich nadmierne wypadanie, a także stymuluje ich porost. Wystarczy wetrzeć olejek w skórę głowy i pozostawić go na kilkanaście minut. Można również od czasu do czasu dodać kilka kropel olejku do ulubionej odżywki lub maski do włosów.
Zdjęcie autorstwa Veganbaking.net / CC BY

1. Naturalny sposób na przyśpieszenie porostu włosów
Domowy sposób umożliwiający pobudzenie wzrostu włosów polega na zastosowaniu olejku rycynowego. Produkt ten doskonale wzmacnia włosy, ogranicza ich nadmierne wypadanie, a także stymuluje ich porost. Wystarczy wetrzeć olejek w skórę głowy i pozostawić go na kilkanaście minut. Można również od czasu do czasu dodać kilka kropel olejku do ulubionej odżywki lub maski do włosów.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Uroda:

Szampony i odżywki Petal Fresh Organics. Odżywcza moc natury! Nowy zapach AVON i Kenzo Takada! Najlepszy antyperspirant Siemię lniane na włosy Fryzura koszyczek Jak zwiększyć objętość włosów? Dlaczego warto zostać konsultantką cz.II Chirurgia otyłości Jak samodzielnie podciąć włosy? Część 2 Cellulit - wróg naszych czasów Chcesz mieć zdrowe paznokcie? Odżywka to za mało! Prawdy i mity na temat metod zachowania zgrabnej figury

Popularne w tym tygodniu:

Bądź Chok chok - czyli pełna blasku skóra z koreańską pielęgnacją Muldream